Strona główna | AktualnościZnamy Malarza Roku Dekoral 2014!

Znamy Malarza Roku Dekoral 2014!

29 maja, w Operze Wrocławskiej, odbył się V finał prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu dla firm wykonawczych "Malarz Roku Dekoral 2014", organizowanego przez firmę PPG Deco Polska. Zwycięzcą tegorocznej, jubileuszowej edycji została firma Espol Warszawa Sp. z o.o.

Podczas finałowej gali, spośród wyróżnionych wcześniej inwestycji TOP20, zaprezentowano 10 najlepszych. Kulminacyjnym punktem programu było ogłoszenie zwycięzców.

Miejsce I i tytuł "Malarz Roku Dekoral 2014" zdobyła firma Espol Warszawa Sp. z o.o. za prace wykończeniowe w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym z Oddziałem Rehabilitacyjnym w Gryficach. Nagrodę główną - samochód VW Caddy - ufundowała sieć sklepów Centrum Dekoral Professional.

Miejsce II zajęła firma MALARTSWO-TAPECIARTSWO PIOTR BRANNY za prace wykończeniowe w Hali Nord Flam w Cieszynie. Nagrodę, urządzenie natryskowe MARK V ProContractor, ufundowała firma Graco.


Trzecie miejsce na podium przypadło dwóm firmom ex aequo: PB INTER-SYSTEM S.A. za prace wykończeniowe w Afrykarium we Wrocławskim ZOO oraz firmie KAROLCZAK GROUP Spółka z o.o., za prace w Fabryce Wełny Hotel&Spa w Pabianicach. Sponsor nagrody, profesjonalnej szlifierki FLEX Giraffe GE 5, to firma Flex.

Laureatów konkursu wybrało Jury pod przewodnictwem Jarosława Domowicza, Menedżera działającej przy PPG Deco Polska Akademii Technik Malarskich Dekoral Professional. "Każda z realizacji, która powstała przy wykorzystaniu produktów PPG Deco Polska, została dokładnie przeanalizowana, a członkowie jury przeprowadzili kilkugodzinne wizytacje we wszystkich obiektach. Lista inwestycji TOP20 konkursu Malarz Roku Dekoral jest jak zwykle imponująca, więc wybór zwycięzcy nie był łatwy. Każda inwestycja stanowi klasę samą w sobie, jest dopracowana pod każdym względem i na swój sposób wyróżnia się na tle pozostałych. Zwycięską inwestycję, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Gryficach, w którym prace wykończeniowe prowadziła firma Espol Warszawa, zdaniem składu oceniającego, cechował największy profesjonalizm wykonania i rzetelność przeprowadzonych prac malarskich oraz tynkarskich" - tłumaczy Kamila Adamczyk-Fojt, Menedżer Promocji i Wsparcia Kanału Dystrybucji Trade, organizator Konkursu "Malarz Roku Dekoral 2014".


Podczas finałowej gali przedstawiono także 5 inwestycji, które uzyskały najwyższe oceny w konkursie internetowym, rozgrywającym się na stronie www.malarz-roku.pl. Te realizacje zostały poddane głosowaniu uczestników wydarzenia i w ten sposób wyłoniono Laureata Nagrody Publiczności, którym została firma UZDROWISKO USTKA Sp. z o.o. za prace wykończeniowe w obiekcie czterogwiazdkowym tj. Hotelu Grand Lubicz w Ustce. Nagrodę, myjkę wysokociśnieniową, ufundowała firma Koelner.

Utrzymaną w tematyce filmowej galę, wzorowaną na najlepszym amerykańskim show jakim jest rozdanie Oscarów, poprowadzili Dorota Wellman i Marcin Prokop - znani prezenterzy telewizyjni. W efekcie, inwestycje z finałowej TOP10, ich specyfika, funkcje oraz rozmach, zostały przedstawione za pomocą znanych ekranizacji kinowych. I tak np. w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Gryficach, w którym prace wykończeniowe realizował zwycięzca - Espol Warszawa Sp. z o.o., o pracę zabiegał sam Dr House. Z kolei, Hali Nord Flam w Cieszynie strzegli Pogromcy Duchów, o życiu w Afrykarium marzyli bohaterzy filmu animowanego Madagaskar, a o pobyt w Fabryce Wełny Hotel&Spa zabiegał James Bond. Prezentacje urozmaicały gościom sportowe występy artystów, muzyka grana na żywo oraz widowisko kabaretowe przygotowane przez kabaret Neo-Nówka.

Tegoroczna edycja konkursu "Malarz Roku Dekoral 2014" była jego piątą, jubileuszową odsłoną. Już teraz organizatorzy planują kolejną, równie emocjonującą edycję tego wydarzenia.

Źródło i zdjęcia: Dekoral

CZYTAJ WIĘCEJ

Malarz Roku 2012
Znamy Malarza Roku Dekoral 2013!
Stadion jak malowany - wywiad z Malarzem Roku Dekoral 2015



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej