Proste formy i intensywne kolory
Surowy industrializm, barokowy glamour, postarzana rustykalność - gdzieś pomiędzy wszystkimi stylami aranżacyjnymi rodzi się wnętrzarski trend, który w pełni wpisze się w gusta osób ceniących sobie skromną i nowoczesną elegancję. Nie, nie chodzi tutaj o czarno - biały minimalizm.
Na styku skandynawskiej naturalności i prostoty oraz minimalistycznej oszczędności powstają pomysły na wnętrza eleganckie, przytulne i nieskomplikowane. Podstawą jest tutaj paleta współgrających ze sobą chłodnych i wyrazistych barw marki Dekoral. Punktem wyjściowym zaś jest komfort i przywiązanie do koloru.
Bezpieczny zestaw
Odcienie szarości i czerni, biel oraz różne warianty błękitu stanowią kolorystyczny zestaw będący bezpieczną, doskonale skomponowaną bazą chętnie wykorzystywaną w budowaniu eleganckiej garderoby. Czy niebieska koszula i ciemna spódnica nie są synonimem ponadczasowego, zawsze odpowiedniego stylu? Błękity i szarości mają także inny, mniej oficjalny wymiar. Spokój i dostojny urok chłodnych barw nabiera nowoczesnego charakteru w zestawieniu z prostą formą mebli, naturalnymi materiałami oraz ciekawymi teksturami. Stosując w aranżacji wnętrza Porcelanową biel, Bezpieczny szary, Śródziemnomorski niebieski i Black magic z palety marki Dekoral można przekonać się, jak spokojną a zarazem ekskluzywną atmosferę mogą zbudować te odcienie.
Czerń to taki pogodny kolor
Choć nie wyobrażamy sobie codziennej garderoby bez czerni, boimy się użyć jej w stylizacji wnętrz. Zupełnie niepotrzebnie! Z odcieni czerni można wydobyć wiele spokoju i klasycznego piękna, zestawiając je z głębokim i wyrazistym granatem oraz promienną, delikatną szarością. W takim zestawieniu czerni staje się kolorem idealnym do sypialni, czyli pomieszczenia, gdzie prostota i klasyczność palety korzystnie działa na nasze zmysły. Bazą aranżacji jest Bezpieczny szary - czysty i jasny odcień współpracuje ze światłem, tworząc we wnętrzu wrażenie przestronności. Delikatna szarość jest ciekawszym rozwiązaniem niż klasyczna biel. Wnętrze staje się dzięki niej nietuzinkowe. Ze zdecydowanymi barwami ujętymi w silne kontrasty doskonale komponują się proste formy mebli. Charakter wnętrza tkwi w teksturze materiałów. Obok grubo plecionych koców i dywanów, przywodzących na myśl skandynawski szyk, znajdują się tutaj lampy i stoliki z przezroczystych, czystych tworzyw. Połysku dodają metalowe dekoracje w rodzaju ogromnego budzika. Miękkość łączy się zatem z przejrzystością i blaskiem. Gra struktur ma miejsce nie tylko w sferze materiałów, ale także na ścianach. Szarość płynnie przechodzi z jednego odcienia w drugi, gładka powierzchnia efektownie łączy się z ceglanym murem. Tak różne akcenty podkreśla dzienne światło wpadające przez duże okna.
Płynność kolorów
Od błękitu wiosennego poranka po granat burzowych chmur - niebieski ma wiele odcieni i wszystkie są niezmiernie popularne. O wiele częściej wykorzystywane w stylizacji wnętrz, również mogą stać się komponentem eleganckiego i komfortowego stylu. Decydując się na odcienie błękitu, warto wyzyskać urok ich połączeń z drewnem i szarością. Najlepiej zrobić to w salonie - w tak dużym, zwykle dobrze oświetlonym pomieszczeniu można wykorzystać odcienie niebieskiego o różnym nasyceniu i jasności. Ciekawym pomysłem jest wymalowanie dwóch prostopadłych ścian kontrastującymi kolorami - Bezpiecznym szarym oraz Śródziemnomorskim niebieskim. Na styku obu tych barw zaaranżujmy strefę przejściową koloru w postaci jasnoniebieskich zasłon. Tak oto na ścianach pokoju dziennego stworzymy namiastkę kolorów morza. Dobierając meble wybierzmy przestronne, wygodne modele - narożniki i fotele - w odcieniach zastosowanych na ścianach. Ciekawy efekt osiągniemy odwracając proporcje kolorystyczne. Grafitowy wypoczynek powinny zatem uzupełniać granatowe poduszki i jasnoszary dywan. Dodatkiem, który podkreśli eklektyzm wnętrza będzie masywna, drewniana i prosta w formie ława. Stanowiący centralny punkt pokoju element, przełamuje spokojną tonację kolorystyczną i nadaje salonowi tak potrzebne ciepło. Przytulną atmosferę wzbogacą ciekawe rośliny - gałązki z intensywnie czerwonymi listkami oraz łodyżki bambusa.
Źródło i zdjęcia: Dekoral
CZYTAJ WIĘCEJ
Plamy na ścianie to już nie problem - Dekoral Renostyl Plus
Dekoral: Kolory ziemi we wnętrzach
Domowe centrum dowodzenia - kuchnie w kolorach Dekoral
Psychologia koloru - jak barwy wpływają na nasz nastrój?
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia