Ostatni moment, by ocieplić dom
Jeśli marzysz, by tegoroczną zimę spędzić w ciepłym i przytulnym domu, a do tego nie chcesz przepłacać za jego ogrzewanie, to wykorzystaj jesień - ostatni moment, by ocieplić swój dom.
Od wielu lat na polskim rynku ceny prądu, gazu, oleju opałowego, węgla, drewna czy biomasy pną się w górę, co nie jest dobrą informacją przed zbliżającym się sezonem grzewczym. Obecnie przestało być ważne, w jaki sposób ogrzewasz dom. I tak zapłacisz za to dużo więcej. Chyba, że ograniczysz zużycie energii i spędzisz tegoroczną zimę w chłodnym domu, albo zdecydujesz się na prosty i ekonomiczny zabieg budowlany, jakim jest termomodernizacja.
Termomodernizacja - to naprawdę się opłaca!
Standardowe opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowią około 70 procent pełnych kosztów jego eksploatacji. Natomiast jeśli budynek jest nieodpowiednio, bądź wcale nieocieplony, wówczas notuje się aż 40-procentowe straty ciepła. Eksperci zgodnie twierdzą, że aby zaoszczędzić na energii w sezonie grzewczym wystarczy zainwestować w odpowiednie ocieplenie ścian zewnętrznych.
Polski rynek oferuje szeroki wybór wszelkiego rodzaju materiałów dociepleniowych, jednak większość Polaków sięga zazwyczaj po styropian, który jest dobrym rozwiązaniem, jeśli pochodzi od sprawdzonego producenta. Warto o tym pamiętać, bo dobrze wykonana termomodernizacja szybko się zwraca.
Według Krzysztofa Krzemienia, eksperta z Termo Organiki "Izolacja styropianowa zachowuje swoje skuteczne właściwości ochrony cieplnej budynku przez wiele lat użytkowania, przynosząc wymierne korzyści w postaci odpowiedniego komfortu wewnątrz domu, jak również zmniejszenie wydatków na ogrzewanie. Ważne, by była prawidłowo wykonana z użyciem sprawdzonych materiałów, bo tylko takie są gwarancją trwałości i skuteczności ocieplenia. Faktem jest, że izolacja wykonana za pomocą np. styropianu w kropki o grubości 12 cm, chroni skutecznie, jak betonowy mur o grubości 380 cm"!
Jak powinna wyglądać odpowiednio przeprowadzona termomodernizacja?
By trwale i skutecznie ocieplić dom należy mieć na uwadze dwa kluczowe elementy - profesjonale wykonanie oraz wysoką jakość użytych materiałów izolacyjnych. Dlatego też warto przyjrzeć się uważnie ekipie remontowej przeprowadzającej termomodernizację oraz produktom do niej potrzebnym.
Zatem, jak wybrać ekipę remontową? Jeśli możesz, to skorzystaj z usług osób polecanych przez przyjaciół, rodzinę bądź specjalistów certyfikowanych przez znanych producentów, ale mimo wszystko przed ostatecznym wyborem załogi remontowej koniecznie sprawdź ich referencje.
W jaki sposób wybrać odpowiednie materiały? Wśród niezwykle bogatej oferty składów i hurtowni budowlanych bardzo ciężko jest wybrać produkt wysokiej jakości. Jednakże jest kilka wskazówek, którymi warto się kierować w wyborze dobrego izolatora. Oto kilka z nich:
Odpowiednie do termomodernizacji styropiany posiadają certyfikaty i rekomendacje jakości przyznane przez niezależne, działające na terenie Unii Europejskiej instytuty badawcze, np. Instytut Techniki Budowlanej. Dlatego zwróć uwagę, czy wybrane przez Ciebie materiały są nimi oznaczone.
Renomowane firmy zajmujące się termoizolacją posiadają w swojej ofercie nowoczesne styropiany o podwyższonych właściwościach, np. srebrnoszary z dodatkiem grafitu o niezwykle niskim (czyli korzystnym) współczynniku przewodzenia ciepła, a także oferują wszystkie niezbędne materiały do ocieplenia budynku w dopasowanym systemie ociepleń. W związku z tym sprawdź dokładnie pełną ofertę wybranej przez Ciebie firmy.
By ocieplić dom w tym sezonie, trzeba podjąć szybką decyzję, ale jednocześnie zwrócić uwagę na pogodę, która jest niezwykle istotna podczas wszelkich prac budowlanych. Należy pamiętać, że prace związane z ocieplaniem domów należy wykonywać w temperaturze powyżej 5 stopni Celsjusza, a pogoda powinna być bezwietrzna i pozbawiona opadów. Zatem - nie czekaj na chłód w domu, zdecyduj się na ciepło już dziś.
Źródło i zdjęcia: Termo Organika
CZYTAJ WIĘCEJ
System ociepleń firmy Termo Organika testowany w stratosferze
Płyty styropianowe Galaxy fasada firmy Termo Organika
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
Wyświetlanie 5 z 1 komentarzy
-
Hino | 29-10-2017 14:42Domy warto ocieplać bo to się po prostu opłaca, pod warunkiem że wybierzemy dobry sprawdzony izolator. w pierwszym etapie najlepiej wykluczyć decyzji najlepiej sprawdzić czy dany produkt przeszedł testy GUNBU i jaki jest ich wynik. Próbki są pobierane bezpośrednio z rynku, więc nic się nie ukryje
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia