Strona główna | AktualnościTrendy 2013 - podróż w czasie z kolorami Śnieżki

Trendy 2013 - podróż w czasie z kolorami Śnieżki

Nowoczesne pomieszczenie w odcieniach szarości i bieli, tradycyjne paryskie apartamenty w stylu glamour, a może powrót do stylowych wnętrz lat 50. i 60.? Śnieżka właśnie ogłosiła trendy kolorystyczne na 2013 r. Oryginalne i modne połączenia kolorów zabiorą nas w prawdziwą podróż w czasie, zarówno do przeszłości, jak i daleko… w przyszłość!

Trend Techno Landrynki

Wszyscy, którzy kochają nowoczesne przestrzenie, idealne połączenia odnajdą w trendzie Czysta forma. To styldoskonały dla osób, znakomicie panujących nad swoim życiem i otoczeniem, doceniających piękno detalu. Biało-szare przestrzenie przełamane mocnymi akcentami indygo i błękitu, wyciszają i inspirują, pozwalając oczyścić myśli z codziennego niepokoju i zamętu. Dominują tu proste formy, a wszystkie niepotrzebne elementy pozostają ukryte, bymóc wyeksponować najbardziej designerskie obiekty.


Trend Barok cyfrowy

Barok cyfrowy to styl łączący elementy stylu glamour z nowoczesnymi sprzętami XXI wieku, nadający otoczeniu teatralno-żartobliwy charakter. Tradycyjne formy oraz metaliczne i perłowe powierzchnie łączą się tu z mocnymi i intensywnymi barwami. W tym trendzie liczy się mocna osobowość, obdarzona równocześnie odpowiednią dozą luzu i poczucia humoru. Inspiracje czerpane z prawdziwie paryskiego wnętrza w towarzystwie przedmiotówprosto z pchlego targu,pozwalają na tworzenie niezwykłych i fascynujących przestrzeni. W takim otoczeniu, świat stoi przed nami otworem.


Trend Natura komfortu

Efektem coraz większego wyczulenia na silny związek pojęcia komfortu z naturalnymi, przyjaznymi środowisku materiałami, jest trend Natura komfortu. Ważnym materiałem jest drewno, które - często pozostając w naturalnym kształcie, tworzy funkcjonalne przedmioty. Połączenie inspirowanych naturą kolorów i pochodzących z recyklingu sprzętów stwarza natomiast wrażenie pełnej ciepła prostoty, w którym odnajdziemy spokój i poczucie bezpieczeństwa.


Trend Retromania

Każdy, kto tęskni za charakterystycznym klimatem drugiej połowy ubiegłego stulecia, w trendzie Retromanii odnajdzie coś dla siebie. Ten, jakże oryginalny trend, pozwala łączyć wyszperane na rodzinnych strychach sprzęty z czasów PRL ze współczesnymi meblami. Towarzyszą im mocne kolory - matowe czerwienie, chabrowe błękity, musztardowe żółcie i słoneczne pomarańcze. Wnętrze w tym klimacie jest pełne kontrastów, świeże i zaskakujące. Na świecie styl ten zyskał nawet specyficzną nazwę midcentury modern.

Techno landrynki to trend, który ujawnia świetlistość i intensywność barw poprzez zdecydowane kontrasty: zielono-pomarańczowe, czerwono-niebieskie, różowo-pomarańczowe. Bardzo ważne jest tu sąsiedztwo śnieżnej bieli, która od żywych kolorów nabiera chromatycznego odcienia. W takim pomieszczeniu, mile widziane są: plastik, oświetlenie LED albo proste lakierowane meble w intensywnych, kontrastujących barwach. Nic lepiej nie odda nowoczesnego podejścia do świata.

Każdy z trendów kolorystycznych Śnieżki niesie ze sobą inną ideologię - różnią się charakterem i wyrazem, próbując prześcignąć się w tym, który z nich jest bardziej oryginalny. Wszystkie łączy jednak wspólny mianownik - powstały po to, by nadążyć za pędzącym w szalonym tempie światem, nie odcinając się jednocześnie od korzeni, czerpiąc inspirację zarówno zbogactwa tradycji, jak i piękna natury.

Źródło i zdjęcia: FFiL Śnieżka

CZYTAJ WIĘCEJ

MAGNAT ogłosił trendy kolorystyczne na 2013 r.



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej