Rysy i pęknięcia powstające na elewacji
Rysy i pęknięcia powstające na elewacji obniżają estetykę budynku. Problemy te oddziaływują również niekorzystnie na trwałość fasady, a nawet całej konstrukcji budynku. Są one również miejscem strat energetycznych i źródłem zawilgocenia.
Przyczyn powstania pęknięć na elewacji jest bardzo wiele, począwszy od słabej jakości użytych materiałów systemu ociepleniowego, złego wykonania, naturalnej pracy bryły budynku oraz skurczów tynku, kończąc na uszkodzeniach wynikających po prostu z upływu czasu.
Jeśli źródło ubytków zostanie zdiagnozowane i nie wymaga to skomplikowanych prac remontowych rysy i szpary na elewacji można zlikwidować wypełniając je przeznaczonym do tego specjalnym uszczelniaczem. Doskonale sprawdzają się preparaty na bazie emulsji akrylowych, jak np. Acryl-Extra firmy Den Braven, które dzięki elastycznym właściwościom podatne są na przenoszenie niewielkich ruchów w betonie i tynku, co sprawia, że miejsca te nie pękają ponownie.
Acryl-Extra firmy Den Braven to uszczelniacz do szczelin w elewacji stworzony na bazie specjalnie dobranych, wysokiej jakości żywic akrylowych, charakteryzujący się szczególną odpornością na działanie warunków pogodowych. Ten plastyczno-elastyczny, jednoskładnikowy kit uszczelniający natychmiast po jego zastosowaniu jest trwały i niepodatny na opady atmosferyczne oraz wilgoć, natomiast po utwardzeniu również odporny na mróz i temperaturę do -20°C.
Dzięki temu niezależnie od panującej za oknem aury z powodzeniem używać go można do prac budowlanych i remontowych prowadzonych na zewnątrz. Nie trzeba więc będzie odkładać rozpoczętych napraw na cieplejszy sezon. Co ważniejsze, po nałożeniu i odparowaniu wody tworzy on mocne i wysoce rozciągliwe wiązanie o niskiej kurczliwości (sucha pozostałość wynosi ok. 86%), gwarantując tym samym estetyczną fugę bez zarysowań i wtórnych pęknięć. W połączeniu z doskonałą przyczepnością do większości podłoży budowlanych, zwłaszcza tych o porowatej strukturze, daje to szeroki zakres zastosowań.
Acryl-Extra firmy Den Braven nadaje się do uszczelniania dylatacji w wyprawach tynkarskich, przestrzeni powstających w systemach ociepleń na styku styropianu ze stolarką, ślusarką i obróbkami blacharskimi oraz łączenia pęknięć płyt stropowych, jak również wypełniania wszelkiego rodzaju szczelin, rys i dziur na elewacji czy ścianach, gwarantując najwyższą estetykę i solidność wykonanych wypełnień. Dodatkowo, neutralny chemicznie skład Acryl-Extra firmy Den Braven nie powoduje korozji, zapewniając bezpieczeństwo metalowym elementom, jak wkręty czy śruby mocujące.
Uszczelniacz do szczelin w elewacji Acryl-Extra firmy Den Braven to preparat, który cechuje się doskonałymi parametrami technicznymi, jak również właściwościami ułatwiającymi jego użycie, dostosowanymi zarówno do odbiorcy indywidualnego, jak i profesjonalistów. Dostępny jest bowiem w kolorze białym lub na zamówienie w kolorze szarym i brązowym, a dodatkowo daje się dobrze pokrywać farbami alkidowymi oraz akrylowymi, dzięki czemu bez problemu zamaskujemy wypełnione miejsca, bez konieczności zmiany barwy całej powierzchni.
Zróżnicowana wielkość opakowań również umożliwia dopasowanie produktu do własnych potrzeb i wielkości prowadzonych prac. Jeżeli do usunięcia pozostają nieduże fragmenty najlepiej zaopatrzyć się w wygodny plastikowy kartusz o pojemności 310 ml, natomiast w przypadku, gdy potrzebne są większe ilości uszczelniacza, na zamówienie Acryl-Extra można zakupić w sześciuset mililitrowym rękawie z foli, w ten sposób uniknie się sytuacji wyrzucania niezużytych resztek materiału. Warto również zwrócić uwagę, że Acryl-Extra firmy Den Braven jest prawie bezwonny, dzięki temu jego aplikacja nie jest uciążliwa nawet w zamkniętych pomieszczeniach.
Bez względu na rodzaj pęknięcia, negatywne skutki jakie wywiera na estetykę i trwałość budynku wymagają jego trwałego usunięcia. Acryl-Extra firmy Den Braven o plastycznej konsystencji pomoże uporać się z uporczywymi rysami raz na zawsze.
Źródło: Den Braven
zdjęcia: www.sxc.hu, Den Braven
zdjęcia: www.sxc.hu, Den Braven
CZYTAJ WIĘCEJ
Wygładzanie ścian i eliminacja pęknięć oraz ubytków
Jakimi produktami naprawimy mikropęknięcia i rysy na elewacji?
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia