Strona główna | AktualnościZłoty Kask dla Porolitu

Złoty Kask dla Porolitu

Firma Lakma SAT Sp. z o.o. po raz kolejny została nagrodzona jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży budowlanej – Godłem Złoty Kask.

Elementy systemu ociepleń Lakma Term Porolit
Fot. Lakma

Firma Lakma SAT Sp. z o.o. po raz kolejny została nagrodzona jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży budowlanej – Godłem Złoty Kask. Nagroda przyznawana jest przez Polską Izbę Przemysłowo-Handlową Budownictwa. W tym roku złotym godłem uhonorowany został kompletny system ociepleń Lakma Term Porolit.

Nagrodzony system ociepleń Lakma Term Porolit obejmuje tynki, kleje i grunty wykorzystywane jako wykończenie izolacji budynków, wykonanych z płyt styropianowych, jak i wełny mineralnej.

Dzięki innowacyjnej technologii i możliwości aplikacji natryskowej tynki Porolit zapewniają dwukrotnie większą wydajność od tradycyjnych mas tynkarskich. Produkt posiada także doskonałe walory dekoracyjne i izolacyjne.

Podczas Targów Budowlanych w Lublinie Komisja składająca się z inżynierów budowlanych miała okazję uczestniczyć w prezentacji prowadzonej przez technologa firmy Lakma – Krzysztofa Szukałę. Wytypowanie zwycięskiego produktu poprzedzone było wieloma merytorycznymi pytaniami oraz dogłębną analizą dokumentacji technicznej.

Jest to kontynuacja sukcesu z ubiegłego roku, gdy podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych w Krakowie Godło Złoty Kask otrzymała akrylowa masa tynkarska Porolit wchodząca w skład systemu Lakma Term Porolit.

W skład systemu wchodzą tynki: Porolit S – tynk silikatowo-silikonowy, Porolit QS – silikonowy, Porolit – tynk akrylowy, Porolit QM – tynk mineralny oraz PoroliT Q1 – zaprawa klejąca do styropianu, Porolit Q4 – zaprawa klejąca uniwersalna, Porolit PU – klej do styropianu.

Źródło: Tynki, nr 2 (7) 2010
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej