B&B - sieć w ciągłym rozwoju
Branża hotelowa w naszym kraju przeżywa od kilku lat prawdziwy rozkwit. Napędza go przede wszystkim rozwój sektora podróży biznesowych, coraz większa ilość wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych odbywających się w polskich miastach oraz wzrost popularności Polski, jako destynacji turystycznej wybieranej przez cudzoziemców. Sami Polacy również podróżują po kraju coraz chętniej i coraz częściej poszukują zakwaterowania łączącego w sobie gwarancję komfortu i przyjazne ceny. Potencjał drzemiący w naszym regionie dostrzegają inwestorzy, a jednym z najaktywniejszych operatorów jest międzynarodowa Grupa B&B Hotels.
Tylko w 2016 r. trzecia w Europie marka hoteli ekonomicznych wprowadziła na rynek dwa nowe obiekty - w Łodzi oraz w Katowicach powiększając tym samym krajową bazę noclegową o 254 pokoje, a liczbę swoich obiektów w Polsce do pięciu. Już miesiąc później spółka B&B Hotels Polska rozpoczęła budowę swojej kolejnej inwestycji, tym razem w Krakowie. Na tym jednak Grupa nie zamierza poprzestawać, szczególnie, że za dalszą ekspansją przemawiają dobre wyniki osiągane przez obiekty już działające w polskich miastach. Długoterminowy plan rozwoju sieci w naszym kraju przewiduje 1-5 otwarć rocznie. Wiele wskazuje zatem na to, że do Torunia, Warszawy, Wrocławia, Łodzi i Katowic wkrótce dołączy nie tylko stolica Małopolski.
"Za wcześnie, by rozmawiać o konkretnych adresach. Plany dalszego rozwoju naszej sieci koncentrują się w pierwszej kolejności wokół dużych rynków hotelowych jak Kraków, Trójmiasto, czy Poznań. Interesują nas także atrakcyjne lokalizacje w miastach wojewódzkich jak Białystok, Lublin, Rzeszów, Zielona Góra, Olsztyn czy Opole. Uważnie przyglądamy się również takim aglomeracjom jak Bydgoszcz i Gliwice. Myślimy też o kolejnych inwestycjach w Warszawie i we Wrocławiu" - mówi Małgorzata Łagodzińska, Development Project Manager B&B Hotels Polska. "To, czy zawitamy do danego miasta z naszą marką jest podyktowane przede wszystkim tym, czy znajdziemy w nim spełniającą nasze wymogi lokalizację" - dodaje.
Atrakcyjne położenie jest strategicznym elementem, na którym opiera się model biznesowy sieci B&B, Wystarczy przyjrzeć się dotychczasowym inwestycjom B&B w Polsce, by zauważyć wspólny mianownik. Wrocławski obiekt zlokalizowany jest w ścisłym centrum, w pobliżu rynku Starego Miasta oraz Dworca Głównego PKP. Także toruński hotel tej marki usytuowany jest nieopodal Starówki. W Łodzi obiekt B&B sąsiaduje z tętniącą życiem ulicą Piotrowską i zaledwie kilka kroków dzieli go od dworca kolejowego - Łódź Fabryczna. Katowicki hotel przyjmuje gości tuż przy Filharmonii Śląskiej, blisko zarówno Dworca Głównego PKP jak i Spodka. Z kolei obiekt w Warszawie położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Okęcie. Natomiast będący w budowie B&B Kraków powstaje u podnóża Wawelu, vis-a-vis Centrum Konferencyjnego ICE Kraków oraz Ronda Grunwaldzkiego.
"W kręgu naszych zainteresowań są działki budowlane o powierzchni od 700 do 3000 m.kw. Pozostając wiernymi polityce Grupy, odnoszącej się do lokalizacji naszych obiektów, zawężamy poszukiwania przede wszystkim do terenów inwestycyjnych usytuowanych w dobrze skomunikowanych centrach miast, w pobliżu miejsc o walorach biznesowych, turystycznych i rozrywkowych" - podkreśla Małgorzata Łagodzińska.
Grupa B&B Hotels zarządza 392 hotelami zlokalizowanymi we Francji, w Niemczech, we Włoszech, w Hiszpanii, Polsce, Czechach oraz Maroku. Niedawno sieć zapowiedziała ekspansję na kolejne rynki zagraniczne - w planach są pierwsze otwarcia w Szwajcarii, w krajach Beneluksu, w Austrii oraz w Brazylii.
Źródło i zdjęcia: Grupa B&B Hotels
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Mikroorganizmy na powłokach zewnętrznych
Tynki w apartamentach
Pękający tynk
Termomodernizacja budynków na Ursynowie
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia