Strona główna | AktualnościTargi "Denkmal 2012" i wręczenie nagrody Bernharda Remmersa

Targi "Denkmal 2012" i wręczenie nagrody Bernharda Remmersa

Podczas zbliżających się targów "Denkmal" w Lipsku już po raz siódmy wręczona zostanie nagroda Bernharda Remmersa, przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie renowacji zabytków.
Tegoroczną nagrodę Bernharda Remmersa przyznano laureatom z Polski za wzorową współpracę podczas translokacji i renowacji "Zagrody Kołodzieja": znajdującego się dziś na obrzeżach Zgorzelca domu przysłupowego, mieszczącego hotel i restaurację. Koncepcja przedsięwzięcia, jaka powstała w ścisłej współpracy pomiędzy jego inicjatorką a zarazem właścicielką obiektu i państwowymi służbami zajmującymi się ochroną zabytków, a także projektantami i rzemieślnikami, miała za główny cel utrzymanie i ochronę historycznej substancji budowlanej.

Nagrodę Bernharda Remmersa za rok 2012 otrzyma właścicielka "Zagrody Kołodzieja", Elzbieta Lech-Gotthardt za renowację i wiodącą rolę w ratowaniu obiektu przed likwidacją. Ponadto nagrodę otrzyma także firma rzemieślnicza Izery, reprezentowana przez właściciela, prezesa Krzysztofa Kopalskiego oraz firma stolarska, którą prowadzi Kazimierz Gregor Gregory.

Prace konserwatorskie wykonane na obiekcie stanowią - zgodnie z ideą nagrody Bernharda Remmersa - przykład wyjątkowego mistrzostwa w dziedzinie konserwacji i szacunku dla oryginału poprzez połączenie tradycyjnych technik rzemieślniczych z najnowszą technologią, z uwzględnieniem aspektów konserwatorskich.

Najnowsze technologie konserwacji zabytków, innowacyjne rozwiązania rewitalizacji zabytkowych budynków i dzieł sztuki oraz aktualna oferta wiodących producentów - to tylko niektóre zagadnienia odbywających się co dwa lata w Lipsku targów ochrony zabytków. Najbliższa edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 22-24 listopada 2012 r.

Źródła: Remmers Polska, www.targi-denkmal.pl
Zdjęcie: Remmers Polska

DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej