Strona główna | AktualnościSoudal uczestnikiem Targów Budma 2019

Soudal uczestnikiem Targów Budma 2019

W dniach 12-15 lutego 2019 roku w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma. Swoją ofertę zaprezentuje m.in. firma Soudal - światowy lider rynku chemii budowlanej.

Soudal tradycyjnie weźmie udział w Monteriadzie jako Partner kampanii edukacyjnej Dobry Montaż i twórca kompletnego systemu montażu stolarki okiennej SWS. W ramach pokazów profesjonalnego montażu okien odwiedzający targi poznają nowość produktową Soudal - powłoki uszczelniające Soudatight.

Targi BUDMA to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży budowlanej w Europie Środkowo-Wschodniej. Stanowi doskonałą platformę spotkań biznesowych z przedstawicielami sieci handlowych, wykonawcami, inwestorami i architektami. Odwiedzający będą mieli okazję nawiązać cenne kontakty, poznać nowości rynkowe oraz zgłębić aktualną problematykę dotyczącą sektora budowlanego. Już po raz czwarty ważnym punktem programu BUDMY będzie interaktywna MONTERIADA, czyli organizowane przez Związek POiD pokazy profesjonalnego montażu wyrobów stolarki budowlanej, m.in. okien, drzwi oraz bram garażowych.

Na tegorocznej edycji MONTERIADY nie zabraknie oczywiście firmy Soudal. Uczestnicy wydarzenia zobaczą na żywo, jak przebiega krok po kroku proces instalacji okien z zastosowaniem Soudal Window System (SWS) w wykonaniu wykwalifikowanych monterów z programu edukacyjnego DOBRY MONTAŻ. Soudal Window System to nowoczesne rozwiązanie, które gwarantuje prawidłowy montaż warstwowy stolarki okiennej, a w konsekwencji skutecznie przeciwdziała ucieczce ciepła z budynku i przenikaniu hałasu. Funkcję izolatora pełni tutaj wysokiej jakości pianka poliuretanowa, która zabezpieczona jest specjalnymi paroizolacyjnymi taśmami okiennymi. Szeroka gama taśm okiennych Soudal Window System obejmuje: taśmy wewnętrzne i zewnętrzne Basic Plus (z pełnym klejem), Basic (bez butylu), Universal (z butylem), Uniwersal NET (z butylem i siatką), a także taśmy wewnętrzne ALU PLUS (z pełnym klejem) i EXTRA (z pełnym butylem). Taśmy okienne SWS dostępne są w różnych szerokościach, charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną i doskonałą przyczepnością do typowych podłoży budowlanych, a ich montaż jest łatwy i wygodny.

Podczas pokazów prawidłowego montażu okien firma Soudal zaprezentuje nowe powłoki Soudatight do wykonywania zewnętrznych i wewnętrznych uszczelnień styku okna ze ścianą. Powłoki te zalecane są w szczególności w przypadku wymiany stolarki okiennej, a ich zastosowanie może przyczynić się do znacznego skrócenia czasu prac montażowych dzięki możliwości wyboru metody aplikacji. W skład oferty wchodzą: Soudatight Hybrid (do zastosowań zewnętrznych), Soudatight LQ (do zastosowań wewnętrznych, produkt na bazie dyspersji tworzyw sztucznych zbrojonych włóknem), Soudatight SP (do aplikacji za pomocą agregatu natryskowego bezpośrednio z opakowania), Soudatight SP Gun (do aplikacji za pomocą specjalnego pistoletu natryskowego).

Pokazy realizowane będą codziennie na stoisku nr 1 w pawilonie nr 5. Szczegółowych informacji na temat produktów i systemów Soudal udzielą obecni na stoisku eksperci Soudal. W roli komentatora pokazów wystąpi znany dziennikarz sportowy, który zadba o dobre samopoczucie uczestników imprezy.

W programie BUDMY 2019 znajduje się również druga edycja otwartych zawodów dekarskich TURBO DEKARZ (13 lutego, hala nr 6), organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy PSD. Podczas wykonywania zadań zręcznościowych na czas zawodnicy zastosują m.in. Colozinc firmy Soudal - klej-uszczelniacz hybrydowy do blach, rynien i obróbek dekarskich. Detale dotyczące produktów dekarskich z portfolio Soudal będzie można poznać w ramach panelu szkoleniowego "Prawidłowy dobór produktów gwarancją szczelności dachu" (12 lutego, hala nr 6).

Źródło i zdjęcie: Soudal
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej