Strona główna | AktualnościŚnieżka na "Liście 100 Największych Polskich Firm Prywatnych" magazynu Forbes

Śnieżka na "Liście 100 Największych Polskich Firm Prywatnych" magazynu Forbes

Magazyn "Forbes" po raz kolejny opublikował prestiżowy ranking 100 największych polskich firm prywatnych. Nie zabrakło wśród nich czołowego producenta farb i lakierów w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej - Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA.
"Lista 100 Największych Polskich Firm Prywatnych" to najlepszy przewodnik po rodzimej gospodarce. Przedsiębiorstwa, które się na niej znalazły, swoją pozycję zawdzięczają najczęściej wieloletniej, ciężkiej pracy i wytrwałości w działaniu. Tak też jest w przypadku FFiL Śnieżka SA - firma uplasowała się w tym roku na 67. miejscu zestawienia, z przychodami w wysokości 576 mln zł i wartością EBIT na poziomie 65 mln zł, co oznacza awans w porównaniu do poprzedniej edycji, gdzie przedsiębiorstwo zajęło 91. pozycję.

Śnieżka to jeden z czołowych brandów nie tylko na rynku polskim, lecz także m.in. ukraińskim, białoruskim czy mołdawskim. Ponadto to jedyna firma z branży notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Nowoczesne zakłady produkcyjne przedsiębiorstwa, zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie oraz Białorusi, produkują rocznie 140 mln litrów różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które cieszą się zaufaniem odbiorców na ponad 30 rynkach.

"Lista 100 Największych Polskich Firm Prywatnych" powstała na podstawie wyliczenia wartości rynkowej przedsiębiorstw, zarówno notowanych na giełdzie jak i tych, które są tam nieobecne.  "Forbes" to wydawany na polskim rynku od 2004 roku miesięcznik gospodarczy, który dostarcza informacji o rynkach finansowych oraz przedstawia i tłumaczy zjawiska zachodzące w świecie biznesu.

Źródło: Śnieżka

CZYTAJ WIĘCEJ

Śnieżka w gronie 25 największych producentów farb i lakierów w Europie



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej