Strona główna | AktualnościRecykling odpadów z płyt gipsowo-kartonowych

Recykling odpadów z płyt gipsowo-kartonowych

Rigips wprowadza projekt zbiórki i recyklingu odpadów gipsowych, jakie powstają w czasie stosowania płyt gipsowo-kartonowych. Ma on pomóc sprostać nowym wymaganiom Unii Europejskiej i propagować działania proekologiczne.
Coraz więcej inwestycji jest realizowanych w Polsce w oparciu o certyfikaty ekologiczne, zgodnie z którymi odpad budowlany musi zostać poddany recyclingowi. Dodatkowo wymogi Unii Europejskiej określają, że do 2020 roku 70 procent odpadów budowlanych i pochodzących z wyburzeń musi zostać poddana procesowi recyclingu. Nowe wymogi dotyczą także polskiego rynku.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich partnerów i nowoczesnych inwestycji, Rigips wprowadził projekt zbiórki i recyklingu odpadów gipsowych, który pomoże sprostać nowym wymaganiom i jednocześnie propaguje działania proekologiczne.

W myśl strategii firmy, Rigips promuje produkty i rozwiązania dla budownictwa, które pozwalają, aby energooszczędność, bezpieczeństwo i komfort w domach szły w parze z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Płyty gipsowo-kartonowe Rigips są produkowane z gipsu naturalnego, który firma eksploatuje z własnych złóż.

Celem nowego projektu Rigips jest odbiór odpadów z płyt gipsowo-kartonowych powstających w miejscach aplikacji produktów producenta oraz powtórne użycie odpadowych płyt gipsowo-kartonowych w procesie produkcji w fabryce Rigips-Stawiany. Odpad gipsowy zbierany jest do specjalnie oznaczonych opakowań, dostarczanych i odbieranych przez Rigips.

Rigips zaprasza firmy wykonawcze do udziału w inicjatywie zbierania i powtórnego przetwarzania odpadu z płyt gipsowo-kartonowych z budowy. Zainteresowane udziałem w projekcie firmy producent prosi o kontakt z odpowiednim dla danego obszaru Doradcą Inwestycyjnym Rigips, który przedstawi szczegóły współpracy, w szczególności warunki odbioru odpadu.

Gips jest wyjątkowym materiałem, który jako jeden z nielicznych surowców i materiałów budowlanych można poddawać recyclingowi wielokrotnie, bez utraty jego właściwości i zalet. Warto wspólnie skorzystać z tej możliwości.

Źródło i zdjęcie: Rigips

CZYTAJ WIĘCEJ

Recykling sufitów podwieszanych
Malowanie ścian z płyt gipsowo-kartonowych - krok po kroku
O krok od gładkich ścian - likwidacja ubytków na tynku i przegrodach z płyt g-k



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej