Wnętrza w stylu skandynawskim z marką Benjamin Moore
Jedną z podstawowych cech stylu skandynawskiego w aranżacji wnętrz jest stosowanie jasnej kolorystyki. Zamiłowanie pragmatycznych Skandynawów do bieli, błękitów czy żółcieni ma też uzasadnienie praktyczne. Na północy Europy dni są krótsze, a mieszkańcy narzekają na deficyt światła słonecznego.
Świetlista, pogodna kolorystyka wnętrz stanowi skuteczną receptę na mroźną i ponurą aurę. Kluczową rolę odgrywa tutaj biel, która doskonale odbija światło. Dzięki zastosowaniu bieli nawet małe pokoje z niewielką ilością światła dziennego sprawiają wrażenie jaśniejszych i optycznie większych. Co niezwykle istotne, biały jest wszechobecny. Występuje nie tylko na ścianach, ale również na podłodze, okleinie mebli i dekoracjach.
Chłodne odcienie, przytulny efekt
Ulubione odcienie Skandynawów to przedstawiciele rodziny tzw. zimnych kolorów neutralnych (biele, szarości) oraz z natury "zimny” niebieski. Wydawać by się mogło, że stosując taką kolorystykę, uzyskamy wnętrze mało przytulne i ciężko będzie stworzyć domową, rodzinną atmosferę. Jednak dzięki umiejętnym zestawieniom kolorów, ciekawym akcentom kolorystycznym oraz unikalnemu wzornictwu efekt jest zaskakujący. Wnętrza w stylu skandynawskim ujmują nastrojowym, kameralnym klimatem. Duża w tym też zasługa zastosowania naturalnych materiałów i tkanin takich jak drewno, skóra, len, wełna czy juta.
Kolory, ale jakie?
Podstawą praktycznie każdego wystroju wnętrza w stylu skandynawskim jest biel. Pamiętajmy jednak, ze kolor biały nie jedno ma imię. Specjalistą od kolorów ze słynną paletą "off-whites” jest marka Benjamin Moore. W klimacie wnętrzarskiej Skandynawii sprawdzi się zarówno śnieżny biały (np. kolor snow white OC-66 z wzornika Color Preview marki Benjamin Moore), jak i subtelnie kremowa biel (kolor mascarpone AF-20 z wzornika Affinity marki Benjamin Moore).
Drugim ulubionym kolorem Szwedów, Norwegów i Duńczyków jest błękit. Jako alternatywa dla bieli doskonale poradzi sobie świetlisty, optymistyczny błękit w odcieniu caribbean mist 2061-70 (wzornik Color Preview marki Benjamin Moore). Bardziej stonowany charakter, z delikatną nutą szarości, ma odcień błękitu sheer bliss CSP-545 (wyjątkowy wzornik Color Stories). Bardzo często w stylistyce skandynawskiej występują żółcienie oraz szarości. Słoneczny żółty (np. lighthouse 2018-60 wzornik Color Preview) bardzo dobrze współgra zarówno z kolorem niebieskim, jak i bielą. Jest to idealna propozycja kolorystyczna np. do pokoju dziecięcego.
Z kolei w sypialni intrygująco na ścianach prezentować się będzie gołębia szarość solitude AF-545 (wzornik Affinity marki Benjamin Moore), której towarzyszyć będą białe meble, drewniane żaluzje i listwy przypodłogowe. W aranżacji wnętrza w stylu skandynawskim nie może zabraknąć mocnych akcentów kolorystycznych, ale występują one głównie w postaci dodatków i dekoracji. Mocny granat, lśniący turkus, słodka malina obecne są przeważnie na poduszkach, narzutach, zasłonach itp.
W zdrowym pokoju bezpieczni domownicy
Mieszkańcy Skandynawii znani są również ze zdrowego stylu życia i zamiłowania do ekologii. Znajduje to odzwierciedlenie w przemyślanych decyzjach zakupowych. Podczas wyboru produktów do wykonywania prac remontowych i aranżacji domu jednym z głównych kryteriów jest bezpieczeństwo domowników i ochrona środowiska naturalnego. Nie inaczej jest w przypadku farb do ścian i sufitów.
W skandynawską filozofię idealnie wpisują się farby z linii Natura™ amerykańskiej marki Benjamin Moore z zerową zawartością LZO (niezależnie od koloru – od bieli do czerni), przeznaczone do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Do produkcji farb z linii Natura™ wykorzystano starannie wyselekcjonowane, ekologiczne komponenty. Co istotne, to jedyne na rynku farby z "zero LZO”, w których nie tylko bazy (wersje farby do barwienia), ale i koloranty są całkowicie wolne od lotnych związków organicznych (zero LZO).
Tak przygotowana formuła farby sprawia, że do minimum ograniczone zostało ryzyko pojawienia się u domowników reakcji alergicznych. Zastosowanie opatentowanych technologii podczas produkcji farb z linii Natura™ oraz specjalny proces destylacji, pozwoliły na wyeliminowanie uciążliwego zapachu towarzyszącego malowaniu tradycyjnymi farbami.
To wszystko gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkowników przy pełnej gamie ok. 11000 kolorów. W maju tego roku linia farb Natura™ jako pierwsza w kategorii "farby i powłoki” uzyskała prestiżowe wyróżnienie Green Good Housekeeping Seal przyznawane przez bardzo znany i opiniotwórczy magazyn Green Housekeeping, który istnieje od 1885 roku. To nieocenione źródło wiedzy na temat bezpiecznych produktów i ekologicznych rozwiązań.
Wszystkie powyższe odcienie farb dostępne są w systemach barwienia: Benjamin Moore® GENNEX® Platform lub Color Preview®. Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonów przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej oczekiwaniom klienta. Niepowtarzalność odcieni zapewnia hologram marki „Authentic Color”.
Źródło i zdjęcia: B.M. Polska
CZYTAJ WIĘCEJ
ULTRA SPEC 500 - nowa linia farb firmy Benjamin Moore
15% rabat na wybrane produkty marki Benjamin Moore
Benjamin Moore jesienią. Kolory z nutą orientu
Produkty marki Benjamin Moore zabezpieczą drewnianą elewację domu
Kolor roku 2014 marki Benjamin Moore
Magic Board System marki Benjamin Moore - połączenie farby tablicowej i tapety magnetycznej
Wzornik "Williamsburg" firmy Benjamin Moore dostępny na polskim rynku
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia