Warsaw Build 2014 za nami - kontakty biznesowe nawiązane
70 wystawców z 12 krajów, liczne prelekcje i wykłady, możliwość zapoznania się z ofertą konkurentów - taka była tegoroczna, druga już edycja Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build.
Michał Jodko - Marketing Manager PZP, Valentyna Podgoretska - Head of Sales Interiors Division firmy ITE Group Plc, Grzegorz Buczek - wiceprezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, Anna Rabiej - dyrektor targów Warsaw Build
W czwartek, 18 września o godzinie 11:00 w EXPO XXI w Warszawie odbyła się ceremonia otwarcia drugiej edycji targów Warsaw Build. Inauguracji dokonali Grzegorz Buczek - wiceprezes Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz Valentyna Podgoretska, Head of Sales Interiors Division firmy ITE Group Plc.
Przez kolejne trzy dni, centrum wystawiennicze odwiedzali specjaliści z branży budownictwa, architektury i wystroju wnętrz. Wśród nich znajdowali się przede wszystkim prezesi, menedżerowie firm oraz biznesmeni z całego świata. Międzynarodowy charakter targów podkreśliła obecność zagranicznych misji gospodarczych przedsiębiorców – z Meksyku, Algierii, Dubaju i Ukrainy. Wśród wystawców wymienić można natomiast firmy z takich krajów, jak Polska, Rumunia, Włochy, Niemcy, Portugalia, czy Chiny.
Nie tylko wystawiennictwo
Jak łatwo się domyślać, targi to nie tylko możliwość zaprezentowania swojej oferty, ale także okazja do uczestniczenia w wydarzeniach specjalnych oraz do spotkania wielu branżowców w jednym miejscu.
"Tegoroczna edycja targów Warsaw Build bardzo mi się podoba. Mieliśmy okazję zapoznać się z ofertą konkurencji, osobiście obserwowałem też odbywające się na żywo pokazy montażowe, szczególnie interesujące były te dotyczące budynków pasywnych. Zdecydowanie muszę pochwalić organizację targów. Poza możliwością pokazania naszej oferty oraz uczestnictwa w wydarzeniach specjalnych, Warsaw Build stały się okazją do spotkania wielu kolegów po fachu" - mówi Jacek Kraśniewski, Gerda Sp. z o.o.
Przez trzy dni można było przyglądać się zmaganiom płytkarzy w eliminacjach do VII Glazurniczych Mistrzostw Polski, a drugiego i trzeciego dnia, podczas III Ogólnopolskiego Pikniku Montażystów, mistrzowie montażu uczestniczyli w pokazach montażu drzwi.
Prezentacje przyciągnęły dużą uwagę nie tylko odwiedzających, ale też wystawców. "Zrobiliśmy piknik, na którym pokazaliśmy kilkudziesięciu montażystom najnowsze technologie montażu okien oraz drzwi, a konkretnie koncepcje dla domów energooszczędnych i pasywnych, czyli technologie budownictwa przyszłości" - mówi Robert Klos, przedstawiciel Zrzeszenia Montażystów Stolarki.
Budownictwo przyszłości
Energooszczędność, efektywność energetyczna, domy pasywne - te tematy są coraz bardziej popularne, w związku z czym na Warsaw Build nie mogło zabraknąć poświęconej im konferencji. "Efektywność energetyczna w budownictwie - wyzwania i szanse dla Polski" odbyła się drugiego dnia targów. Wśród prelegentów znalazły się ważne postacie ze świata polityki i gospodarki, między innymi poseł na sejm RP i Prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy - Waldemar Pawlak, ambasador Szwecji w Polsce - Staffan Herrström, dr Andrzej Malinowski - Prezydent Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Piotr Zgorzelski - poseł na Sejm RP, przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Mieczysław Kasprzak, poseł na Sejm RP.
Nagrody rozdane!
Targi Warsaw Build to również okazja do zdobycia wielu wyróżnień oraz nagród. W tym roku nowością był konkurs Diamenty Stolarki, w którym nagradzany był najlepszy design drzwi i okien. Zwycięzcami w kolejnych kategoriach zostali:
1. Okna PCW
Oknoplast, Winergetic Premium Passive
2. Okna drewniane
Witraż, Okna skrzynkowe 44/44
3. Drzwi wejściowe
GERDA, STAR S
4. Drzwi wewnętrzne
Entra, Asilo Linate Zero
5. Bramy garażowe
DK-PROF, DK-GP
6. Osłony okienne
Alkazar, Okiennica łukowa
Oprócz tego, podczas Gali Wystawców organizatorzy wręczyli Złote Medale Targów, a w czasie Gali Liderów Stolarki uhonorowane zostały firmy, które w 2013 roku odnotowały najwyższą sprzedaż.
Odczarować Wschód
Niestabilna sytuacja na Wschodzie może budzić wątpliwości, czy prowadzenie biznesu na tych terenach jest możliwe, opłacalne i bezpieczne. Rozwianiu wątpliwości służył szereg wykładów przygotowanych przez Instytut INTL, który odbył się drugiego dnia targów.
"Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tragach, że mogliśmy zaprezentować nasze usługi i pokazać stoisko, a także przeprowadzić wykłady na temat szans dla polskiego budownictwa na Wschodzie, które przyciągnęły słuchaczy" - mówi Anna Żurek z Instytutu INTL. "Targi bardzo nam się podobają, między innymi ze względu na profesjonalną obsługę. Organizator, firma Lentewenc, jak zwykle stanął na wysokości zadania. Nawiązaliśmy również wiele ciekawych kontaktów handlowych" - dodaje.
Strefa architekta
Architektura nierozerwalnie związana jest z budownictwem. Pierwszego dnia odbyła się debata "Nowa Urbanistyka po polsku". Maciej Mycielski z MAU Architecture & Urbanism, Grzegorz Buczek z Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz deweloperzy: Grażyna Śledzińska - prezes MTG Agri-Rol SA i Robert Moritz - prezes ALTA SA, rozmawiali na temat nowych trendów w budownictwie mieszkaniowym w Polsce.
Trzeciego dnia gościem targów Warsaw Build była prof. Ewa Kuryłowicz, która przybliżyła słuchaczom realizację budynku Muzeum Historii Żydów Polskich. Zaraz potem, Marcin Goncikowski z pracowni APA Kuryłowicz & Associates, rozważał specyfikę Bielan jako terenów poprzemysłowych, chcąc zdefiniować je jako problem lub potencjał Warszawy.
OPINIE WYSTAWCÓW
ANDRZEJ ŻUK, ESM Systems sp. z o.o.: Widać, że zainteresowanie jest spore, a organizacja wzorowa. Wrażenia są jak najbardziej pozytywne i myślę, że w przyszłym roku również się tutaj pojawimy. Pierwszy raz wystawiamy się na Warsaw Build, w ubiegłym roku byliśmy na targach w Monachium - na razie jest to inna skala, ale widać, że jeśli chodzi o Warsaw Build, wszystko idzie w podobnym kierunku, ku dobremu. Poza tym, widzę bardzo dużo odwiedzających zza granicy. - Andrzej Żuk, ESM Systems sp. z o.o.
IGOR PILUTKIEWICZ, Rheinzink: Jesteśmy tutaj po raz pierwszy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Nawiązaliśmy dużo ciekawych kontaktów i mamy nadzieję, że przełożą się one w przyszłości na współpracę.
LIDIA PIETRZYK, Pefrect Starachowice Sp. z o.o.: Na Warsaw Build jesteśmy pierwszy raz i jesteśmy zadowoleni. Targi są mniejsze niż imprezy w Poznaniu, ale jest spore zainteresowanie naszą ofertą, więc spodziewamy się, że nasza obecność tutaj będzie owocna. Odwiedziły nas zarówno osoby, z którymi wcześniej nie mieliśmy kontaktu, jak i te, z którymi już od jakiegoś czasu się znamy.
RAFAŁ REK, Montarek: Jesteśmy bardzo zadowoleni. W tym roku jesteśmy pierwszy raz na Warsaw Build i efektywność jest bardzo duża. Za rok na pewno pojawimy się ponownie.
KRYSTYNA PACYŃSKA, Alutherm sp. z o.o.: Jesteśmy pierwszy raz na Warsaw Build. Szczerze mówiąc, do targów podchodziłam sceptycznie, ale stwierdzam, że było warto. Organizacja jest wyśmienita, dyrekcja jest bardzo profesjonalna i jednocześnie sympatyczna - załatwianie formalności oraz montaż stoiska były przyjemnością. Co więcej, spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. W przyszłym roku
MARIA PŁATEK, FHU "E-Mar" SC: Jesteśmy na targach pierwszy raz i jestem pod wrażeniem. Wśród odwiedzających są inwestorzy, nawiązaliśmy dużo kontaktów. Już drugiego dnia umówiliśmy się z klientem na spotkanie jeszcze tego samego dnia. Na pewno wrócimy na przyszłoroczną edycję.
Mar-Tom Drzwi Metalowe: Uważamy, że jest spore zainteresowanie targami i produktami naszej marki. Klienci zaglądają na nasze stoisko, nawiązaliśmy dużo kontaktów, więc nie widzimy żadnych negatywów. Bardzo doceniamy również pomoc i opiekę menedżera targów.
Sibland Sp. z o.o: Bardzo podoba nam się organizacja targów, mamy duże wsparcie i doceniamy pomoc organizatorów.
Źródło i zdjęcia: Warsaw Build
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia