Strona główna | AktualnościWykorzystanie płyt mineralnych Multipor podczas remontu mieszkania

Wykorzystanie płyt mineralnych Multipor podczas remontu mieszkania

Remont - zmiana aranżacji, nowy kolor ścian, cieszymy się na myśl o powrocie z wakacji do odmienionego mieszkania. Nieco mniej cieszą nas koszty remontu… Ale jest na to sposób - ocieplenie mieszkania od wewnątrz i obniżenie rachunków za ogrzewanie już w kolejnym sezonie. Zyskujemy komfort cieplny, przyjemny mikroklimat i… dodatkowe środki na letnie przyjemności. Słowo "remont" nabiera nowego znaczenia.

Mineralne płyty Multipor mają wszystkie cechy, jakimi powinno się charakteryzować dobre okrycie na zimę: są lekkie, ciepłe, trwałe i solidne, niepalne, nie gromadzą wilgoci i szybko wysychają. Nic więc dziwnego, że ich podstawowe przeznaczenie to ocieplanie ścian i stropów w domach i mieszkaniach. Ponadto łatwo i bez zbędnego wysiłku można Multipor przeciąć i przykleić.

Kiedy więc zastanawiasz się, jakiego materiału użyć podczas remontu mieszkania - pomyśl: Multipor, bo dzięki swoim właściwościom nadaje się idealnie do ocieplenia ścian - na dodatek od wewnątrz i bez konieczności używania dodatkowych materiałów paroszczelnych (więcej na: http://www.ocieplenieodwewnatrz.pl/). Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dotychczas były zimne powierzchnie - do zaizolowania zewnętrznych ścian mieszkania, stropów czy ościeży okiennych.

Wielofunkcyjność wynika z różnej grubości materiału, pozwalającej stosować go w różnych miejscach, zależnie od wymagań dla danej ściany. Wielkość płyt Multipor jest mniej istotna, bowiem można je dowolnie przycinać, dopasowując do potrzebnych kształtów, a ponieważ Multipor jest materiałem jednorodnym, nie ma też znaczenia kierunek przyklejania.


Kiedy więc zastanawiasz się, jak wykorzystać lato, by zimą w domu było równie ciepło, przytulnie i komfortowo - nie odkładaj koniecznego remontu i wybierz Multipor. Lekkość materiału oraz łatwość jego obróbki sprawiają, że nie musisz szukać fachowców. Poradzisz sobie sama (porady i realizacje krok po kroku znajdziesz na www.ocieplenieodwewnatrz.pl), a po przyklejeniu płyty Multipor pomalujesz na dowolny kolor. Jedyne, co warto sprawdzić przed rozpoczęciem pracy, to właściwości ściany przeznaczonej do ocieplania (wejdź na: http://sklep.xella.pl/).

Wiedza ta pozwoli dobrać płyty Multipor odpowiedniej grubości i dowiedzieć się, jak zachowa się ściana po ociepleniu. O zgodę na ocieplenie nie musisz pytać ani wspólnoty, ani spółdzielni -  Multipor to rozwiązanie do szybkiego stosowania, a z resztek płyt możesz wyciąć serduszko… Dla strażniczki domowego ogniska.

Płyty mineralne Multipor to jedno z nielicznych rozwiązań umożliwiających skuteczne ocieplenie od wewnątrz. Pozwalają uzyskać lepsze parametry cieplne wszędzie tam, gdzie możliwości zastosowania izolacji zewnętrznej są ograniczone lub niewystarczające. Wykonane są z bardzo lekkiej odmiany betonu komórkowego, który chłonie wilgoć z powietrza i bardzo szybko wysycha. Właściwości te sprawiają, że Multipor można stosować jako ocieplenie od wewnątrz bez paroizolacji. Więcej informacji www.ocieplenieodwewnatrz.pl.

Źródło i zdjęcia: Xella Polska

CZYTAJ WIĘCEJ

Ocieplanie od wewnątrz
Firma Xella otwiera fabrykę płyt gipsowo-włóknowych w Hiszpanii
Ocieplanie glifów okiennych - nowość w gamie produktów Multipor
Multipor w kamienicy - ocieplanie od wewnątrz łódzkich zabytków
Jak przygotować mieszkanie do remontu?
Ocieplanie od wewnątrz - szkolenia dla ekip remontowych i wykonawczych
Izolacje termiczne w ramach cyklu "Twój Przyjaciel Multipor"
Mineralne płyty izolacyjne Multipor w łódzkich zabytkach
Ocieplenie od wewnątrz szansą dla budynków mieszkalnych i zabytkowych na Śląsku
Mineralne płyty izolacyjne Multipor w stuletniej hali targowej Koszyki



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej