Selena wspiera Wrocław
14 grudnia w Hali Stulecia miała miejsce konferencja "Made in Wrocław" - mająca na celu promocję tej części Polski. Krzysztof Domarecki był jedną z osób, która wraz z Prezydentem Wrocławia - Rafałem Dutkiewiczem zainaugurowała sesję otwarcia odpowiadając na pytanie: "Dlaczego warto budować markę Made in Wrocław".
"Selena jest jedną z firm, która doskonale reprezentuje filozofię Made in Wrocław. W erze globalnej gospodarki to właśnie miejsca, z których pochodzą dane firmy czy produkty wciąż mają znaczenie. Ich promocja jest nie tylko powszechna, ale wiąże się również historycznie z danym regionem. Uważam, że idea promowania produktów Made in Wrocław jest świetna pod warunkiem, że będziemy ją konsekwentnie dopracowywać, doskonalić i wdrażać. Nie tylko dziś czy jutro, ale przez najbliższe 25 lat i niezależnie od tego, kto będzie rządzić Wrocławiem czy Dolnym Śląskiem. Z uwagą obserwuję także otoczenie biznesowe Wrocławia, rozwój technologii i firm naszego miasta, właśnie tutaj widzę przesłanki do powstawania naprawdę perspektywicznych biznesów, m.in. z takim potencjałem rozwojowym, jakim na początku działalności charakteryzowała się Selena. - mówi Krzysztof Domarecki, założyciel oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A. - Od wielu lat jesteśmy także ambasadorem regionu i polskiej myśli technologicznej na arenie międzynarodowej, jednak swoje korzenie Selena ma właśnie tutaj - na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu, gdzie został otwarty jej pierwszy oddział i obecnie znajduje się centrala. Reprezentując nasz kraj za granicą - zawsze podkreślamy, że Selena pochodzi z Polski. Wprawdzie zakłady produkcyjne znajdują się w różnych państwach świata, jednak siedziba, z której kierujemy całą działalnością międzynarodową Grupy jest we Wrocławiu".
Po 25 latach działalności Grupa Selena jest globalnym producentem chemii budowlanej na świecie - zatrudnia niemal 1800 osób, produkuje w 17 krajach, swoje produkty dostarcza na 70 rynków na 4 kontynentach, posiada także międzynarodowy zespół profesjonalistów. Jest pionierem i innowatorem - technologie, w oparciu o które powstają produkty Grupy, zostały opracowane w laboratoriach R&D Seleny. Produkty Grupy wyróżnia jakość, wydajność i stopień ich zaawansowania. W swoim portfolio firma ma takie autorskie projekty jak: wysokorefleksyjną, hydroizolacyjną powłokę dekarską COOL-R, która pomaga obniżyć temperaturę pod dachem nawet o 10 stopni czy pianokleje opracowane na bazie programu FOAM ADHESIVE (FOAD), które stanowią nową kategorię w ramach chemii budowlanej, znacząco przyspieszającą proces budowy.
"Made in Wrocław" to połączenie konferencji biznesowej oraz bezpłatnych targów. Część konferencyjna skierowana jest do przedstawicieli świata biznesu, gdzie firmy mogą wymienić się doświadczeniami oraz zaprezentować nowe technologie. Z kolei targi otwarte są dla wszystkich - mieszkańcy mają możliwość zapoznać się z portfelem usług i produktów wrocławskich, innowacyjnych firm, które są filarem Dolnego Śląska. Wspólnym mianownikiem dla uczestników wydarzenia oraz prelegentów jest przede wszystkim duma, z tego, że swoje projekty i przedsięwzięcia mogą prowadzić właśnie we Wrocławiu. W wydarzeniu wzięło udział 3000 uczestników, 30 prelegentów, 30 startupów i ponad 50 wrocławskich marek.
Źródło i zdjęcie: Selena
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia