Strona główna | AktualnościZjazd Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego w Cieszynie

Zjazd Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego w Cieszynie

W ostatni piątek września zakończyły się obrady jubileuszowego Walnego Zjazdu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego w Cieszynie. W tym roku imprezie towarzyszyła specjalna konferencja na temat kształcenia kadr dla gospodarki. Sponsorem głównym tego wydarzenia była firma Bolix.

SITPChem to przestrzeń skupiająca chemików, inżynierów i techników, związanych z przemysłem, uczelniami czy instytutami naukowo-badawczymi.  Trzydziesty, jubileuszowy walny zjazd SITPChem obradował w Cieszynie, w dniach 24-26.09. Był okazją do omówienia aktualnych problemów branży, a jednocześnie do wyboru Zarządu oraz Prezesa Zarządu Głównego, którym został ponownie prof. dr hab. inż. Jacek Kijeński, związany z Instytutem Chemii Przemysłowej w Warszawie. Istotnym punktem programu była także konferencja pt. "Kształcenie Kadr dla Gospodarki" poświęcona zagadnieniom poziomu kształcenia i formułowaniu programów kształcenia przez uczelnie. Wśród uczestników wydarzenia nie zabrakło przedstawicieli czołowych polskich producentów chemii budowlanej.

"Bezpośrednia współpraca środowisk naukowych i przemysłowych to prawdziwy motor rozwoju gospodarki" - podkreśla Krzysztof Szafran z firmy Bolix, producenta materiałów budowlanych i sponsora głównego Zjazdu, "A spotkania branżowych praktyków przekładają się na powstawanie ciekawych projektów innowacyjnych rozwiązań, które następnie pojawiają się na rynku".

Źródło i zdjęcie: Bolix
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej