Strona główna | AktualnościTikkurila: Siła kontrastów w wystroju wnętrz - niezawodny trik

Tikkurila: Siła kontrastów w wystroju wnętrz - niezawodny trik

Wykorzystanie siły kontrastu to niezawodny trik, który pozwoli nadać wnętrzu nowoczesny wyraz i urozmaici aranżację. Dlatego warto postawić na ponadczasowy duet ciemnych i jasnych odcieni, by uzyskać hipnotyzujący wystrój z nutką elegancji. W wykreowaniu efektownej stylizacji pomogą farby z inspirowanej żywiołami kolekcji Tikkurila Minerals, które wniosą do domu kojący klimat spokoju i równowagi.

We wnętrzu, w którym dominuje biel, skutecznym sposobem na dodanie mu wyrazistości jest pomalowanie jednej ściany na intensywny, grafitowy odcień Wrought Iron. Taka kombinacja barw to kontrast idealny, który będzie przyciągać uwagę i dawać ogromne pole do popisu przy wyborze najróżniejszych dekoracji. Świetnie sprawdzą się tutaj jasne, minimalistyczne elementy wyposażenia wnętrz. Będą stanowić przeciwwagę dla ciemnego tła i podkreślą wysmakowany charakter aranżacji. Całości dopełnią kolorowe kwiaty, wprowadzając do wystroju powiew naturalnej lekkości.

Dla miłośników bezpieczniejszych rozwiązań wnętrzarskich trafnym rozwiązaniem będzie odwrócenie proporcji i przełamanie jasnych tonacji ścian mocą ciemnych mebli i dodatków. Delikatna szarość Piazza z kolekcji kolorów Tikkurila Minerals doskonale skomponuje się z kanapą oraz fotelem w brązie i czerni, eksponując ich interesujący design. Stylizację wzbogacą poduszki w bardzo modnym w tym sezonie odcieniu butelkowej zieleni.

Elegancką moc kontrastów można też wykorzystać w mniej oczywisty sposób. Ściana sypialni w odcieniu głębokiej zieleni, zestawiona z jasnym tłem jadalni, stworzy wyjątkowo oryginalny efekt. W takiej aranżacji nieprzemijające piękno drewna będzie genialnie współgrać z otaczającymi odcieniami żywiołów, odzwierciedlając malowniczy obraz natury.

Źródło: Tikkurila
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej