Strona główna | AktualnościWarsaw Build 2013 - bądź energooszczędny, to proste

Warsaw Build 2013 - bądź energooszczędny, to proste

Ogrzewanie mieszkania kosztuje cię krocie? Wydałeś fortunę na ocieplenie domu, ale nie widać efektów? Jak można temu zaradzić, dowiesz się podczas targów Warsaw Build 2013.
Już we wrześniu w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI w Warszawie, wiodący producenci krajowi i zagraniczni, przedstawią na targach Warsaw Build 2013 ofertę najnowocześniejszych materiałów do budowy i wykończenia domów i mieszkań.

Bogatą ofertę wystawienniczą uzupełnią panele dyskusyjne, konferencje i pokazy, które przybliżą najnowsze trendy w budownictwie energooszczędnym. W dalszym ciągu niewielu inwestorów zdaje sobie sprawę, że zastosowanie nowoczesnych materiałów pozwoli im oszczędzić w skali roku tysiące, a w dłuższej perspektywie, dziesiątki tysięcy złotych. Tymczasem te pieniądze zamiast na spłatę kredytu idą w komin np. z powodu źle dobranych materiałów ociepleniowych.

"Poprzez dobór prelegentów, którzy wywodzą się z najważniejszych instytucji związanych z szeroko rozumianym rynkiem budowlanym oraz uznanych producentów, chcemy zapewnić uczestnikom targów poszerzenie wiedzy w obszarach istotnych dla ich działalności" - mówi Anna Rabiej, projekt manager Build 2013.

Choć temat budownictwa energooszczędnego przewijał się będzie w czasie całej imprezy, to całkowicie będzie mu podporządkowany drugi dzień targów. Z prelekcjami wystąpią m.in.: Prof. dr inż. Genowefa Zapotoczna-Sytek z Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych, która przedstawi wykład na temat "Autoklawizowany Beton Komórkowy - materiał budowlany do realizacji obiektów energooszczędnych". Ciekawą prelekcję będą też miały Małgorzata Skonieczna i Joanna Florczak z ASM Centrum Badań i Analiz Rynku. Tematem ich panelu będzie polska stolarka otworowa w perspektywie rynku, marek i wykonawcy. Jak energooszczędność, to nie może zabraknąć panelu związanego z inteligentnym budynkiem. Przedstawiciele firmy FIBARO odpowiedzą na pytanie "Istota inteligentnego budynku - czy to standard przyszłości? Czy może już norma w dzisiejszym budownictwie?"


Jeśli mówimy o inteligentnym budynku, to nie może zabraknąć tematu ogrzewania, tak szczególnie ważnego w polskim klimacie. Roland Buławski z Ogniska Domowego opowie o ogrzewaniu kominkiem i piecem w domach energooszczędnych. Wskaże też różne możliwości przy tego typu rozwiązaniach.

"Z kolei przedstawiciele Politechniki Krakowskiej Marcin Furtak, dr inż. Małgorzata Fedorczak przedstawią na przykładzie "Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego", w jaki sposób nauka i biznes są przyszłością innowacji w budownictwie - dodaje Anna Rabiej.
Tego dnia to nie koniec interesujących paneli.  Agnieszka Kowalska z ASM Centrum Badań i Analiz Rynku przedstawi z kolei możliwości pozyskania pieniędzy z Funduszy Europejskich w latach 2014-2020.

To szczególnie istotne dla producentów, ponieważ na badania i wdrażanie energooszczędnych, innowacyjnych materiałów UE przeznaczyła dla Polski dziesiątki milionów euro.

Równocześnie z Warsaw Build 2013 w dniach od 10 do 12 września odbędą się targi Windows&Doors Warsaw2013, Interiors&Design oraz Certiba. Organizatorem wszystkich tych imprez jest firma Lentewenc, spółka córka międzynarodowego giganta targowego ITE Group.

Źródło i zdjęcia: Lentewenc
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej