Strona główna | AktualnościWnętrza w stylu fluo z marką Dekoral Fashion

Wnętrza w stylu fluo z marką Dekoral Fashion

Mocne, jaskrawe kolory to świetny pomysł dla osób, którym marzy się nieszablonowe wnętrze z odrobiną humoru. Jak stworzyć mieszkanie w stylu fluo, podpowiada marka Dekoral Fashion.

Kolorowe szaleństwo oraz barwny zawrót głowy – te określenia chyba najlepiej charakteryzują styl fluo, który w ostatnim czasie zdobywa sobie coraz więcej zwolenników. Ta popularność nie powinna jednak dziwić. Mimo że aranżacje, bazujące na intensywnych, nasyconych kolorach wymagają sporo odwagi, to w gruncie rzeczy stanowią doskonały pomysł na nieszablonowe wnętrze z charakterem. Zobaczmy więc, jak stworzyć wnętrze w stylu fluo.


Neonowe ściany

Fluo we wnętrzach to przede wszystkim przełamywanie konwencji w aranżacji barw: "Jak dotąd soczystą zieleń, intensywny żółty, turkus czy róż starano się stosować zdecydowanie ostrożnie lub tonować łagodniejszymi odcieniami (np. pastelami lub beżami). Natomiast styl fluo idzie zdecydowanie dalej i stara się je jeszcze mocniej podkreślić, aby wydobyć energię drzemiącą w barwach" – mówi Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral Fashion. Na ściany w mieszkaniu warto więc spojrzeć, jak na doskonałe miejsce do kolorystycznych eksperymentów – możemy do nich wykorzystać i zestawić ze sobą pełne życia barwy takie, jak np. "tweedowa zieleń”, "soczysta pomarańcza” lub "muślinowy turkus”. Innym, ciekawym – a zarazem nieco spokojniejszym rozwiązaniem – jest wykorzystanie bieli w roli tła, pozwalającego wyeksponować intensywne kolory. Doskonały wybór barw do stworzenia wnętrza w stylu fluo znajdziemy w palecie emulsji lateksowej Akrylit W Fashion Collection marki Dekoral Fashion.


Geometryczny minimalizm

Charakterystyczną cechą stylu fluo jest prosta forma. Zarówno meble, jak i dodatki powinny mieć geometryczne, nowoczesne kształty. Nie należy również przesadzać z ilością przedmiotów, gdyż w połączeniu z intensywnymi barwami sprawiałoby wrażenie nieładu i wprowadziłoby do wnętrza kolorystyczny bałagan. W przypadku pomieszczeń fluo najlepiej kierować się zasadą: im mniej dodatków, wzorów i zdobień – tym lepiej.

Fluo-gadżety

Nowoczesne wnętrze wymaga również pasujących do stylu gadżetów. Idealnie sprawdza się przedmioty o oryginalnych, zabawnych kształtach, pasujące do atmosfery panującej w pomieszczeniu. Jeśli chcemy zaaranżować mieszkanie, w którym przeważa kolor biały warto przełamać je np. neonowymi meblami, dodatkami i tekstyliami. Ciekawym pomysłem będą także jaskrawe drzwi. Z kolei tam, gdzie na ścianach zastosowano turkus, możemy dla kontrastu wprowadzić żółte dekoracje. W efekcie wnętrze będzie bardzo wyraziste i oryginalne.


Wnętrza w stylu fluo to doskonała propozycja dla osób lubiących eksperymenty. Choć nowoczesne aranżacje wymagają odwagi, to jednak wprowadzają do wnętrza mnóstwo zabawy i fantazji.

Źródło i zdjęcia: Dekoral Fashion

CZYTAJ WIĘCEJ

Akrylowy lakier transparentny w ofercie Dekoral Fashion
Dekoral Fashion - Colour & Style prezentuje najnowsze barwy
20 nowych barw emulsji lateksowej Dekoral Akrylit W
Barwne trendy na ścianach
Dekoral z tytułem Złotej Budowlanej Marki Roku
Kreacje Dekoral Fashion: Letni salon w kolorze soczystej pomarańczy
Jak nadać ścianie elegancki blask? Szybki sposób na stworzenie modnego wnętrza
Barwne hity we wnętrzach: kolory sezonu Jesień-Zima 2013/2014
Eksperymentuj z modą i zgarniaj nagrody w konkursie Dekoral Fashion
Styl prowansalski we wnętrzach z marką Dekoral
Kreacje Dekoral Fashion: Lekka sypialnia w stylu eco



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej