Strona główna | AktualnościPierwsza odsłona akcji "Kolorowe pokoje"

Pierwsza odsłona akcji "Kolorowe pokoje"

W ramach akcji "Kolorowe pokoje" udało się odnowić mieszkania najbardziej potrzebujących mieszkańców w gminie Dębica. Inicjatorem i organizatorem całego przedsięwzięcia był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Fabryką Farb i Lakierów Śnieżka SA.
Dzięki tej wspólnej inicjatywie podarowano 17 rodzinom, znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji finansowej, produkty niezbędne do przeprowadzenia remontu. FFiL Śnieżka SA w ramach akcji przekazała w sumie ponad 470 litrów farb. Jako, że była to akcja pt. "Kolorowe pokoje" każda z rodzin miała możliwość wyboru wymarzonego koloru z palety barw Śnieżki.

"Cieszymy się, że Śnieżka mogła po raz kolejny pomóc okolicznym mieszkańcom znajdującym się potrzebie. Mam nadzieję, że dzięki tej akcji wprowadziliśmy do ich życia odrobinę radości i kolorów" - mówi Łukasz Dobrowolski, Dyrektor ds. Marketingu w FFiL Śnieżka SA.

Mieszkańcy, którym przekazano farby w większości sami odnawiali swoje mieszkania. W przypadku dwóch rodzin, które nie były w stanie samodzielnie wykonać prac malarskich, w malowaniu pomagały osoby zatrudnione w Urzędzie Gminy, w ramach robót publicznych. Dzięki akcji "Kolorowe pokoje" udało się więc nie tylko poprawić warunki bytu poszczególnych rodzin, ale też ograniczyć skutki wykluczenia społecznego. Patronat nad akcją objął Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz.


Źródło i zdjęcie: Śnieżka

CZYTAJ WIĘCEJ

Śnieżka zaprezentowała trendy kolorystyczne na 2015 rok
Śnieżka podkarpackim Orłem Eksportu
Śnieżka podsumowuje pierwszy kwartał 2015 roku
Produkty marki Śnieżka na Oddziale Dziecięcym Szpitala w Ciechanowie
Śnieżka prezentuje wyniki za I półrocze 2015 roku
FFiL Śnieżka: Wszystko gra na nowym boisku w Barłominie!



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej