Zmiany w Dziale Doradztwa Technicznego Sopro
Wywiad z Andrzejem Koniuszem, Kierownikiem ds. Obsługi Inwestycji.
Koniec roku to dobry moment na podsumowanie tego, co działo się w Sopro na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy.
Andrzej Koniusz: Rok 2017 należał do bardzo owocnych, ale i niezwykle wymagających. Do naszej oferty dołączyło wiele profesjonalnych i innowacyjnych produktów, które stanowią odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku chemii budowlanej. Ale to nie jedyna płaszczyzna, na której się rozwijamy - rok 2017 to wiele nowych inwestycji, udział w niezwykłych projektach budowlanych, a także dynamiczny rozwój wewnętrzny firmy. Dodatkowo, kilka dni temu zakończyliśmy kolejną edycję Akademii Profesjonalisty, do której, w ciągu tego roku, zaprosiliśmy znakomitych Partnerów - producentów płytek Cerrad i Ceramikę Paradyż, producenta odpływów liniowych Kessel, producenta maszyn Collomix oraz producenta narzędzi Rubi. A rok 2018 zapowiada się równie intensywnie.
Początek listopada przyniósł również reorganizację struktury Działu Technicznego Sopro. Z czego wynikają te zmiany i jak wpłyną na dalsze działania firmy?
Andrzej Koniusz: To nasza odpowiedź na rosnące oczekiwania rynku, która będzie prowadzić do coraz lepszego serwisu wykonawców, obsługi inwestycji, doradztwa na budowach, a także pozwoli w jeszcze większym stopniu propagować wysoką jakość pracy i kulturę budowlaną, zwłaszcza z wykorzystaniem systemów i rozwiązań Sopro.
Aby sprostać tym założeniom, w wyniku reorganizacji Działu Technicznego, powstała nowa komórka organizacyjna pod nazwą Dział ds. Obsługi Inwestycji. To zespół ludzi z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w branży budowlanej. Doradcy Inwestycyjni to fachowcy, którzy przez wiele lat zdobywali wiedzę i umiejętności na licznych szkoleniach, seminariach, a przede wszystkim w terenie - na budowach w kraju i za granicą. Wieloletnia współpraca z inwestorami, kierownikami, firmami wykonawczymi, a zwłaszcza z glazurnikami, którzy bezpośrednio pracują z naszymi produktami, dała im ogromną wiedzę, którą mogą wykorzystać do promowania wysokiej jakości produktów Sopro. Zmiana organizacyjna w strukturze Działu Technicznego pozwoli jeszcze efektywniej korzystać z tych zasobów.
Z drugiej strony, zmiany w Dziale Technicznym stwarzają możliwość dynamicznego rozwoju produktowego, poszukiwania nowych rozwiązań i rozszerzania oferty o innowacyjne systemy w nowych, dotąd nieeksploatowanych przez Sopro obszarach.
Jakie zadania i oczekiwania stawiane są przed nowymi działami? Jakie korzyści dla Państwa klientów niesie za sobą taka zmiana?
Andrzej Koniusz: Nowe działy to ogromny potencjał. Konsekwentnie dążymy do tego, aby się rozwijać i wciąż być postrzegani jako specjaliści w tym, czym się zajmujemy. Nowe zadania to wyjście naprzeciw potrzebom klientów, którzy oczekują pewnych i skutecznych rozwiązań - a my je posiadamy.
Nieustannie pogłębiamy wiedzę wśród inwestorów i wykonawców, dzieląc się doświadczeniami Sopro z rynków całego świata. Zainteresowanie naszymi produktami z roku na rok rośnie - tym bardziej cieszy nas, że przybywa klientów, szukających profesjonalnych systemów, dla których na każdym etapie budowy najważniejsza jest jakość. Dlatego, każdego dnia dążymy do tego, aby nasza obsługa i serwis były na jak najwyższym poziomie. Efektem takiego działania jest coraz większa liczba klientów darzących nas zaufaniem.
To również duże wyzwanie dla nowego Szefa działu. Co jest dla Pana ważne w pracy zawodowej? Jakie cele stawia Pan przed sobą w nadchodzącym roku?
Andrzej Koniusz: Najważniejsi są ludzie - ich zaangażowanie, motywacja i rozwój zawodowy są dla mnie priorytetem. Zrobię wszystko żeby mogli spełniać się w swojej pracy, a przy okazji dawali Sopro to, czego od nich oczekujemy - zaangażowania na 110%. Nie mniej ważna jest również atmosfera, wspólne osiąganie celów, realizowanie zadań. Cenię odpowiedzialność, zaufanie, elastyczność, konsekwencję, optymizm i wszystko, co dobrze wpływa na codzienną współpracę.
W nadchodzącym roku chcemy zwiększyć naszą aktywność, aby marka Sopro była jeszcze bardziej rozpoznawalna. Chcemy dotrzeć tam, gdzie nas jeszcze nie było - zwłaszcza do wykonawców, którzy chcą budować własną renomę na rynku.
Które z obszarów współpracy z Klientami uważa Pan za kluczowe? Jakie wartości decydują według Pana o udanej współpracy z tak charakterystyczną branżą?
Andrzej Koniusz: Zaufanie do nas, jako specjalistów. Rozwiązań w Polsce w budownictwie jest bardzo dużo, ale już dzisiaj, 28 lat od transformacji, widzimy, które rozwiązania się sprawdzają, a które nie. Budowa nieruchomości, czy jej remont, to nie proces impulsywny, przypadkowy, do którego używa się najtańszych produktów. Tak pracowano w latach 90-tych i efekty tych praktyk widzimy dzisiaj, gdy inwestor prosi nas o wsparcie. Kompetencja Sopro to nie tylko wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim wieloletnia praktyka, a stare powiedzenie mówi „praktyka czyni mistrza”.
Specjaliści Sopro od lat chętnie służą radą na budowach, inwestycjach i topowych realizacjach. Jak w praktyce wygląda współpraca z Sopro w ramach doradztwa produktowego i inwestycyjnego?
Andrzej Koniusz: Wychodzimy naprzeciw inwestorom i wykonawcom. Istotne są dla nas kontakty bezpośrednie - na budowach albo w czasie szkoleń, na których spotykamy się z niemal 10 000 osobami rocznie. Od wielu lat prowadzimy w całym kraju szkolenia z cyklu Akademia Profesjonalisty, na których szczegółowo prezentujemy nasze systemy w oparciu o nowe trendy na rynku budowlanym. W sposób praktyczny pokazujemy, jak stosować nasze produkty zgodnie ze sztuką budowlaną, omawiamy trudne przypadki, niestandardowe rozwiązania, mówimy o często popełnianych błędach na budowie, oraz organizujemy swoisty „poligon” przy fabryce Sopro pod Kielcami. Tworzymy poradniki, informatory, filmy instruktażowe i wiele innych. To tylko nieliczne z naszych codziennych aktywności. Wiele firm wykonawczych, kierownicy, glazurnicy często zwracają się do nas o poradę. Szerokie spektrum zastosowań naszych produktów i ich wysoka jakość sprawiają, że znajdujemy rozwiązania w najtrudniejszych przypadkach. W końcu, dzięki naszym produktom, płytki można przyklejać nawet pod wodą.
Czy uchyli Pan rąbka tajemnicy i zdradzi, jakie realizacje dołączą do portfolio Sopro w przyszłym roku?
Andrzej Koniusz: Gdybym to zrobił, odebrałbym możliwość śledzenia z zaciekawieniem naszych działań. Jestem przekonany, że kiedy ujrzą światło dzienne, utwierdzą wszystkich w przekonaniu, że zaufanie do naszej marki było słuszną decyzją.
Rok 2017 był czasem wymagającym dla branży budowlanej - jednak w Polsce powstaje wiele nowych inwestycji - zarówno mieszkaniowych, jak i komercyjnych Jeśli miałby się Pan pokusić o prognozę - czy ta tendencja pociągnie branżę chemii budowlanej także w 2018 r.?
Andrzej Koniusz: Dla Sopro rok zapowiada się naprawdę owocnie. Już dziś wiemy, w jak wielu inwestycjach będą zastosowane nasze rozwiązania. Rosnące zapotrzebowanie na realizacje w tym segmencie bez wątpienia wykorzystają również współpracujący ściśle z nami projektanci oraz wykonawcy, którzy, stosując produkty Sopro, z łatwością umocnią swoją pozycję i zaufanie na rynku budowlanym.
Źródło i zdjęcie: Sopro
CZYTAJ WIĘCEJ
Moc włókien pod kontrolą. Sopro prezentuje innowacyjną, ulepszoną formułę zapraw klejowych
Silikon Sanitarny Sopro w zupełnie nowej odsłonie
Sopro prezentuje nową zaprawę klejową No.1 400 extra
Podsumowanie jesiennej edycji Akademii Profesjonalisty Sopro
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia