Strona główna | Krok po krokuOcieplenia poddasza - to proste! Trzy pytania do eksperta

Ocieplenia poddasza - to proste! Trzy pytania do eksperta

Przeczytaj wywiad z Ewą Kosmalą, technical manager w firmie Knauf Insulation Poland & Baltics, dotyczący ociepleń poddaszy.
"Zrównoważony rozwój w budownictwie" to cel, który często podkreślają Państwo w wywiadach i innych materiałach informacyjnych dotyczących izolacji. Dlaczego to takie ważne?

Zależy nam, aby zwrócić uwagę na istotę właściwego wyboru nowoczesnej izolacji, czyli takiej, która jest przyjazna dla środowiska i mieszkańców izolowanych przestrzeni domu. W branży budowlanej wciąż istnieje szereg stereotypów, których koszty ponosi niestety głównie osoba inwestująca w ocieplenie, niekoniecznie posiadająca wiedzę eksperta. Pierwsza fabryka izolacji z wełny szklanej powstała aż 75 lat temu. I choć świat poszedł mocno do przodu, wydaje się, że niewiele było słychać o spektakularnych zmianach w rozwiązaniach izolacyjnych dla domu. To między innymi dlatego za 40% światowego zużycia energii odpowiadają aktualnie budynki. Strategia unijna jest prosta i zamyka się w kilku dyrektywach, spośród których na uwagę zasługują m.in.: Eco-Design of Energy Using Products Directive (Eko-przyjazne Projektowanie i Energo-jakościowe Znakowanie Produktów) oraz Energy Performance of Buildings Directive, zakładająca redukcję zużycia energii w budynkach. Na podstawie alarmu energetycznego dla świata i po latach badań, w 2009 r. powstała innowacyjna wełna mineralna w ECOSE® Technology. Jej zalety może łatwo uzasadnić nie tylko architekt czy ekspert budowalny, ale także wykonawca i użytkownik - efekty są widoczne w postaci znacznego obniżenia poziomu zużycia energii przed budynek. Nie trzeba dodawać, że to synonim niskich rachunków za ogrzewanie i klimatyzację, przy jednoczesnym zapewnieniu sobie oraz przyszłym pokoleniom budynków ciepłych, bezpiecznych, wydajnych i wybudowanych odpowiedzialnie wobec wyzwań środowiskowych.

Czym powinniśmy się kierować przy wyborze izolacji do ocieplenia poddasza?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które teoretycznie mogą posłużyć zwiększeniu komfortu termicznego na poddaszu. Wśród nich zdecydowanie wyróżnia się naturalna wełna mineralna Knauf Insulation, ponieważ jako jedyna jest produkowana w innowacyjnej ECOSE® Technology. Produkty z serii UNIFIT oraz CLASSIC są przeznaczone specjalnie do izolacji poddaszy. Ich struktura, na którą składają się naturalnie brązowe włókna, sprawia, że poddasze uzyskuje właściwe ocieplenie na każdą porę roku - w zimie zatrzymuje ciepło we wnętrzu, a latem zapewnia odpowiedni chłód. Komfort termiczny to jednak nie wszystko - równie ważna jest izolacja akustyczna oraz niepalność, przekładająca się na zwiększenie ochrony przeciwpożarowej budynku. Produkty Knauf Insulation w ECOSE® Technology posiadają doskonałe parametry techniczne również w tym zakresie.

Czy potrzebujemy fachowca, aby ocieplić dach?

Elastyczność wełny szklanej powoduje, że produkty Knauf Insulation w ECOSE® Technology doskonale dostosowują się do wypełnianych konstrukcji (na tzw. mikroklik) i samodzielny montaż wełny na poddaszu nie powinien stanowić problemu. Jest on również łatwiejszy i przyjemniejszy, ponieważ izolacje technologii ECOSE® są pozbawione szkodliwych dla zdrowia substancji takich jak formaldehyd, fenole czy akryle, wykorzystywane w tradycyjnych spoiwach. Instrukcję montażu wełny na poddaszu można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.knaufi nsulation.pl. Za sprawą przełomowej ECOSE® Technology, włókna wełny Knauf Insulation są bezwonne, niepylące, lekkie i miłe w dotyku. Dodatkowo, jak wynika z badań międzynarodowych laboratoriów Eurofi ns, izolacje Knauf Insulation znacząco poprawiają jakość powietrza w każdym domu, dlatego jako jedyne otrzymały rzadko przyznawany w tej kategorii międzynarodowy certyfi kat Eurofi ns Gold. Warto dodać, że produkty w ECOSE® Technology są jednocześnie kompresowane w opakowaniach, co ułatwia ich przewiezienie do domu. Chcąc samodzielnie podjąć się montażu, nie musimy wynajmować specjalnych środków transportu.

Źródło i zdjęcia: Knauf Insulation

CZYTAJ WIĘCEJ

Przeprowadzka Knaufa
Ekopikniki z Knauf Insulation
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Knauf Insulation podsumowuje 5 lat obecności w Polsce
Knauf AMF i Heradesign - dwie silne marki pod jednym dachem
"Wnętrze z wyobraźnią" - konkurs Knauf AMF i Heradesign
Prawidłowa izolacja termiczna poddasza użytkowego
Siatka tynkarska nośnikiem dla tradycyjnej zaprawy gipsowej lub wapiennej
Ochłodzenie przez... ocieplenie. Czy warto ocieplać dom latem?
Ocieplanie nowych i termomodernizacja istniejących poddaszy nieużytkowych



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej