Wnętrze utkane z szarości - trendy dekoracyjne z marką Dekoral
Bez względu na trendy kolorystyczne, szarość i jej odcienie jest zawsze obecna w aranżacji wnętrz. Jej uniwersalny i wszechstronny charakter sprawia, że nie ma stylu urządzania wnętrza, w którym by się nie odnalazła. Z jednej strony, melancholijna, spokojna i wyciszona, z drugiej wyrafinowana i elegancka w stylu glamour. Marka Dekoral uzupełnia w tym roku paletę matowych farb odpornych na szorowanie (Akrylit W) właśnie o kolor szary w 5 różnych odcieniach.
Wszechstronna szarość zawsze znajdzie zastosowanie w aranżacji wnętrza, zadziwiając wciąż mnogością odcieni i zestawieniami z innymi barwami. W nowej palecie Dekoral znajdziemy bogactwo odcieni tego koloru - od chłodnych odcieni gołębi, szlachetnych kamieni, przez cieplejszą skandynawską szarość, po jasną, wpadającą w biel. Pięknie wygląda zarówno, jako kolor przewodni, w różnych duetach kolorystycznych czy jako tło dla innych barw.
Szarość i natura w stylu skandynawskim
Szarość obok bieli szczególnie dominuje w stylu skandynawskim, jednym z bardziej popularnych w aranżacji wnętrz. Szare lub wpadające w biel są ściany, podłogi i inne elementy, meble i dodatki. W połączeniu z ciepłym światłem czynią wnętrze przytulnym i umożliwiającym wypoczynek. Skandynawowie bardzo cenią sobie spokój, jasne barwy, oświetlone naturalnym białym światłem pomieszczenia, funkcjonalność, minimalizm oraz użycie naturalnych materiałów.
Zapraszamy w szare progi
Miejsce w którym szarość rozwija skrzydła jest na pewno przedpokój. Mimo, że przedpokój niesłusznie często jest niedoceniany i pomijany, jako nieistotna część domu, stanowi jego wizytówkę i powinien być urządzony ze stylem i smakiem. Szarość jest kolorem, który pasuje tutaj idealnie. Spełnia szereg funkcji, od czysto estetycznych, stylistycznych, po funkcjonalne, jak optycznie powiększenie przestrzeni czy jej rozjaśnienie. Jako kolor wiodący w jasnym odcieniu (Lekko Szary) wprowadzi harmonię i elegancję od samego progu. Zaproszeni goście od razu poczują się komfortowo, gotowi do wspólnego spędzenia czasu. Odpowiednie górne oświetlenie w postaci jasnych lamp, podłoga w kolorze naturalnego drewna np. dębu, minimalistyczne ozdoby dodadzą aranżacji ciepła i miłego klimatu.
Szarość w miejskim stylu
Szarości w salonie może spełniać rolę koloru wiodącego, może też stworzyć bardzo udane połączenie z innymi barwami. Chłodne odcienie szarości w zestawieniu z jasnymi pastelami, bielą czy brązem stworzą elegancką i harmonijną przestrzeń. W połączeniu ze srebrem, czernią czy złotem wyczarują pełną wyrafinowania i miejskiego stylu aranżację glamour. Dla osób z mocnym charakterem, lubiących wyraziste, intensywne połączenia, szczególnie interesujące będzie połączenie szarości (Ulotna Szarość) z głębokim, nasyconym granatem (Niespokojny Ocean). Meble oraz dodatki w podobnej gamie kolorystycznej będą idealnym uzupełnieniem.
Szare myszki poszły spać
pokoju dla dzieci królują jasne, pastelowe i przyjazne barwy, jak błękity, pudrowe róże czy beże. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć w tę paletę równie szarość w jej ciepłym, stonowanym odcieniu. W pokoju dla niemowląt szczególnie będzie dobrze pasowała szarość w jej cieplejszym odcieniu, wpadającym w biel (Ulotna Szarość). W połączeniu ze spokojnym oświetleniem, prostymi rysunkami na ścianach stworzy wymarzoną krainę pełną delikatności i łagodności. Wyciszy i przygotuje naszego malucha do snu. Szarość może również pięknie wybrzmieć jako kolor dopełniający intensywny turkus w pokoju dla dziecka starszego, w wieku szkolnym czy nastolatka. Taka energetyczna kompozycja to idealne miejsce do nauki i twórczych aktywności. Turkus (Turkusowa Głębia) pobudzi wyobraźnię i zmotywuje do działania, szarość (Ulotna Szarość) wyciszy, pomoże w skupieniu.
Sypialnia utkana z szarości
Za pomocą szarości stworzymy przestrzeń, która ukoi i zrelaksuje. Ciepłe odcienie szarości (Gołębi) dodadzą sypialni subtelności, lekkości oraz delikatności. W końcu jest miejsce, w którym oddajemy się marzeniom oraz słodkiemu lenistwu. Mile widziane są więc tutaj duże ilości przytulnych pledów, poduszek o miękkich, puszystych fakturach czy futerkowe dywaniki. Jeśli chcemy dodatkowo ożywić wnętrze i wprowadzić trochę dynamiki, dodajmy do szarości jasny brąz (Lekka Cegła). Takie połączenie rozświetli wnętrze, nada mu jednocześnie lekko tajemniczy charakter. Będzie świetnym wyborem dla osób lubiących poczuć się wyjątkowo, ceniących sobie wolność i własny styl.
Farba odporna na szorowanie w domu
Pięć nowych odcieni koloru szarego uzupełnia paletę matowych farb odpornych na szorowanie (Akrylit W) marki Dekoral. Farba jest odporna na szorowanie, co jest szczególnie przydatne przy malowaniu przedpokoju w domu. To miejsce, w którym dużo się dzieje. Wycieranie, zmienianie obuwia domowników i gości, ściąganie ubrań etc. Tutaj też nasze domowe zwierzęta lubią otrzepać się po spacerze, zostawiając ślady na podłodze i ścianie, szczególnie jesienno-zimową porą. Farba odporna na szorowanie (Akrylit W) dzięki swojej odporności na szorowanie pozwoli cieszyć się czystym kolorem dłużej. Do tego zapewnia trwałość koloru przez 5 lat. Jest bardzo wydajna i daje długotrwały efekt krycia. Dostępna jest w pojemnościach: 2.5L, 5L. Paleta kolorów obejmuje 77 kolorów.
"W tym roku, paleta matowych farb lateksowych wzbogaciła się o szarości w 5 odcieniach. To kolor uniwersalny, zawsze na topie, także dla wszystkich wielbicieli powłoki o matowym wykończeniu w tej barwie mamy do dyspozycji farbę odporną na szorowanie - Akrylit W. Dzięki swoim właściwościom, jak trwałość koloru, wysoka siła krycia, pozwoli naszym klientom cieszyć się pięknem szarości w salonie czy sypialni na długo" - mówi Aldona Słapa-Nowacka, Brand Manager marki Dekoral.
Źródło i zdjęcie: Dekoral
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia