Strona główna | ProduktyWyspy sufitowe, baffle i absorbery ścienne marki Knauf AMF

Wyspy sufitowe, baffle i absorbery ścienne marki Knauf AMF

Kiedy biura, sklepy lub inne komercyjne obiekty są już oddane do użytku i zasiedlone, ich adaptacja akustyczna wydaje się bardzo pracochłonna, kosztowna i trudna technicznie. Nie w każdym przypadku jednak dla poprawienia akustyki konieczne jest zamontowanie w nich sufitu podwieszanego. Knauf AMF ma w swojej ofercie baffle, absorbery ścienne i wyspy sufitowe, dzięki którym w prosty sposób, bez wielkiej ingerencji budowlanej, można podwyższyć jakość akustyczną pomieszczeń.

Prostokątne sufity wyspowe THERMATEX® Sonic Sky

Kiedy biura, sklepy lub inne komercyjne obiekty są już oddane do użytku i zasiedlone, ich adaptacja  akustyczna wydaje się bardzo pracochłonna, kosztowna i trudna technicznie. Nie w każdym przypadku jednak dla poprawienia akustyki konieczne jest zamontowanie w nich sufitu podwieszanego. Knauf AMF ma w swojej ofercie baffle, absorbery ścienne i wyspy sufitowe, dzięki którym w prosty sposób, bez wielkiej ingerencji budowlanej, można podwyższyć jakość akustyczną pomieszczeń.

Wyspy sufitowe: okrągłe, kanciaste, wypukłe lub wklęsłe

Czasami są duże, niekiedy subtelne, jeszcze kiedy indziej w zdecydowanych kolorach i kształtach: w ofercie Knauf AMF znaleźć można rozwiązanie dostosowane do prawie każdych potrzeb i gustów. To, co je łączy, to specjalna, akustyczna powłoka o porowatej strukturze, doskonale połączona z płytą nośną. Płyta złożona z tych dwóch materiałów doskonale absorbuje dźwięki i poprawia warunki akustyczne w pomieszczeniu. Zawieszona nad biurkami w wielkiej przestrzeni typu open space pozwala na wyeliminowanie odgłosów klawiatury czy szumów rozmowy telefonicznej.


Okrągłe sufity wyspowe THERMATEX® Sonic Sky

Wielkopowierzchniowe, prostokątne wyspy typu THERMATEX® Sonic Sky posiadają ramę samonośną, dzięki której łatwo je podwiesić do sufitu dzięki specjalnym systemom zamocowań. Do ramy mocuje się płyty o różnorodnych powierzchniach wykończenia oraz właściwościach akustycznych. Szczególnie eleganckie wrażenie robią wypukłe i wklęsłe wyspy sufitowe typu THERMATEX® Sonic arc zawieszone na cienkich linkach stalowych, na wybranej wysokości. Są one dostępne w bogatej palecie kolorystycznej. O wyjątkowości owalnych lub też kubicznych płyt THERMATEX® Sonic stanowi z kolei brak ramek na ich obrzeżach. Także ten system może być podwieszony do sufitu na linkach i specjalnych zawiesiach.


Wklęsłe i wypukłe wyspy THERMATEX® Sonic arc

Baffle, czyli płyty na sztorc

W pomieszczeniach szczególnie uciążliwych akustycznie, jak hale magazynowe lub produkcyjne, w których nie ma miękkich materiałów absorbujących dźwięki, jak meble, zasłony lub też dywany, szczególnie korzystnym rozwiązaniem są baffle marki Knauf AMF. Podwieszone pionowo do sufitu prostokątne płyty absorbują dźwięki i regulują poziom pogłosu zmniejszając tym samym poziom szumu akustycznego w pomieszczeniu. Dla stworzenia wrażenia płynięcia w powietrzu można zastosować prawie niewidoczne zawiesia płyt na cienkich linkach stalowych.


Absorbery ścienne Knauf AMF

Tłumiący obraz

Szczególnie wyrafinowanym rozwiązaniem w ofercie Knauf AMF są absorbery ścienne. Stosuje się je przede wszystkim w salach konferencyjnych, gdzie doskonale sprawdzają się jako elementy łączące w sobie cechy akustyczne i architektoniczne. Absorbują szum akustyczny oraz eliminują tak zwane płaskie echo (Flattenecho) pomiędzy ścianami. W ten sposób w znaczącym stopniu spada zanieczyszczenie akustyczne pomieszczenia i rozmówcy mogą porozumiewać się między sobą dużo swobodniej, nie forsując gardeł. Specjalna warstwa wykończeniowa umożliwia nadruk na nich dowolnych elementów graficznych. Ich montaż jest równie prosty, jak zawieszenie obrazu.


Baffle Knauf AMF

Stosując rozwiązania Knauf AMF można skorzystać z bezpłatnej rady fachowców wyspecjalizowanych w dziedzinie akustyki.

Źródło i zdjęcia: Knauf AMF

CZYTAJ WIĘCEJ

Sufit na trzy sposoby. Ekspert Dekoral rozwiązuje najpopularniejsze problemy
Knauf Therm Floor Heating: Ogrzewanie tradycyjne czy podłogowe?



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej