Strona główna | RealizacjeSystem Kiesol ratuje zabytkowy obiekt

System Kiesol ratuje zabytkowy obiekt

Kiesol to innowacyjny system firmy Remmers, który został użyty w czasie remontu zabytkowej kolegiaty w Brzozowie na Podkarpaciu. Produkty tego typu przeciwdziałają zawilgoceniom murów w starych budynkach.

Jedną z najczęstszych przyczyn zawilgocenia murów w starych budynkach, takich jak kolegiata w Brzozowie, jest kapilarne podciąganie wilgoci w materiale ściennym (najczęściej cegle ceramicznej) i spoinie. Aby uniemożliwić rozwój tego zjawiska, potrzebne są skuteczne, całkowicie ciągłe izolacje poziome i pionowe.

Zawilgocenie murów powoduje ich destrukcję, znacznie zmniejsza wartość estetyczną budynków oraz niekorzystnie wpływa na zdrowie osób w nich przebywających. Dlatego też w kolegiacie w Brzozowie zastosowano system Kiesol firmy Remmers.

Produkty z tej grupy są wykorzystywane w czasie iniekcji przeciw wilgoci podciąganej kapilarnie, które polegają na wywierceniu otworów i nasączeniu muru preparatem wlewanym w otwory lub wprowadzanym pod ciśnieniem.

Preparaty iniekcyjne zmieniają właściwości nasączanego materiału budowlanego, powodując jego strukturalną hydrofobizację z ewentualnym uszczelnieniem. Dzięki tej zalecie, produkty systemu Kiesol są chętnie wykorzystywane do renowacji zabytkowych obiektów, takich jak kolegiata w Brzozowie.

Źródło: Remmers Polska
Zdjęcie: Karol Pilch

CZYTAJ WIĘCEJ

Produkty TUBAG przywracają dawny blask obiektom zabytkowym
Tynkowanie obiektów sakralnych
Farby KEIM Soldalit odnowiły elewację Zamku Królewskiego
Targi Konserwacje 2013
Rewitalizacja Oficyny Pałacu Pugetów w Krakowie
Renowacja obiektów zabytkowych: krakowska "Sienkiewiczówka" - kamienica z historią



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej