Ściana przy łóżku - jak ją zabezpieczyć przed brudzeniem się?
Brudna ściana przy łóżku to niestety bardzo częsty problem, nawet kiedy bardzo staramy się zachować ją czystą to i tak zazwyczaj nie kontrolujemy swoich odruchów śpiąc czy odpoczywając. Zabrudzenia zazwyczaj powodowane są przez bezpośredni kontakt ze ścianą, a niekiedy plamy pojawiają się poprzez rozcieranie osadzającego się na ścianie kurzu.
Przy projektowaniu pomieszczeń użytkowych należy postawić przede wszystkim na ich funkcjonalność. Nie warto unikać stawiania mebli do spania czy wypoczynku przy ścianie z obawy o jej brudzenie się. Jest kilka sposobów, by móc cieszyć się wygodnym ustawieniem mebli jak i również czystymi ścianami.
Co zrobić żeby ściana za łóżkiem się nie brudziła?
O zabezpieczeniu ścian w sypialniach, pokojach dziecięcych oraz salonach warto pomyśleć przy okazji odświeżania mieszkania. Do ochrony przed zabrudzeniami posłużyć mogą zarówno odpowiednie akcesoria typu drewniane maty wieszane na ścianie przy łóżku, jak również… nowoczesne farby! Dzięki zastosowaniu różnorodnych kolorów farb można nie tylko uchronić ścianę przed plamami, ale również nadać przestrzeni wyjątkowego charakteru. Z kolei wykorzystanie specjalistycznej farby jest rozwiązaniem tanim i błyskawicznym, które nie wymaga od nas poszukiwań odpowiednich komponentów ani instalowania ich.
Trwała i odporna na zmywanie powłoka
Przed brudną ścianą przy łóżku uchronią nas nowoczesne farby. Specjalistyczne produkty pozwolą na wykonanie estetycznej ściany w ciekawej kolorystyce, która będzie jednocześnie odporna na przetarcia powodujące zabrudzenia i zapewni przed nimi ochronę. Nowoczesne farby tworzą powłoki, które pozwalają nie tylko na zmywanie ścian, ale są także odporne na szorowanie nieestetycznych zabrudzeń. Jednym z takich produktów jest farba satynowa marki Śnieżka. Co bardzo ważne, czyszczenie takiej powierzchni odbywa się bez wybłyszczania powłoki. Jej antystatyczna powłoka zmniejsza przywieranie kurzu. Farba jest odporna na 100 rodzajów plam, takich jak róż w pudrze, kakao, kawa parzona, plastelina, tusz do rzęs czy błoto. Śnieżka Satynowa jest bezpieczna dla dzieci, zatem doskonale nadaje się do zastosowania jej w ich pokojach. Innowacyjna technologia oraz najwyższej jakości żywice i pigmenty sprawiają, że kolejne remonty przeprowadzać będziemy dopiero wtedy kiedy zechcemy zmienić kolor pokoju, a nie z powodu zabrudzeń na ścianach. Innym produktem, który umożliwi wygodę w zmywaniu ścian są farby lateksowe, które pozwalają na bezpieczne szorowanie na mokro bez straty koloru i faktury. Farby lateksowe występują także w wersji matowej, co znacznie poszerza zakres ich stosowania. Przewagą stosowania specjalistycznych farb do zabezpieczania ścian przed zabrudzeniami są niewielkie koszty ich zakupu oraz szybkość wykonania zabezpieczenia bez potrzeby prac tapicerskich, stolarskich i montażowych.
Inne sposoby osłony ściany przy łóżku
Wśród innych najbardziej popularnych rozwiązań są różnego rodzaju zagłówki - materiałowe lub drewniane, które można nabyć jako dodatkowy element łóżka lub przy odrobinie zdolności manualnych, również wykonać samodzielnie. Tapicerowane zagłówki są wygodne, a do tego dostępne są w bardzo wielu kolorach, wykończeniach i wielkościach. Będą pasować nie tylko do każdego wnętrza, ale także sprawią, że sypialnia będzie wyglądała na bardziej elegancką a brudna ściana przy łóżku nie będzie już problemem. Szybkim i tanim sposobem jest zawieszenie bezpośrednio nad łóżkiem karnisza o odpowiedniej długości, a na nim umieszczenie w wiszących i ciekawych wzorniczo poszewkach kilku poduszek. Wykorzystując do zabezpieczenia ściany drewno, można pomyśleć również o obudowaniu całego łóżka, nie tylko zagłówka. Przy tego typu pracach ogranicza nas tylko wyobraźnia oraz koszty, jakie chcemy ponieść przy zakupie materiałów drewnianych.
Inny materiał na ścianie
Popularnym sposobem zabezpieczania ściany przy łóżku jest zastosowanie tapety lub fototapety na jej fragmencie, co jest często wykorzystywane w pokojach dziecięcych. Wzory i kolory nie tylko maskują drobne zabrudzenia, ale ponadto odpowiedni, zmywalny materiał dodatkowo ułatwi utrzymanie czystości w pokoju. Warto rozważyć także położenie boazerii, która dostępna jest w mnogości wariantów i wybarwień, a także interesującej wzorniczo płyty, np. frezowanej w ciekawe wzory, albo korka. Dobrze sprawdzają się również słomiane maty, dekoracje patchworkowe i kilimy. Przy okazji większego remontu można zastanowić się także nad wykonaniem jednej ściany betonowej lub ceglanej, które mniej przyjmować będą zabrudzenia.
Źródło i zdjęcia: Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia