Za nami kolejna edycja targów Warsaw Build
Ponad 2100 odwiedzających i 89 wystawców z 13 krajów Europy i Azji, prezentujących najnowsze produkty oraz rozwiązania z zakresu budownictwa i wyposażenia wnętrz - uczestniczyło w tegorocznych targach Warsaw Build 2016. Profesjonaliści z branży dyskutowali o najważniejszych zagadnieniach i nowych trendach w sektorze budowlano-wnętrzarskim.
IV Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2016, odbywające się w dniach 16-18 listopada 2016 r. w EXPO XXI w Warszawie, poświęcone były zwiększaniu energooszczędności w nowych i remontowanych obiektach, aktualnym zmianom prawnym i nowym technologiom w projektowaniu wnętrz. Wydarzenie uroczyście zainaugurowali: Robert Schurma - założyciel i prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, arch. Robert Szczepaniak - członek założyciel Stowarzyszenia BIM dla polskiego budownictwa oraz Anna Rabiej - dyrektor Warsaw Build i Jan Hertmanowski - dyrektor Międzynarodowych Targów Aquatherm Warsaw, towarzyszących wydarzeniu. Przez kolejne trzy dni, warszawskie centrum wystawiennicze odwiedziło 2100 profesjonalistów: w tym architekci, producenci materiałów, wykonawcy, dystrybutorzy i inwestorzy. Wśród nich prezesi, menedżerowie firm oraz biznesmeni z całego świata.
Światowe trendy
Nowości z rynku materiałów budowlanych i wnętrzarskich prezentowali wystawcy z Polski, a także z Portugalii, Indii, Rosji, Hiszpanii, Chin, Niemiec, Turcji, Ukrainy i Włoch. Odwiedzający mieli okazję poznania nowości produktowych: od materiałów izolacyjnych przez chemię i ceramikę budowlaną, wyroby z drewna, stolarkę drzwiową i okienną - po elementy wyposażenia wnętrz. "Udział w tegorocznej edycji Warsaw Build sprawił, że zdobyliśmy nowych klientów, a efektem rozmów są złożone na miejscu zamówienia" - mówi Agnieszka Gilińska-Veitch, dyrektor zarządzający w firmie Agas, przedstawiającej szeroki asortyment okuć budowlanych i meblowych, przeznaczonych dla stolarni oraz producentów drzwi, okien i okiennic. "Zależało nam na prezentacji naszej oferty w stolicy, dlatego w wydarzeniu uczestniczyliśmy już po raz drugi" - dodaje. Uwagę wystawców przykuwały innowacyjne rozwiązania izolacyjne prezentowane przez polskich i zagranicznych wytwórców. "Jako jedyny polski producent systemów pian poliuretanowych wykorzystywanych w termo- i hydroizolacji na Warsaw Build, spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem inwestorów, zawarliśmy nowe kontakty z firmami zainteresowanymi współpracą i z wykonawcami" - mówi Milena Bratz, zastępca kierownika sprzedaży w firmie Purinova.
Wymiana wiedzy i doświadczeń
Spotkaniom biznesowym towarzyszyły liczne konferencje i wykłady. W prelekcjach i panelach dyskusyjnych uczestniczyli eksperci m.in. Narodowej Agencji Poszanowania Energii, Fundacji Poszanowania Energii, Krajowej Agencji Poszanowania Energii, organizacji branżowych, takich jak Stolarka VIP czy Fundacja "Wszechnicy Budowlanej", oraz firm RDBud, czy CADSOFT. Pierwszy dzień wydarzenia uświetniła konferencja Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, na której omawiano zmieniające się trendy i oczekiwania inwestorów i najemców, odnośnie stosowania zielonych rozwiązań, poprawiających jakość środowiska wewnętrznego budynków.
Nowe technologie projektowe
Jednym z wiodących tematów tegorocznej edycji Warsaw Build było wykorzystanie nowych technologii w projektach wnętrzarskich. Zagadnieniom tym poświęcona była specjalna konferencja i warsztaty dla architektów pt. "BIM dla wnętrz", przybliżające możliwości zastosowania nowych rozwiązań w tworzeniu modeli czy prezentacji VR. "Spotkania Warsaw Build to jedna z niewielu okazji w Polsce do przedstawienia tego typu oferty" - mówi arch. Rober Szczepaniak, konsultant w firmie Design Express Poland. "Korzystamy z okazji, by zaprezentować technologie i rozwiązania, umożliwiające projektantom, architektom wnętrz i krajobrazu, kreowanie architektonicznych i designerskich projektów - od początku do końca w jednym programie".
Konferenecje i wykłady na Warsaw Build 2016
Nagrody dla najlepszych
Podczas Warsaw Build 2016 tradycyjnie nie zabrakło uroczystego wręczenia medali i wyróżnień w konkursach. "Złote Medale Targów Warsaw Build" otrzymały firmy Rubio Monocoat Polska - producent oleju woskowego do drewna, Alukov a.s. - producent mobilnej zabudowy basenowej i tarasowej, Greco Gres Internacional S.L. - producent wyrobów ceramicznych i systemów fasadowych, producent stolarki firma Gorantech, a także producent drzwi TM STRAJ LLC. Tytuł "Diament Stolarki" przyznawany za najciekawsze wzornictwo drzwi, okien, bram i osłon, otrzymały produkty firm, takich jak Oknostyl, Ronkowski, Gorantech i Krispol. Druga edycja konkursu "Diamenty Designu" nagrodziła polskich projektantów mebli i wyposażenia wnętrz, wyróżniających się innowacyjnym wzornictwem i wyczuciem rynkowych trendów.
Krok w przyszłość
Po raz pierwszy targom Warsaw Build, towarzyszył konkurs wyróżniający innowacyjne rozwiązania dedykowane branży budowlanej. Nagrody w konkursie "Diament Innowacji" otrzymali: Dom Ekologiczny CoreHouse (Adam Warchoł, Anna Stachi, Tomasz Jackiewicz), Draw Wire 3D - system do pomiaru przemieszczeń konstrukcji budowlanych (Radosław Tatko, Maciej Orzechowski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu), Platforma symulacyjna SFS 60+ (Laboratorium Architektury 60+ we współpracy z 4 Experience) oraz stanowisko do badań odkształceń elementów poziomych obciążonych równomiernie (Michał Pieńko, Politechnika Lubelska). Wyróżnione rozwiązania prezentowane były w specjalnej strefie "Wyspa innowacji", gdzie autorzy odpowiadali na pytania zainteresowanych.
Tegoroczna edycja IV Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2016 odbywała się honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Wydarzenie uzupełniały odbywająca się równolegle II Międzynarodowe Targi Systemów Grzewczych, Wentylacji, Klimatyzacji, Systemów Wodnych, Sanitarnych i Basenów Aquatherm Warsaw - gromadzące profesjonalistów branży HVAC, instalacji sanitarnych i basenów.
Źródło i zdjęcia: Lentewenc
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia