Oryginalna powłoka dekoracyjna ścian i sufitów
Ciekawym sposobem, który zapewni oryginalny wygląd pomieszczeń, może być zastosowanie dekoracyjnej powłoki tworzącej efekt "stucco" lub "marmur".
Właściciele lokali gastronomicznych wiedzą jak dużą rolę klienci przywiązują do atmosfery. Restauracje i puby niejednokrotnie słyną ze znakomitej jakości oferowanych produktów i profesjonalnej obsługi, ale dzisiejszy konsument oczekuje również czegoś więcej. Chodzi o niecodzienny wystrój, który zbuduje nastrój oraz pozwoli na odprężenie i relaks. Również mieszkańcy czterech kątów często przeszukują rynek w celu znalezienia niepowtarzalnych rozwiązań, gwarantujących znakomity wygląd pomieszczeń. W obu przypadkach można zastosować powłokę dekoracyjną Sigmulto Stucco, która umożliwia tworzenie wyjątkowych aranżacji. Produkt jest przeznaczony zarówno do wykończeń ścian i sufitów budynków mieszkalnych, jak i obiektów użyteczności publicznej.
Zalety powłoki dekoracyjnej
Ściany i sufity wykończone powłoką dekoracyjną doskonale spisują się w restauracjach, hotelach, sklepach, biurach i innych reprezentacyjnych obiektach. Sigmulto Stucco jest materiałem zdobniczym stosowanym najczęściej we wnętrzach budynków. Dzięki jego właściwościom można uzyskać wiele efektów aranżacyjnych - imitujących nieregularnie pofałdowane ściany czy błyszczący w świetle sufit. Powłoka dekoracyjna na ścianach i sufitach doskonale komponuje się z wieloma aranżacjami wystroju. Ciekawe rozwiązanie estetyczne znacznie ułatwia szeroki wybór kolorów. Produkt można zastosować w określonej części pomieszczeń np. na cokołach czy na suficie nad żyrandolem. Powierzchnia po zawoskowaniu iwypolerowaniu nabiera połysku, co dodatkowo podnosi jej walory estetyczne.
Przyjemne dekorowanie
Nanoszenie powłoki Sigmulto Stucco jest stosunkowo wymagającym zadaniem. Aby efekt końcowy był szykowny i profesjonalny należy kierować się określonymi wskazówkami. Do pokrycia przeznaczonej do dekorowania powierzchni warto użyć specjalnego narzędzia. W tym przypadku można zastosować np. Pacędo Stuccomarki Dekoral Gold. Została ona wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej i znakomicie nadaje się do stworzenia dekoracyjnego tynku. Powierzchnia przeznaczona do nakładania powłoki powinna być czysta, sucha i odpylona.
Pozostałości po farbach klejonych dokładnie usuwamy, a miejsca pomalowane farbą emulsyjną odtłuszczamy przy pomocy wody z dodatkiem detergentów. Jeżeli występują pęknięcia podłoża, należy je wyrównać. Aplikując produkt na świeże, wysezonowane powierzchnie, które silnie wchłaniają wodę, należy je najpierw zagruntować np. preparatem Sigmafix Universal. Trzeba także zadbać o to, aby podłoże było gładkie. Podczas nanoszenia możemy wybrać jeden z dwóch efektów powłoki dekoracyjnej – "stucco" lub "marmur". Technika nakładania Sigmulto Stucco w tych dwóch przypadkach nieznacznie różni się od siebie. Należy pamiętać, aby przed użyciem dokładnie wymieszać produktw pojemniku, ale nie rozcieńczać go. Konsystencja, w której jest dostarczany jest optymalna, aby zachował właściwą przyczepność i tworzył efekty dekoracyjne.
Efekt Stucco
Chcąc osiągnąć efekt "stucco", który charakteryzuje się połyskującym blaskiem i oryginalną harmonią, nakładamy warstwę pacą ze stali nierdzewnej o zaokrąglonych końcach w ilości od 200 do 250 g/m kw. Masę rozprowadzamy po ścianie długimi i szerokimi pociągnięciami. Wygładzamy naniesioną powłokę i pozostawiamy do wyschnięcia. Nanoszenie drugiej warstwy ma istotne znaczenie, ponieważ tworzy wzór, który będzie widoczny podczas efektu końcowego. Niewielką ilość nakładamy na pacę i rozprowadzamy po powierzchni. Ostatnim etapem jest zawoskowanie i wypolerowanie powierzchni za pomocą Pacy do Stucco.
Efekt Marmuru
Efekt "marmuru" to dekoracyjne pokrycie imitujące kamień wygładzony na wysoki połysk. Taka aranżacja wizualnie powiększa przestrzeń, na której jest przygotowana. Aby go osiągnąć nanosimy pierwszą warstwę produktu Pacą do Stucco w ilości od 300 do 350 g/m kw. tworząc określony wzór. Po wyschnięciu pierwszej powłoki, przy użyciu tego samego narzędzia nanosimy następne 1 - 2 warstwy w ilości od 50 do 100 g/m kw. Po wyschnięciu każdą z warstw delikatnie polerujemy pacą. Na końcu całość zabezpieczamy woskiem i jeszcze raz polerujemy dla uzyskania całkowitej ochrony oraz uzyskania połysku.
Wykończenie powierzchni przy użyciu powłoki Sigmulto Stucco zapewni ciekawy efekt końcowy. Znakomity wygląd stanowiący atrakcyjny element aranżacji pomieszczeń zwróci uwagę odwiedzających. Stosując takie rozwiązanie w lokalach gastronomicznych, stworzymy niepowtarzalny klimat, który na pewno doceni wielu klientów.
Wygląd powłok dekoracyjnych tworzących efekty "stucco" oraz "marmur":
Źródło i zdjęcia: Dekoral
CZYTAJ WIĘCEJ
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Farby dekoracyjne Francesco Guardi
Panele MDF 3D - niezwykła dekoracja ścian i sufitu
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia