Strona główna | AktualnościSelena: Krzysztof Domarecki uhonorowany medalem za współpracę z Chinami

Selena: Krzysztof Domarecki uhonorowany medalem za współpracę z Chinami

Krzysztof Domarecki - założyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Selena FM SA - jako pierwszy przedstawiciel polskiego biznesu został wyróżniony za wkład w rozwój relacji biznesowych pomiędzy Polską a Chinami. Medal upamiętniający 65. rocznicę nawiązania stosunków polsko-chińskich został wręczony przez JE Ambasadora Rzeczpospolitej Polskiej w Pekinie - Tadeusza Chomickiego.

Grupa Selena w Chinach obecna jest od ośmiu lat. Sprzedaż i produkcję rozpoczęła w 2006 r. Centrala firmy znajduje się w Shanghaju, a zakłady produkcyjne w Nantongu i Foshan. Grupa prowadzi sprzedaż w Chinach dzięki sieci ponad 130 dystrybutorów. Produkty Seleny obecne są w 22 najważniejszych prowincjach na terenie kraju. Chińskie zakłady Seleny produkują na rynek lokalny oraz na pozostałe rynki azjatyckie.

"Chiny w dalszym ciągu pozostają jednym z najtrudniejszych rynków na świecie - charakteryzuje się on znaczną dynamiką oraz dużym natężeniem konkurencji. Tym bardziej cieszy nas fakt, że to właśnie założyciel Seleny oraz obecny przewodniczący Rady Nadzorczej - Krzysztof Domarecki - jako pierwszy człowiek polskiego biznesu został uhonorowany prestiżowym medalem, potwierdzającym osobisty wkład w budowanie oraz rozwijanie relacji pomiędzy Polską a Chinami. Selena nie zamierza jednak spocząć na laurach - naszym celem jest dalszy rozwój współpracy z przedstawicielami chińskiego biznesu." - powiedział Jarosław Michniuk, prezes zarządu Seleny FM SA.

Pierwsze doświadczenia operacyjne na rynku chińskim Selena zdobywała poprzez joint-venture  Selena Chinuri Foshan. Od 2006 r. zajmuje się ona produkcją uszczelniaczy na południu Chin, w prowincji Guangdong. Prowincja ta jest największym na świecie zagłębiem silikonowym i producenci uszczelniaczy w sposób naturalny lokują swoje zakłady produkcyjne właśnie tam. Mieszane polsko-chińskie zespoły Seleny łączą najlepsze praktyki obu kultur - doświadczenia Seleny z innych rynków ze znajomością chińskich uwarunkowań lokalnych pracowników.

W ramach współpracy z Chinami Selena w grudniu 2011 r. wzięła udział w Polsko-Chińskim Forum Gospodarczym. Było to jedno z wydarzeń gospodarczych zorganizowanych w ramach wizyty Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Podczas Forum przedstawione zostały przykłady dotychczasowej współpracy między polskimi i chińskimi przedsiębiorstwami. Forum ułatwiło również kontakty pomiędzy większą liczbą firm zainteresowanych obustronną współpracą i wymianą handlową.

Krzysztof Domarecki jest jednym ze współautorów książki "Biznes w Chinach, Jak osiągnąć sukces" zrealizowanej we współpracy z Centrum Studiów Polska-Azja, wydanej w ramach projektu go-china.pl na zlecenie PAIiIZ. Jako przedsiębiorca, dzielił się swoimi doświadczeniami dotyczącymi prowadzenia biznesu w Chinach. Krzysztof Domarecki od wielu lat uczestniczy także w konferencjach dla przedstawicieli biznesu, nauki i polityki poruszających tematykę współpracy z Chinami. Ostatnio, był jednym z prelegentów podczas odbywającej się w Sejmie RP konferencji "Polska-Chiny - w kierunku efektywnego modelu dyplomacji  gospodarczej".

Źródło i zdjęcie: Selena

CZYTAJ WIĘCEJ

Selena: 10-lecie działalności w Kazachstanie
Selena otrzymała tytuł rosyjskiej Firmy Roku 2013
Selena wśród laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP
Grupa Selena rozwija swoją działalność w Rumunii
Selena: 10-lecie działalności w Brazylii
Selena na targach NAHB International Builders Show
Grupa Selena ogłasza wyniki finansowe za 2014 rok
Grupa Selena rozwija systemy ociepleń w Kazachstanie
Duma Regionu Dolnego Śląska - wyróżnienie dla firmy Selena
Firma Selena uczestnikiem misji Prezydenta RP w Chinach
Krzysztof Domarecki wyróżniony nagrodą "Wizjoner ekspansji zagranicznej"
Certyfikat Wiarygodności Biznesowej dla firmy Selena SA
Selena wyróżniona w konkursie Orły Eksportu Województwa Dolnośląskiego



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej