Paroc na warszawskich targach poświęconych izolacjom technicznym
1-2 marca warszawskie Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska gościć będzie fachowców z szeroko pojętego sektora instalacyjnego. Na tegorocznych targach Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja, czyli największej tego typu imprezie branżowej w Polsce, będzie można zapoznać się z najnowszymi technologiami z zakresu techniki wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej. Wśród prezentowanych rozwiązań nie zabraknie innowacyjnych propozycji Paroc, który przedstawi system izolacji technicznych PAROC Hvac GreyCoat.
Jak podkreślają organizatorzy ze Stowarzyszenia Polska Wentylacja, tegoroczną edycję targów czeka rekordowa frekwencja. Goście będą mieli okazję zapoznać się z ofertą aż 170 wystawców, sama impreza skupi zaś tysiące specjalistów z branży techniki wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej, w tym przedstawicieli producentów, dystrybutorów, biur architektonicznych i projektowych, firm wykonawczych, inżynierów i instalatorów, a także samych inwestorów oraz użytkowników instalacji. Nowością na tegorocznych targach będą dwie odrębne Areny Technologii, które w całości poświęcone zostaną pompom ciepła oraz sekcyjnym centralom wentylacyjnym. Oprócz tradycyjnej strefy targowej, na uczestników czeka także szereg dodatkowych atrakcji - m.in. specjalna strefa pokazowo-konkursowa, w której przez 2 dni prezentowane będą praktyczne aspekty montażu, uruchamiania, regulacji i serwisu instalacji, czy cykl wykładów, podczas których eksperci branżowi omówią zmiany w przepisach budowlanych oraz przedstawią zagadnienia z warunków technicznych, dyrektyw i norm europejskich w zakresie wentylacji, klimatyzacji i bezpieczeństwa pożarowego.
"Skala takich wydarzeń branżowych, jak Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja, bardzo wyraźnie pokazuje, jak istotną rolę w funkcjonowaniu budynków odgrywają sprawne instalacje HVAC" - zauważa Robert Kotwas, Szef Wsparcia Sprzedaży Izolacji Technicznych w Paroc Polska. "Poprzez prawidłowe projektowanie, dobór odpowiednich rozwiązań oraz poprawne wykonawstwo, możemy nie tylko podwyższyć bezpieczeństwo instalacji przed ogniem czy korozją, ale też np. znacząco zmniejszyć zapotrzebowanie danego obiektu na energię. To tematy, na które warto rozmawiać" - dodaje.
Izolacje wkraczają na salony
Swoje produkty i najnowsze technologie zaprezentują liderzy rynku - dostawcy i dystrybutorzy sprzętu i rozwiązań technicznych zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Paroc, wiodący producent izolacji technicznych z wełny kamiennej, przedstawi na targach kompleksową ofertę, w tym nową odsłonę systemu PAROC Hvac GreyCoat. Wchodzące w skład systemu płyty, maty, otuliny, bendy, manszety i taśmy aluminiowe zaprojektowane zostały tak, aby spełniać wszelkie wymagania dla izolacji kanałów i urządzeń ogrzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Produkty na bazie wełny kamiennej posiadają klasyfikację A2-s1,d0, co oznacza, że nie przyczyniają się do rozprzestrzeniania ognia, wytwarzają bardzo ograniczoną ilość dymu oraz nie wytwarzają palących się kropli. Zgodnie z załącznikiem 3 do warunków technicznych, jakim powinny podlegać budynki i ich usytuowanie, klasa ta odpowiada określeniu "nierozprzestrzeniające ognia".
"Wyroby z serii PAROC Hvac GreyCoat pokryte zostały zbrojoną, malowaną na szaro folią aluminiową, co z jednej strony zabezpiecza przed kondensacją pary wodnej na powierzchni zewnętrznej izolowanego obiektu, a z drugiej - zapewnia łatwy i szybki montaż" - wyjaśnia Robert Kotwas. "Dodatkowe pokrycie warstwą lakieru w kolorze szarym pozwala utrzymać atrakcyjny wygląd bez potrzeby malowania bądź stosowania dodatkowych materiałów okładzinowych, dlatego rozwiązanie to sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie instalacja jest widoczna i wymaga estetycznego wykończenia powierzchni - np. w centrach handlowych, halach sportowych czy innych obiektach użytku publicznego" - dodaje ekspert Paroc. Podczas obu dni targów, z najnowszymi rozwiązaniami Paroc w zakresie izolacji technicznych będzie można się zapoznać na stanowisku 114.
Źródło: Paroc
CZYTAJ WIĘCEJ
Paroc prezentuje płyty wiatroszczelne z serii WAS 25
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Urządzenia do nakladania tynków
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia