Strona główna | AktualnościPolskie fasady podbiły serca Europejczyków - znamy pierwszych wygranych Life Challenge 2016

Polskie fasady podbiły serca Europejczyków - znamy pierwszych wygranych Life Challenge 2016

Finał Life Challenge 2016 coraz bliżej, rozpoczęło się już końcowe odliczanie. Zanim jednak profesjonalne jury podejmie decyzję o tym, kto ma najlepsze fasady w Europie, poznajmy typowania Internautów, którzy w niezależnym głosowaniu wybrali swoich faworytów w poszczególnych kategoriach, plasując na najwyższym stopniu podium aż dwa projekty z Polski!

Publiczność wyłoniła zwycięzców!

W okresie od 21 marca do 4 maja 2016 r. Internauci mogli typować swoich faworytów do tytułu Europejskiej Fasady Roku, oddając swoje głosy za pośrednictwem strony www.challenge66.com. Dołączając do zabawy nie tylko wcielali się w rolę jurorów, lecz także otwierali przed sobą szansę na wygranie podróży dla 2 osób na uroczystość wręczenia nagród w Madrycie. Zainteresowanie głosowaniem było ogromne, co przełożyło się na zaciętą rywalizację i emocje do samego końca. Tym bardziej cieszy fakt, że na mecie wyścigu smak zwycięstwa mogły poczuć aż dwa projekty reprezentujące polską myśl architektoniczną.

Wśród domów wielorodzinnych triumfowało lubelskie osiedle Poręba Park zgłoszone przez wykonawcę - Domkus s.c. Andrzej Małyszka Dariusz German. Najlepszą renowacją międzynarodowa społeczność internetowa okrzyknęła Oranżerię Ignacego Krasickiego w Lidzbarku Warmińskim, której kandydaturę wysunęła firma Mur-Mal Maciej Maliszewski.

W kategorii domów jednorodzinnych zwyciężył portugalski projekt Herdade da Aroeira. Wśród budynków niemieszkalnych najlepsze w opinii internautów okazało się węgierskie przedszkole Fairytale Nursery School. Wśród budynków po termomodernizacji najwięcej głosów zebrał francuski The Diagonal. W kategorii specjalnej "Struktura fasady" społeczność internetowa przyznała pierwsze miejsce tureckiemu budynkowi mieszkalnemu Yildiz Residence.

Ranking głosowania publicznego nie będzie miał jednak wpływu na decyzję jury, które spotka się 2 czerwca w Madrycie. 

Polka wygrała podróż dla 2 osób do Madrytu!

Spośród wszystkich zarejestrowanych uczestników głosowania publicznego firma Baumit rozlosowała nagrodę w postaci zaproszenia na uroczystość Life Challenge Award 2016 w Madrycie. W dniu losowania szczęście najbardziej dopisało Polce i to jej przypadnie dwudniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu oraz udział w ceremonii wręczenia nagród, w tym w obiedzie podczas gali w madryckim ratuszu - Palacio de Cibeles. 

36 finalistów - 3 projekty z Polski

Druga edycja Life Challenge zgromadziła pod swoimi skrzydłami 252 obiekty z 22 krajów. Pierwsze rozstrzygnięcia już za nami. Międzynarodowe jury wyłoniło 36 elewacji, które pozostają w grze o tytuł Europejskiej Fasady Roku. Grono finalistów składa się z 6 najlepszych elewacji w 6 kategoriach, a wśród nich aż z trzech obiektów z Polski: domu jednorodzinny SIO House w Konstancinie-Jeziornie (budynek jednorodzinny), wieżowca Nobel Tower w Poznaniu (budynek niemieszkalny) oraz domu studenckiego DS-2 "Babilon" w Krakowie (termomodernizacja).

Podczas finału w Madrycie 12 członków międzynarodowego jury poprzez przyznanie punktów wybierze zwycięzców w poszczególnych kategoriach oraz głównego laureata Baumit Life Challenge. Triumfatorzy zgarną nagrody pieniężne, odpowiednio 6 600 EUR i 16 600 EUR. Kto ma najlepsze elewacje w Europie, dowiemy się już wkrótce. Póki co, trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik polskich projektów na arenie międzynarodowej.

Źródło i zdjęcie: Baumit
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej