Rockwool Polska wspiera edukację przyszłych budowlańców
Umiejętności praktyczne zdobyte pod okiem fachowców oraz odpowiednia i ugruntowana wiedza rynkowa to podstawowe cechy dobrego specjalisty w sektorze budowlanym. Dlatego firma Rockwool, chcąc wesprzeć szkoły i dbając o najwyższy poziom edukacji przyszłych wykonawców, kontynuuje szkolenia dla szkół.
W branży tej bardzo istotna jest trwałość wykonywanych prac oraz to, czy są one przeprowadzone poprawnie i starannie. Dopiero profesjonalne wykonanie, wraz z wysokiej jakości materiałami budowlanymi może zagwarantować należytą jakość, trwałość, estetykę i bezpieczeństwo realizowanych prac. Rynek budowlany to także szybko zmieniający się segment, na którym nieustannie pojawiają się nowe technologie, rozwiązania, zastosowania, czy też produkty. Dlatego dla specjalistów z branży tak ważne są wciąż zdobywane nowe umiejętności dostosowane do nowych technologii. W przypadku młodych ludzi, dopiero wkraczających na rynek pracy, którzy często spotykają się z rozbieżnościami pomiędzy tym, czego oczekują pracodawcy, a tym czego uczono ich w szkole, doszkalania i ciągły kontakt z praktykami jest bardzo ważny.
Dlatego ROCKWOOL, mając na uwadze jakość wykonawstwa wśród przyszłych pokoleń specjalistów, we współpracy ze szkołami budowlanymi w całej Polsce przeprowadza kolejny cykl szkoleń.
"Tak naprawdę jest to kontynuacja działań jakie kierujemy do szkół budowlanych i dlatego rok w rok odwiedzamy szkoły i przeprowadzamy szkolenia teoretyczne jak i praktycznie. Kształcimy młodzież oraz kadrę dydaktyczną zarówno na poziomie technikum jak i zasadniczej szkoły zawodowej, a cykl spotkań ma charakter naprzemienny. Dodatkowo wspieramy szkoły w organizacji rozmaitych konkursów praktycznych oraz obejmujemy patronatem olimpiady wiedzy technicznej" - mówi Łukasz Glapa, Dyrektor Marketingu ROCKWOOL Polska. W tym półroczu spotkania odbywały się na przełomie lutego i marca, m.in. w Zespole Szkół Budowlanych im. E. Kwiatkowskiego w Lublinie, Centrum Kształcenia Praktycznego w Warszawie, Zespole Szkół Budowlanych w Szczecinie, czy "Państwowych Szkołach Budownictwa" im prof. Mariana Osińskiego w Gdańsku.
"Wyszkolenie wykwalifikowanych specjalistów, gotowych do podjęcia pracy na wymagającym i dynamicznie zmieniającym się rynku, jakim jest rynek budowlany, to duże wyzwanie dla szkół. Dlatego jesteśmy bardzo otwarci na inicjatywy, takie jak szkolenia organizowane przez firmę ROCKWOOL, które dają naszym uczniom możliwość zdobycia wiedzy teoretycznej i praktycznej od profesjonalistów czynnie działających w branży i posiadających najnowszą wiedzę o aktualnych rozwiązaniach, technologiach i produktach. Takie działania pomagają nam kształcić przyszłych wykonawców/specjalistów jak i średni nadzór budowlany w tym sektorze" - komentuje Wojciech Szczepański, z Państwowych Szkół Budownictwa w Gdańsku.
Szkolenia prowadzą doradcy techniczni ROCKWOOL. Są to spotkania składające się z dwóch części - jednego dnia uczniowie poznają merytoryczne zagadnienia, natomiast innego mają okazję samodzielnie wykonać ocieplenie, pod okiem profesjonalistów. Przyszli wykonawcy zapoznają się z systemami ociepleń przy użyciu skalnej wełny oraz nowoczesnymi technologiami ocieplania budynków, dostępnymi dzisiaj na rynku budowlanym. W trakcie zajęć praktycznych mogą samodzielnie wykonać ocieplenie ściany zewnętrznej metodą lekką mokrą, pod okiem ekspertów ROCKWOOL.
"Dla całej branży budowlanej kluczowe jest, aby młodzi absolwenci/wykonawcy wkraczający na rynek pracy posiadali odpowiednią wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne, dzięki czemu sektor będzie mógł sie stale rozwijać i utrzymywać wysoki poziom. W branży budowlanej nie wystarczy, aby wykorzystane produktu, rozwiązania czy technologie były najwyższej jakości. Musi to być połączone z profesjonalnym i starannym wykonastwem. Dbałość o przyszłych fachowców jest w interesie całej branży, dlatego my w ROCKWOOL prowadzimy intensywną działalność edukacyjną, skierowaną zresztą nie tylko do młodzieży, ale także doszkalającą aktywnych wykonawców, między innymi w ramach KLUBU SUPERWYKONAWCY ROCKWOOL" - podkreśla Łukasz Glapa.
Źródło i zdjęcie: Rockwool
CZYTAJ WIĘCEJ
Rockwool publikuje nowe filmy instruktażowe
Firma Rockwool uruchomiła nową linię produkcyjną w Czechach
Rockwool nagrodzony Regionalnym Orłem Eksportu
Rockwool z nagrodą Manufacturer of the Year
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia