Wnętrza w stylu glamour według marki Dekoral
Mroczna elegancja, świetlisty szyk, barokowe bogactwa i subtelna gra dodatków - wszystkie te skrajności stanowią domenę stylu glamour. Czy wnętrze inspirowane nim może być wygodne i funkcjonalne?
Styl glamour ukształtował się na początku XX wieku, stanowił odpowiedź na ascetyczność minimalizmu. Inspirowany przepychem baroku i lekkością, świetlistością rokoka, glamour stał się jednym z najczęściej wykorzystywanych nurtów dekoracyjnych. Co sprawia, że jest tak popularny?
"Z jednej strony wnętrza utrzymane w tym stylu są o niebo bardziej przytulne niż te urządzone z surowością minimalizmu. Z drugiej strony glamour jest stylem wyjątkowo płynnym i eklektycznym. Z jego pomocą możemy zarówno stworzyć mroczny salon wyjęty wprost z kryminałów, jak i skąpany w świetle pokój dzienny urzekający miękkością tkanin, kolorem ścian czy grą refleksów odbijających się w lustrach i kryształach żyrandolu. Wykorzystując zaledwie niektóre rozpoznawalne elementy stylu glamour możemy stworzyć przytulne a zarazem elegenckie i nowoczesne wnętrze" - mówi Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral Fashion.
Trzy sposoby na styl glamour
Meble z giętymi, złoconymi ramami oraz pikowanymi, skórzanymi oparciami, ogromne żyrandole z mnóstwem małych kryształków i szkiełek, wyraziste wzory tapet, ozdobne ramy luster a nade wszystko konstrast, połysk i głębia szlachetnych barw - oto istota stylu glamour. W jaki spsób zaadaptować go w nowoczesnym wnętrzu? Kierunek, w którym zaaranżujemy wnętrze wyznacza kolor ścian. Wybierając jeden z odcieni Glamour z serii Dekoral Fashion Colour & Style budujemy tło dla całej kompozycji.
Barokowa elegancja
"Miękki welur" i "aksamitny dotyk" to odcienie idealne, jeśli pragniemy zbudować we wnętrzu nieco barokowy, ciężki ale jakże elegancki i dostojny klimat. Delikatny odcień fioletu ścian w połączeniu z masywnymi meblami o lekko postarzanej formie stworzą idealną parę. W przełamaniu powagi wnętrza doskonale sprawdzi się odrobina połysku i światła. Lampy, lustra, świeczniki, ramki o metalowym połysku a także duży kryształowy żyrandol efektowanie odbijający światło z pewnością dodadzą ciemnym barwom i ciężkim meblom lekkości.
Kryształowy blask
Styl glamour ma wiele twarzy. Dostojny przepych to tylko jedna z nich. Ci, którzy poszukują czystych i jasnych wnętrz również znajdą w glamourze liczne inspiracje. Wybierając kolory "aksamitny dotyk" i "namiętny wieczór" stworzymy podstwę dla spokojnej, przejrzystej i jasnej stylizacji. Zamiast stylizowanych na barok mebli wybierzmy te bardziej klasyczne a nawet nowoczesne propozycje. W ideę stylu glamour świetnie wpisze się masywny komplet wypoczynkowy z czarnej, lekko połyskliwej skóry. We wnętrzu, gdzie tło stanowią czyste, ciepłe barwy zdecydowanie postawmy na połysk i blask. To właśnie promyki światła odbijające się w szklanym blacie łatwy, srebrnej ramie lustra czy półprzezroczystych, kryształowych wazonach tworzą unikalny klimat wnętrza.Ciekawie upięte, miękkie zasłony i kotary, połyskliwe poszewki poduszek w kolorach lekko kontrastujących z "aksamintym dotykiem" lub "namiętnym wieczorem" będą doskonałym dopełnieniem stylizacji. W ten sposób możemy udekorować zarówno salon jak i sypialnię, choć w przypadku tej drugiej warto również dodać pikowany zagłówek łóżka.
Efekt kryształowego blasku i przejrzystości możemy również z łatwością skomplikować poprzez dodanie kontrastowych, odrobinę wyrazistszych barw. "Powiew luksusu" lub "lodowe mohito" to odcienie, które stanowią idealnie stonowane dopełnienie "aksamitnego dotyku" i "namiętnego wieczoru".
"Kolory z serii Dekoral Fashion Colour & Style Glamour zostały zaprojektowane z myślą o wnętrzach, w których nowoczesność wychodzi naprzeciw klimatom retro. Delikatna zieleń "lodowego mohito" czy subtelny odcień lawendy w "powiewie luksusu" to ukłon w stronę lekkości i czystości rokoka, bez którego trudno wyobrazić sobie jasne i pełne blasku wnętrze w stylu glamour. "Aksamitny dotyk" i "namiętny wieczór" to z kolei wynik inspiracji ciemniejszą stroną baroku, która otwiera przed nami drogę do mrocznej elegancji" - mówi Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral Fashion.
Źródło i zdjęcia: Dekoral
CZYTAJ WIĘCEJ
Dekoral w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek 2014
Ogrzej wnętrze kolorem. Barwne zestawienia, które ocieplą wnętrze zimą
Dekoral: Kolory ziemi we wnętrzach
Wnętrza w stylu glamour. Najciekawsze inspiracje i aranżacje
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia