Selena: Nowy zakład produkcyjny i centrum dystrybucyjne w Kazachstanie
Selena kontynuuje światową ekspansję oraz umacnia pozycję spółki jako czołowego globalnego producenta i dystrybutora nowoczesnej chemii budowlanej. Firma uruchamia w Kazachstanie najnowszą fabrykę i centrum dystrybucyjne w Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Nowe miasto Astana". Inwestycja znacząco zwiększy moce produkcyjne firmy i pozwoli na wytwarzanie ok. 120 tysięcy ton nowoczesnej chemii budowlanej rocznie. 6 grudnia 2016 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego zakładu Seleny w formie transmisji telewizyjnej z udziałem Prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa.
Grupa Selena prowadzi w Kazachstanie działalność od 2002 roku. Aktywność Seleny w Kazachstanie realizowana jest przez oddziały dystrybucyjne zlokalizowane w Astanie, Ałmacie, Szymkencie, Atyrau, Aktobe, Aktau, Karagandzie i Ust-Kamienogorsku, a także przez pierwszy zakład produkcyjny w Astanie - wytwarzający zaprawy suche służące do ocieplania budynków. W ciągu 14 lat Selena zbudowała pozycję lidera lokalnego rynku klejów montażowych, pian poliuretanowych i uszczelniaczy z udziałami rynkowymi przekraczającymi 45%. W swojej ofercie na rynku kazachstańskim Grupa ma ponad 200 produktów, głównie pod markami własnymi Tytan i Artelit.
Budowa nowego zakładu produkcyjnego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Nowe miasto Astana" rozpoczęła się w 2015 roku i poprzedzona była wieloma przygotowaniami. Jest to zaawansowana inwestycja, w skład której wchodzi nie tylko zakład produkcyjny, ale również nowoczesne centrum dystrybucji.
"Grupa Selena specjalizuje się w opracowywaniu i dostarczaniu na rynek systemowych rozwiązań dla budownictwa. Należy przy tym podkreślić, że jest to rynek globalny. Dlatego dywersyfikacja mocy produkcyjnych ma kluczowe znaczenie dla rozwoju firmy. Strategia spółki zakłada międzynarodową ekspansję, dlatego konieczna jest budowa obiektów w krajach, w których Selena działa. Uruchomienie nowego zakładu stworzy dla Seleny szansę na nowe rynki zbytu, gdyż docelowo ponad 40% produkcji będzie eksportowane na rynki krajów Azji Centralnej oraz południowej Syberii. Fabryka zapewni nowe miejsca pracy dając świadectwo odpowiedzialnemu społecznie modelowi biznesowemu firmy. 95% zatrudnionego w zakładzie Seleny personelu to menedżerowie, specjaliści i pracownicy kazachstańscy, z których część odbyła już zaawansowane szkolenia technologiczne w Polsce. Kluczowe specjalności osób zatrudnionych w zakładzie to inżynierowie, menadżerowie produkcji oraz kierownicy ds. zarządzania jakością. W 2017 roku zatrudnianie wyniesie ok. 50 osób i będzie zwiększane w kolejnych latach." - powiedział Jean-Noel Fourel, Prezes Zarządu Selena FM S.A., jednostki nadrzędnej w Grupie Selena.
Nowy zakład Selena Insulations w Astanie należy do grupy 15 zakładów produkcyjnych firmy na całym świecie, głównie w Europie oraz Ameryce Południowej i Azji. Produkowane w nim będą nowoczesne zaprawy do izolacji termicznej domów oraz innowacyjne mokre tynki cienkowarstwowe: akrylowe, silikonowe i silikatowe. Produkty marki Tytan, które wytwarzane będą w nowej fabryce w Astanie, będą produkowane według tych samych technologii, jakie stosowane są przez Selenę w najnowocześniejszych zakładach w Polsce, Hiszpanii, Turcji, Brazylii czy w Korei. Zakład ten został zbudowany z udziałem polskich i kazachstańskich specjalistów. Wyposażony jest w dwie nowoczesne linie produkcyjne z pełnym komputerowym sterowaniem oraz wewnętrzne laboratorium do rozwoju nowych produktów i kontroli jakości.
"Realizację tej inwestycji silnie wspierał Ambasador Republiki Kazachstanu w Polsce - Pan Altay Abibullajev, a także rząd i administracja Republiki Kazachstanu oraz Akimat Astany. Dzięki temu nowy zakład produkcyjny Seleny w Astanie został zbudowany i uruchomiony w rekordowym tempie - nie tylko biorąc pod uwagę uwarunkowania w regionie - ale uwzględniając nawet standardy światowe. Silnym, pozytywnym impulsem do dalszego rozwoju współpracy biznesmenów oraz naukowców Kazachstanu i Polski była także wizyta Prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa w Polsce w sierpniu bieżącego roku. Jesteśmy bardzo dumni, że 6 grudnia to właśnie Pan Prezydent dokonał uroczystego otwarcia nowego zakładu produkcyjnego Seleny w Astanie. Wierzę, że inwestycja Seleny przyczyni się do zacieśnienia współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Kazachstanem, który jest obecnie jednym z najlepszych i najbardziej konkurencyjnych miejsc do inwestowania w Azji Centralnej." - powiedział Krzysztof Domarecki Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A.
Źródło i zdjęcia: Selena
CZYTAJ WIĘCEJ
Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Grupy Selena zatwierdziło poziom dywidendy
Selena: 20 mln zysku za pierwsze półrocze 2016
Pianokleje - Selena wprowadza innowacyjną kategorię produktów
Selena SA po raz kolejny z certyfikatem wiarygodności biznesowej
Selena wyróżniona w konkursie Polska Firma - Międzynarodowy Czempion
Inauguracja joint venture House Selena w Chinach
Agata Gładysz nowym Dyrektorem Rozwoju oraz Członkiem Zarządu Selena FM SA
Grupa Selena: Ponad 1 mld zł przychodu w 2016 roku
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia