Ostatnia szansa, by stanąć do walki o tytuł "Fasada Roku 2016"
Czas pędzi nieubłaganie. Koniec roku już za pasem, co oznacza, że już tylko kilka chwil pozostało inwestorom, architektom czy wykonawcom na to, by dołączyć do obsady konkursu Fasada Roku 2016 i w dalszej perspektywie zawalczyć o bilet do jego międzynarodowej odsłony. Trzeba się spieszyć, gdyż zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do 31 grudnia 2016 roku.
W jubileuszowej odsłonie zmagań o tytuł "Fasada Roku", zainaugurowanych z początkiem czerwca br., w szranki mogą stanąć obiekty zrealizowane w 2016 r. Wystarczy prawidłowo wypełnić elektroniczny formularz dostępny na oficjalnej stronie konkursu: www.fasadaroku.pl, pamiętając przy tym o załączeniu dokumentacji zdjęciowej.
Podobnie jak w ubiegłych latach, zgłaszane - przez inwestorów, architektów, wykonawców i zarządców - obiekty klasyfikowane są w 5 kategoriach: "budynek jednorodzinny nowy", "budynek wielorodzinny nowy", "budynek po rekonstrukcji i adaptacji", "budynek wielorodzinny" oraz "budynek po renowacji". Oznacza to, że o zwycięstwo może walczyć w zasadzie każda inwestycja, na której elewacji zastosowano kompletną technologię Baumit: system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem.
Dlaczego warto dołączyć do obsady konkursu? A chociażby dlatego, że na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają atrakcyjne nagrody: prestiżowy tytuł "Fasada Roku 2016" i 10 tys. zł. Ale to jeszcze nie wszystko. Rywalizacja na poziomie krajowym to dopiero przedsmak wielkich emocji. Triumf w konkursie daje bowiem laureatom pewne miejsce w międzynarodowej odsłonie projektu - Baumit Life Challenge, wprowadzając ich do gry o jeszcze większą stawkę.
Sylwetki pretendentów do tytułu "Fasada Roku 2016" prezentowane są na stronie konkursu: www.fasadaroku.pl. Na pewno nie jest to ostateczna lista kandydatów z aspiracjami do zwycięstwa. Właściwie w obsadzie każdej kategorii można spodziewać się jeszcze wielu roszad - patrząc przez pryzmat poprzednich edycji, najwięcej kandydatur wysuwanych jest w ostatnich dniach regulaminowego czasu. Finalny skład grup wyklaruje się zatem po upływie terminu przewidzianego na zgłoszenia.
O tym, komu w udziale przypadnie nagroda główna, zdecyduje profesjonalne Jury, w składzie którego jak co roku zasiadają znane i cenione osobistości świata architektury, budownictwa oraz mediów branżowych. Zanim jednak zakwalifikowane projekty "pod lupę" weźmie Kapituła Konkursu, wcześniej poznamy typy internautów - do 31 stycznia 2017 r. otwarte jest bowiem głosowanie w sieci. Wystarczy wejść na stronę www.fasadaroku.pl i wskazać elewację, która naszym zdaniem powinna wygrać tegoroczne zmagania, pamiętając o tym, że do rozdysponowania mamy maksymalnie 5 głosów - po jednym w każdej kategorii. Projekty, które zwyciężą w swoich grupach zostaną uhonorowane specjalnym "Wyróżnieniem Internautów", natomiast dla osoby, której co najmniej trzy typy pokryją się z niezależnym wyborem profesjonalnego gremium, firma Baumit przygotowała niespodziankę.
"Fasada Roku" jest od lat ważnym wydarzeniem w świecie architektury i budownictwa, któremu wzorowe świadectwo wystawiają nie tylko inwestorzy, architekci oraz wykonawcy, zgłaszający obiekty do konkursu czy znane nazwiska zasiadające w Jury, lecz także cenione instytucje i media branżowe. Patronat honorowy nad 10-tą edycją konkursu firmy Baumit objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Fundacja Twórców Architektury.
Źródło i zdjęcie: Baumit
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia