Wiosenny remont? Zobacz czego potrzebujesz
By sprawnie przeprowadzić remont domu czy mieszkania, należy zacząć od zgromadzenia odpowiedniego sprzętu. Prezentujemy 5 narzędzi, bez których ambitne plany nie mają prawa się zrealizować.
Niezawodne wkrętaki
Które wybrać? Najlepiej te, które zapewnią komfort pracy - jak Felo Ergonic z jedyną na świecie rękojeścią dopasowującą się do dłoni użytkownika. "To narzędzia zapewniające maksimum wygody, pozwalające przenosić maksymalne momenty obrotowe, czyli dokręcać śruby mocniej i nie męcząc przy tym ręki" - mówi Michał Ostrowski, menadżer produktu w Lange Łukaszuk i ekspert ds. narzędzi ręcznych. Wkrętaki niemieckiego producenta są niezwykle trwałe dzięki wykonaniu ze stali chromowo-molibdenowo-wanadowej - możesz mieć pewność, że w skrzynce narzędziowej przetrwają do kolejnego remontu.
Wydajna wkrętarka
Remont nie obejdzie się bez wiercenia. Wśród wiertarko-wkrętarek wyróżnia się - designem, ale przede wszystkim rozwiązaniami technologicznymi - model PA EY 74A2 marki Panasonic. Posiada innowacyjny, generujący większą moc bezszczotkowy silnik i system Dual Voltage, umożlwiający pracę z taką samą wydajnością na akumulatorze o napięciu 18,0 V i 14,4 V. Co to znaczy? Choćby tyle, że wiercąc w suficie, wybierasz lżejszą baterię, nie męczysz ręki, a pracujesz z taką samą efektywnością. Do tego system Speed Control pozwalający dobrać prędkość pracy elektronarzędzia do wykonywanego zadania oraz Tough Tool IP, dzięki któremu sprzęt przetrwa lata mimo zapylenia i wilgotności w miejscu pracy.
Uniwersalne kombinerki
W skrzynce z narzędziami nie może zabraknąć kombinerek - nie raz przyjdzie przeciąć drut, stary przewód, czy wyciągnąć ze ściany przerdzewiały gwóźdź. Niektóre modele kombinerek, jak linia CombiMax niemieckiej firmy NWS, oferują dodatkowo możliwość odkręcania/dokręcania popularnych śrub od M8 do M10. Szczypce NWS mają bardzo szerokie zastosowanie. Doskonale spisują się przy chwytaniu, gięciu, zginaniu, cięciu, odizolowywaniu czy przełamywaniu różnych przedmiotów. "Dodatkowo kombinerki posiadające oznaczenie VDE pozwalają na bezpieczną pracę przy instalacjach elektrycznych do 1000V, co ma znaczenie na przykład, gdy decydujemy się na wymianę oświetlenia" - mówi Michał Ostrowski. Narzędzia ręczne niemieckiej marki słyną przy tym z wysokiego komfortu pracy - co zapewnia trójskładnikowa rękojeść, gwarantująca skuteczny i mocny chwyt.
Dokładna poziomnica
Zmiana glazury, położenie nowych paneli czy stawianie nowej ścianki działowej - tutaj praca musi trzymać poziom. Jak go sprawdzić? Nie obejdzie się bez poziomnicy, czyli jednego z podstawowych urządzeń pomiarowych. Tych rynek oferuje całą masę - od krótkich, 60-centymetrowych, po niemal dwumetrowe, od libelkowych, po zaawansowane modele laserowe. Jaką wybrać do prac remontowych? Wystarczy metrowej długości z libelką. W przypadku poziomic warto zwrócić uwagę na dokładność pomiaru. "Na tym polu wyróżniają się bardzo dokładne poziomnice Sola - we wszystkich oferowanych produktach tego austriackiego producenta na metrowym odcinku błąd pomiaru przy pozycji standardowej wynosi nie więcej niż 0,5 milimetra, a w poziomnicy BIG RED nawet 0,3 milimetra" - mówi Michał Ostrowski. Co jeszcze? Poziomnice wyróżniają się lepszą czytelnością libelek dzięki technologii FOCUS - w słabych warunkach oświetlenia zdecydowanie szybciej
i łatwiej można określić położenie pęcherzyka powietrza w libelce. Poziomnice są sprzętem stricte pomiarowym dlatego nie używaj jej w "walce ze ścianą" - producent nie uzna ewentualnej reklamacji.
Trwała i wygodna szlifierka
Remont na całego? Jeśli sądzisz, że powinien być zrobiony raz a porządnie, zainwestuj w porządną szlifierkę kątową. To elektronarzędzie obdarzone solidną mocą i pozwalające na cięcie elementów hydraulicznych i metalowych (stal, mosiądz, aluminium). Wybierając elektronarzędzie warto zwrócić uwagę na zastosowane rozwiązania technologiczne - jak np. ToughTool IP w szlifierce Panasonic PA EY 46A2. Dzięki niej szlifierka gwarantuje wysoką żywotność i odporność na kurz, brud, wilgoć czy opiłki. Model japońskiej marki zapewnia przy tym wysoki komfort pracy - dzięki zaledwie 2,35 kg wagi i systemowi Dual Voltage, pozwalającemu pracować z taką samą efektywnością na mniejszym i lżejszym akumulatorze. Warto zwrócić uwagę na modele o smukłej budowie, pozwalające łatwo sięgnąć trudno dostępnych miejsc. Do precyzyjnych prac wewnątrz budynku doskonale sprawdzają się modele o średnicy tarczy na poziomie 125 mm.
Lange Łukaszuk jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce 20 wiodących światowych marek w branżach: elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej i oświetleniowej. Jako pierwszy wprowadził do Polski szereg renomowanych producentów, jak Steinel, Panasonic, Starmix, Collomix, Proxxon czy Wolfcraft. Od 30 lat strategia rozwoju polega na rozbudowie oferty o produkty tylko wysokiej klasy. Lange Łukaszuk wprowadza na polski rynek również rozwiązania innowacyjne i przyszłościowe technologie w różnych kategoriach produktowych. Jest pionierem w dziedzinach m.in. opalarek oraz pistoletów klejowych. Firma działa na terenie całego kraju, zaopatrując blisko 30 punktów partnerskich oraz ponad 1000 sklepów specjalistycznych i marketów budowlanych. Dla wielu grup asortymentowych jest wiodącym dystrybutorem na polskim rynku narzędziowym.
Źródło i zdjęcie: Lange Łukaszuk
CZYTAJ WIĘCEJ
Wiosenne porządki: ocieplanie fasad otynkowanych
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Urządzenia do nakladania tynków
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia