Strona główna | AktualnościSufity Europy - realizacje z wykorzystaniem paneli akustycznych Heradesign
Sufity Europy - realizacje z wykorzystaniem paneli akustycznych Heradesign
Cztery wspaniałe obiekty w różnych zakątkach Europy, różne biura architektoniczne, wiele koncepcji i jeden wspólny mianownik - panele akustyczne Heradesign zastosowane w twórczy i innowacyjny sposób.
Płyty Heradesign w Luksemburskim Centrum Rehabilitacji, Kirchberg
W trosce o zdrowie
Luksemburskie Centrum Rehabilitacji w Kirchberg to najlepszy dowód na to, jak wiele zastosowań mają panele z wełny drzewnej marki Heradesign. Architekci z biura m3architects - Dell, Lincster i Lucas zaaranżowali przy pomocy tego produktu obiekt o powierzchni prawie 40 000 m2. Systemy Heradesign znalazły się w części mieszkalnej, pomieszczeniach medycznych, odnowy biologicznej, w hali sportowej, stołówce, kawiarni, części administracyjnej, a także na basenie.
Obszary mieszkalne i wypoczynkowe położone są naprzeciwko cichej doliny położonej w sąsiedztwie parku. Szkło, drewno oraz elementy żelbetowe dominujące we wnętrzu idealnie wpisują się w tę atmosferę nadając wnętrzom nowoczesny, jasny i przyjazny charakter.
Efekt ten wzbogacają sufity Heradesign, które zdobyły uznanie projektantów dzięki swoim walorom estetycznym i wysokiej funkcjonalności. Menadżer projektu, Jurgen Simon, wyjaśnia:
"Przede wszystkim płyty Heradesign odznaczają się najwyższymi parametrami akustycznymi. To głównie z tego powodu zastosowaliśmy je w pomieszczeniach, w których panuje zazwyczaj wysoki poziom hałasu, takich jak hala sportowa czy gabinety odnowy biologicznej. Z kolei dzięki wysokiej odporności na wilgoć (do 90%), mogliśmy zainstalować płyty z wełny drzewnej również na basenie. Innym atutem była też możliwość bezproblemowego zintegrowania systemów Heradesign z elementami oświetlenia i wentylacji".
Z perspektywy czasu decyzja o zastosowaniu płyt w centrum okazała się strzałem w dziesiątkę czego najlepszym dowodem są pozytywne opinie kuracjuszy oraz personelu.
Płyty Heradesign w restauracji Canela y Clavo, Xativa, Hiszpania
Uczta dla oczu…
…zapewne właśnie taka idea przyświecała D. Xavierowi Martinowi podczas projektowania restauracji Canela y Clavo w hiszpańskiej miejscowości Xativa. Hiszpanie są znani na całym świecie ze swojego umiłowania do estetyki i nowoczesnych trendów wzorniczych, a budynek Conelay Clavo potwierdza to w niezwykle efektowny sposób.
Ciepłe kolory, naturalne materiały i otwarte przestrzenie stworzyły jasną i nowoczesną atmosferę idealnie pasującą do restauracji tego typu. Te same elementy (duże pomieszczenia, twarde materiały) stały się jednak przyczyną problemów z akustyką obiektu.
Rozwiązanie znaleziono szybko, a wybór Hiszpanów padł na naturalne panele z wełny drzewnej marki Heradesign. W obiekcie zamontowano 1000 m2 drobnoziarnistych płyt Heradesign Superfine w naturalnym, ciepłym kolorze. Oprócz niesamowitych właściwości akustycznych projektantom zaimponowały szczególnie właściwości psychofizyczne płyt Heradesign, zwłaszcza możliwość regulowania przez nie mikroklimatu pomieszczeń. Ich unikalny design pozwolił z kolei na idealne wkomponowanie płyt w wystrój wnętrza restauracji Canelay Clavo. W systemach Heradesign bez problemu zainstalowano też elementy oświetlenia, wentylacji i klimatyzacji, które do dzisiaj zapewniają optymalną atmosferę w restauracji.
Różnokolorowe płyty Heradesign
Gra kolorów
Dzieci kochają kolory! I właśnie dlatego projektantka Francesca Daffina, projektując jedno z rzymskich przedszkoli, postanowiła zabawić się kolorami. Zrobiła to za pomocą kolorowych ścian, lamp, mebli i… płyt Heradesign, które idealnie spisały się jako element dekoracyjny, jednocześnie zapewniając przedszkolu odpowiednią akustykę. W "Scuola Dell Infazia" w Rzymie użyto ok. 720 m2 płyt Heradesign Superfine w 16 różnych kolorach, z ukrytymi elementami konstrukcji. Projektantka zdecydowała się na jasne, żywe kolory tęczy - każdy z sąsiadujących ze sobą paneli ma inny kolor. W efekcie na suficie jasne i ciemne kolory kontrastują ze sobą sprawiając wrażenie "wyginającej się", świecącej tęczy. Drobnoziarnista struktura płyt Heradesign pozwoliła na nadruk najwyższej jakości, żywych kolorów. Tym samym, w połączeniu ze szklanymi iluminacjami na ścianach i kolorowymi lampami na suficie, powstało wesołe, kolorowe wnętrze rodem z bajkowej krainy.
Płyty Heradesign w duńskim lofcie
Życie jak z loftu
Surowy, industrialny klimat i wielofunkcyjność - oto charakterystyczne cechy loftów. To właśnie one sprawiają, że wnętrza tego typu przyciągają specyficzną grupę osób. "Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś" - w przypadku loftów to powiedzenie jest szczególnie trafne, ponieważ w szczególny sposób odzwierciedlają cechy osobowości swoich mieszkańców. Nie inaczej było przy rekonstrukcji starego spichlerza zbożowego w Danii. Architekci z duńskiego biura MRDW, Holland & JJW zaprojektowali kompleks luksusowych apartamentów w starym budynku. Realizacja trwała około dwóch lat. Stalowe belki, beton dekoracyjny i wielkie okna to największe wyróżniki tego, wręcz kipiącego indywidualizmem, wnętrza. Efekt to eleganckie, przyjemne wnętrze wręcz stworzone dla indywidualistów.
Podstawowym warunkiem prowadzenia przyjemnego, komfortowego wśród otwartych przestrzeni i wysokich sufitów była adaptacja akustyczna pomieszczenia. Aby upewnić się, że design nie ucierpi na rozwiązaniach akustycznych, architekci zdecydowali się na zastosowanie płyt Heradesign. W budynku wykorzystano 3000 m2 czarnych płyt Heradesign w towarzystwie eleganckich, stalowych ram. Efekt? Stylowe wnętrze w sam raz dla indywidualistów.
Źródło i zdjęcia: Knauf AMF
CZYTAJ WIĘCEJ
Systemy akustyczne do ścian i sufitów Heradesign
Adaptacja akustyczna przestrzeni biurowych z Heradesign
Knauf AMF i Heradesign - dwie silne marki pod jednym dachem
Wełna drzewna marki Heradesign(R) w obiektach sportowych
Aranżacja restauracji przy pomocy płyt marki Heradesign
Funkcjonalność oraz unikalne wzornictwo płyt marki Heradesign
Płyty akustyczne marki Heradesign w starym młynie
Nadaj sufitowi akustycznemu wyraźny kierunek dzięki unikalnej krawędzi Z
Rozwiązania akustyczne tematem cyklu "Architektura Bez Pudła"
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia