Strona główna | ProduktyPoprawa termoizolacji budynków - systemy ociepleń z kolorantami Ultra Cool

Poprawa termoizolacji budynków - systemy ociepleń z kolorantami Ultra Cool

Trwałość fasad budynków można osiągnąć nie tylko poprzez zastosowanie składników fizycznie wytrzymałych na działanie warunków atmosferycznych. Innowacyjne podejście firmy PPG Deco Polska do kwestii odporności systemów ociepleń, gwarantuje ograniczenie wpływu niszczących czynników poprzez zastosowanie kolorantów Ultra Cool, które obniżają temperaturę powierzchni fasad.
Jednym z największych zagrożeń dla fasad budynków, są obok wilgoci oraz zanieczyszczeń przemysłowych, także promienie UV. Długa ekspozycja ścian zewnętrznych na ich działanie sprawia, że powłoka tynku lub farby ulega stopniowemu rozkładowi i traci swoja elastyczność. Jest to jedna z głównych przyczyn powstawania spękań, które mają zgubny wpływ na właściwości termoizolacyjne i trwałość elewacji. Innowacyjne rozwiązania oferowane przez firmę PPG Deco Polska w produktach marki Dekoral Professional, to systemy ociepleń zawierające specjalne koloranty Ultra Cool, które efektywnie obniżają temperaturę podłoża, dzięki zwiększeniu współczynnika odbicia promieniowania podczerwonego.

Aby wykorzystany do zachowania prawidłowego bilansu energetycznego budynku system ociepleń mógł bez problemu sprawować swoje funkcje, sam musi być odporny na działanie zróżnicowanych czynników atmosferycznych. Bardzo ważna jest w jego przypadku również bezspoinowość, która efektywnie redukuje powstawanie mostków cieplnych, będących głównym powodem strat energii. Akrys 3000 marki Dekoral Professional to system ociepleń, który występuje w wielu wariantach umożliwiających dobór ich właściwości do każdego rodzaju inwestycji w zależności od możliwości finansowych inwestora, sposobu aplikacji, czy w końcu wytrzymałości oraz efektu estetycznego.

Wersja akrylowa, silikonowa, silikatowa oraz hybrydowa - silikonowo-silikatowa, dostępne są w komputerowym systemie kolorowanie Color PRO, który wykorzystuje koloranty Ultra Cool. Zwiększają one stopień odbicia promieniowania podczerwonego, co sprawia, że latem fasady nie nagrzewają się nadmiernie. Zmniejsza to zatem ewentualne ryzyko zagrożeń związanych z oddziaływaniem wysokich temperatur nie tylko na strukturę finalnej masy tynkarskiej, ale również pozostałych elementów wchodzących w skład systemu ociepleń.

Dzięki właściwościom kolorantów obniżających temperaturę powierzchni, na których zostały zastosowane, fasady mogą przybierać interesujące, bardziej intensywne kolory niż dotychczas. Poza samą trwałością struktury podłoża, o wiele bardziej wytrzymałe stają się także barwy. Nie płowieją one i nie blakną z upływem czasu, a w miesiącach, kiedy nasłonecznienie jest najbardziej intensywne, zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się ścian, a tym samym znajdujących się za nimi pomieszczeń. Pozwala to efektywniej modelować energetyczny bilans obiektów i racjonalnie zarządzać środkami przeznaczonymi na ich eksploatację, w tym przede wszystkim na ogrzewanie i klimatyzację. Koloranty Ultra Cool stosowane w systemach ociepleń Akrys 3000 pozwalają na dłużej zachować ich właściwości termoizolacyjne oraz estetyczne, co wydłuża okres, po którym konieczne jest przeprowadzenie renowacji.

Źródło i zdjęcie: Dekoral

CZYTAJ WIĘCEJ

Rodzaje termoizolacji budynków
Termoizolacja budynku a założenia budownictwa pasywnego
Oszczędzaj dzięki odpowiedniej termoizolacji
Dlaczego warto wykonać termoizolację budynku?
Koszty ogrzewania a termoizolacja budynku
Termoizolacja krok po kroku
Rockwool Fasrock LL - niepalna termoizolacja zewnętrzna
Co dają farby i tynki do termoizolacji?



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej