Strona główna | AktualnościOtwarcie Centrum Logistycznego PSB w Wąbrzeźnie na Pomorzu

Otwarcie Centrum Logistycznego PSB w Wąbrzeźnie na Pomorzu

W Wąbrzeźnie wybudowano drugie w Polsce Centrum Logistyczne Grupy PSB Handel S.A. do obsługi sklepów PSB Mrówka. Ruszyły już dostawy z nowego Centrum Logistycznego, które uroczyście zostało otwarte 6 lipca 2017 r.

Budowa Centrum Logistycznego w Wąbrzeźnie (woj. kujawsko-pomorskie) rozpoczęła się 11 sierpnia 2016 r. Po niespełna roku, na działce inwestycyjnej o powierzchni 4,4 ha, stanęła nowoczesna hala magazynowa o powierzchni 18,6 tys. mkw. oraz utwardzony plac o powierzchni ponad 18 tys. mkw. Koszt inwestycji wyniósł 32 mln zł. 

Nowe Centrum Logistyczne będzie obsługiwało sklepy PSB Mrówka oraz częściowo składy PSB i placówki PSB Profi z północnej części Polski: do linii Poznań - Łódź - Biała Podlaska. Dzięki temu poprawi się logistyka dostaw w tamtym regionie Polski. Skorzystają na tym również klienci sieci PSB. Do obsługi zostało zatrudnionych 28 pracowników, a docelowo będzie pracowało ok. 80 osób. 


Pierwsze Centrum Logistyczne PSB powstało w 2012 r. w Wełeczu k/Buska-Zdroju (w centrali). Powierzchnia Centrum wynosi 10 tys. mkw. i zawiera 15 tys. miejsc paletowych. Dalej możliwość jednoczesnego załadunku 7 samochodów ciężarowych. Dzięki temu polepszono logistykę dostaw do partnerów sieci PSB w Polsce. Wraz z dynamicznym rozwojem sieci marketów Mrówka, po 4 latach okazało się, że Centrum nie jest wstanie zapewnić terminowych dostawców do wszystkich partnerów. Dlatego zarząd Grupy PSB zdecydował się na inwestycję w północnej części Polski, w celu usprawnienia dostaw w tamtym regionie Polski.

Obecnie sieć Grupy PSB liczy 255 marketów PSB Mrówka, 412 składów budowlanych i 53 centra handlowe PSB Profi.

Źródło i zdjęcia: PSB
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej