Strona główna | AktualnościParoc przedstawia płytę akustyczną Paroc SSB 1

Paroc przedstawia płytę akustyczną Paroc SSB 1

Troska o komfort akustyczny użytkowników budynków mieszkalnych jest zdecydowanie w dobrym tonie. Szczególnie, jeśli pod uwagę weźmiemy rosnącą liczbę maszyn i urządzeń wytwarzających hałas, które skrzętnie przyjmujemy pod swój dach. Aby zapewnić konstrukcjom budowlanym wysokie parametry izolacyjności akustycznej oraz termicznej, warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. W ową potrzebę doskonale wpisuje się specjalistyczna płyta Paroc SSB 1.

Paroc SSB 1 to sztywna, niepalna, dźwiękochłonna płyta z wełny kamiennej, która najlepiej sprawdza się w charakterze izolacji stropów międzykondygnacyjnych. Produkt przeznaczony do stosowania pod wylewki betonowe został zaprojektowany z myślą o podłogach pływających.

Podłoga zaizolowana, że ani mru, mru

Włókna wełny mineralnej wewnątrz arkusza są równoległe i uporządkowane, w przeciwieństwie do typowych wyrobów dedykowanych fundamentom, ścianom czy dachom płaskim. Uzyskana w ten sposób niższa wartość sztywności dynamicznej płyty pozwala skutecznie niwelować niechciane dźwięki uderzeniowe, jakie generują użytkownicy budynku lub działające urządzenia i instalacje, a które przenoszone są przez pozostałe konstrukcje budowlane. Różnica w izolacyjności akustycznej podłóg z zastosowaniem płyty Paroc SSB 1 w porównaniu z produktem o układzie zaburzonym może wynosić powyżej 5 dB na korzyść pierwszego rozwiązania.


Tabela 1. Konstrukcje specjalne o wartościach L’n,w w przedziale 20 - 30 dB.


Tabela 2. Konstrukcje o wartościach L’n,w w przedziale 31 - 40 dB.


Tabela 3. Konstrukcje o wartościach L’n,w w przedziale 41 - 45 dB.


Nie tylko akustyka

W kontekście podłóg pływających przyjmuje się, iż izolacja akustyczna powinna dodatkowo posiadać odpowiednią wytrzymałość na obciążenia, co wynika z wykonywania wylewki betonowej na ułożone uprzednio płyty z wełny kamiennej. Płyta Paroc SSB 1 jest na tyle twarda, że znosi doskonale obciążenia ściskające od strony podłogi, lecz jednocześnie na tyle miękka, by efektywnie zredukować niechciane wibracje akustyczne. Naprężenie płyty przy ściskaniu wynosi 15 kPa, co oznacza, że produkt może wytrzymać 1500 kg/m2 ciężaru podczas montażu i użytkowania. Dodatkowo, dzięki bardzo niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła (? = 0,035 W/mK), rozwiązanie skutecznie zapobiega ucieczce ciepła poprzez stropy międzykondygnacyjne oddzielające pomieszczenia ocieplane i nieocieplane.

Źródło i zdjęcie: Paroc

CZYTAJ WIĘCEJ

Paroc wprowadza nowe izolacje morskie Light Marine
Płyty izolacyjne z serii Paroc Linio. Rozwiązanie stworzone dla budownictwa wielorodzinnego
Paroc prezentuje otuliny izolacyjne z serii PAROC Hvac
Zdrowe mieszkanie: Co za głośno, to niezdrowo



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej