Śnieżka: kreatywna przestrzeń dla dziecka. 4 sprawdzone inspiracje
Pokój dziecięcy nie jest tylko zwykłym pomieszczeniem, ale odrębnym światem, który ma duży wpływ na kształtowanie osobowości, charakteru, zainteresowań i inteligencji dziecka. Mając to na uwadze, możesz pomóc swojemu maluchowi dorastać, tworząc mu odpowiednią, harmonijną atmosferę wnętrza. Dla dzieci ich sypialnia jest miejscem do zabawy, czytania, odrabiania pracy domowej i do samotnego wyciszania się tuż przed snem.
To jednak przede wszystkim świątynia kreatywności i wyobraźni. Dlatego niezależnie, czy masz dziecko w okresie niemowlęcym, przedszkolaka, ucznia podstawówki, czy nastolatka, spróbuj zamienić jego pokój w coś magicznego.
Przestrzeń wielu możliwości
Dzieci spędzają w swoich pokojach dużo czasu. Ważne jest zatem, by wnętrze odzwierciedlało ich osobowość, dlatego warto zaangażować pociechę w proces projektowania. Może się okazać, że ma bardzo dużo pomysłów, które Ty będziesz mógł wcielić w życie. Świat dziecka powinien być przede wszystkim plastyczny. Taki, który ono samo może dowolnie kształtować, w zależności od potrzeb.
By był miejscem idealnym do nauki, które zaraz potem stanie się bazą kosmiczną, pracownią plastyczną lub salą małego gimnastyka i sypialnią. Uzyskamy to oczywiście za pomocą doboru odpowiednich akcesoriów, funkcjonalnych rozwiązań w zakresie mebli oraz malując pokój na kolor, który udźwignie wszystkie funkcje wnętrza, stanowiąc idealne tło dla każdego rodzaju aktywności, jednocześnie nie będąc silnym bodźcem wzrokowym. Dla zachowania tej równowagi, użyliśmy w naszym wnętrzu neutralnej barwy 547 Podniebna Podróż z oferty farb Śnieżka Satynowa.
Pierwszy pokój
Pokój urządzany dla niemowlęcia jest totalnym polem do popisu dla rodziców. Oprócz uzyskania funkcjonalnej przestrzeni, która ułatwi pielęgnację dziecka, kluczem do sukcesu jest znalezienie równowagi. Można to zrobić poprzez użycie stonowanych kolorów i delikatnych tekstur oraz pojedynczych, mocnych lub kontrastowych akcentów, które sprawią, że przestrzeń stanie się bardziej interesująca. Jeśli zdecydujesz się na chłodną kolorystykę wnętrza, możesz ocieplić ją drewnem i miękkimi tkaninami. Przykładem takiego podejścia jest zaprezentowany przez nas projekt, w którym ściany pomalowaliśmy farbą Śnieżka Satynowa w odcieniu 557 Lodowy Błękit.
Pasja przede wszystkim
Wybór tematu przewodniego dziecięcego pokoju jest łatwym i prostym sposobem na osiągnięcie spójnego projektu. W tym celu trzeba znać zainteresowania i pasje naszego dziecka. W zależności od tego, wnętrze może stać się laboratorium naukowca, zamkiem księżniczki, statkiem lub imitacją domku na drzewie. Możliwości są nieograniczone, tak jak nieograniczona jest wyobraźnia dziecka. Aranżacja takiego pokoju sama w sobie może być wspaniałą zabawą, zwłaszcza przy wyborze przedmiotów, sprzętów i dekoracji, które stworzą wymarzony świat.
Znaczący i pomocny w kreowaniu przestrzeni jest także kolor ścian, właściwy charakterowi motywu przewodniego. W naszej aranżacji pokoju małego fascynata historii i podróży ściany pomalowaliśmy emulsyjną farbą lateksową Śnieżka Barwy Natury w ciepłym odcieniu 129 Upalna Sawanna.
Świat bez elektroniki
Jako rodzic jesteś inspiracją dla Twojego dziecka. Cokolwiek zrobisz, będzie w ten, czy inny sposób starać się Ciebie naśladować, więc upewnij się, że dajesz mu dobry przykład. Staraj się pobudzić swoje dziecko. Spróbuj stworzyć mu miejsce dla aktywności takich jak malowanie, rysowanie, szycie, budowanie modeli, itp.
Przyzwyczajanie dziecka od wczesnego dzieciństwa do twórczego i innowacyjnego działania, będzie owocować w przyszłości i stanie się iskrą do uruchomienia w nim takich procesów myślowych, które nie uaktywniają się przy oglądaniu telewizji lub graniu w gry wideo. Jeśli nie masz własnego pomysłu, jak taki pokój miałby wyglądać, skorzystaj z naszej inspiracji, w której ściany pokryliśmy farbą Śnieżka Barwy Natury w kolorze 153 Rajski Ptak.
Umożliwianie dzieciom wyrażenia swojej osobowości we własnej przestrzeni jest bardzo ważne. Dlatego warto angażować je w całym procesie projektowania i urządzania wnętrza. Tworząc swoją przestrzeń, chętniej jej będą używać, zwłaszcza jeśli odbywać się to będzie w atmosferze zabawy. A taką zabawę gwarantuje wspólne malowanie pokoju farbami od Śnieżki.
Źródło i zdjęcia: Śnieżka
CZYTAJ WIĘCEJ
Z farbą Dulux EasyCare możesz pozwolić dziecku na chwile beztroski
Tikkurila: magnetyczno-tablicowe pomysły w pokoju dziecka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Mikroorganizmy na powłokach zewnętrznych
Tynki w apartamentach
Pękający tynk
Termomodernizacja budynków na Ursynowie
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia