Strona główna | AktualnościŚciany w mieszkaniu w kolorze fuksji - inspiracje

Ściany w mieszkaniu w kolorze fuksji - inspiracje

Kolor fuksjowy swoją głębię zawdzięcza barwie kwiatostanów egzotycznych roślin. Jest żywy, ciepły i występuje w szerokiej gamie odcieni, od jaśniejszych do ciemniejszych kombinacji czerwieni i błękitów. To również barwa bardzo kobieca i przyciągająca uwagę. Energia, jaką emanuje, czyni ją bardzo odważnym wyborem, ale zdecydowanie warta jest ryzyka. Wnętrza, w których występuje są nietuzinkowe i po prostu piękne. Fuksja pasuje do wielu stylów. Wspaniale sprawdza się w budowaniu przestrzeni luksusowych i wyrafinowanych, ale równie dobrze można ją wkomponować w minimalistyczne projekty. Świetnie wygląda w połączeniu z bielą, szarościami, granatem czy złotem. Możesz jej używać w dowolnym miejscu - w sypialni, łazience, przedpokoju lub jadalni. Zobacz kilka inspiracji, dzięki którym dowiesz się, jak używać koloru fuksjowego na ścianach w mieszkaniu.

Apetyczna jadalnia

Jeśli podoba Ci się fuksja, ale nie jesteś gotowy na jej intensywną odsłonę, wybierz odcień pastelowy. Wygaszona pięknie współgra z innymi jasnymi barwami, np. bladymi zieleniami czy szarościami. W naszej realizacji jadalni przestrzeń znacznie się ociepliła, gdy ściany pomalowaliśmy farbą Śnieżka Satynowa531 Figlarny Róż.

Tajemnice orientu

Wnętrza pełne orientalnej energii to zdecydowanie domena odcieni fuksji. Barwa ta tworzy przestrzenie dramatyczne i pobudzające zmysły, przywołujące zapachy, smaki i muzykę Dalekiego Wschodu. Nie potrzebujesz specjalnych dekoracji, by stworzyć swój własny orient we wnętrzu, wystarczy że zainspirujesz się kolorem. W naszym salonie nie tylko pomalowaliśmy ściany na kolor fuksjowy, ale również dobraliśmy w tym kolorze meble i dodatki. Różne odcienie tworzą spójną całość - tajemniczą i niezwykle nastrojową. W stworzeniu klimatu pomogły nam farby Śnieżka Satynowa w kolorach 553 Orientalny Taniec i 558 Srebrzysty Blask.


Zasada jednej ściany

Czasem nie trzeba malować całego pokoju na jeden kolor, by stwierdzić, że jest on fundamentem aranżacji. W przypadku naszej sypialni fuksja jest nie tylko barwą samą w sobie, ale również dekoracją wnętrza. Mocny akcent w postaci jednej fuksjowej ściany pomalowany farbą Śnieżka Barwy Natury155 Górki Krokus przykuwa uwagę, ale nie jest ciężki. W towarzystwie bieli, szarości i drewna odnajduje się doskonale i tworzy harmonijną całość.


Kreatywna Nastolatka


Fuksja jest dobrą przyjaciółką dziewcząt. Kolor ten podkreśla kobiecość wnętrz, dlatego idealnie nadaje się do pokoju nastolatek. Może być tłem dla twórczych rozwiązań dekoracyjnych, takich jak w przypadku naszej realizacji. Jeśli masz w domu dorastająca córkę, zaproponuj jej pomalowanie ścian farbą Śnieżka Barwy Natury132 Różana Altanka.


Subtelne glamour

Jak już wspomnieliśmy, fuksja to kolor doskonale spisujący się w style charakteryzujące się wyrafinowaniem, elegancją i bogactwem, np. w glamour. Jeśli nie po drodze Ci z przepychem, z kryształowymi żyrandolami, złotymi ornamentami i ogólnym blaskiem, ale czujesz miętę do pewnej dozy wytworności, przyjrzyj się subtelnej odsłonie glamour w naszej łazience. Może właśnie taki subtelny poziom luksusu zainspiruje Cię do zmian w Twoim wnętrzu? Fuksja na ścianach w łazience w połączeniu z grubą, połyskującą ramą lustra wystarczą, by uzyskać pożądany efekt. Podoba Ci się odcień ścian? Wybierz farbę Śnieżka Kuchnia-Łazienka w kolorze 810M Różana Kąpiel.

Fuksja
to bardzo oryginalna barwa, która każdemu wnętrzu dodaje charakteru. Nie należy się jej obawiać, ponieważ użyta z wyczuciem jest w stanie wyczarować niesamowite przestrzenie.

Źródło i zdjęcia: Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej