Łazienka w ciepłych kolorach - 4 inspirujące aranżacje
Łazienka może stanowić prawdziwe wyzwanie dla miłośników projektowania domu. Dla większości z nas sam remont łazienki to jednak dość kosztowne przedsięwzięcie, co może utrudnić chociażby chęć przebudowy tego pomieszczenia w celu zwiększenia jego funkcjonalności. Co więc zrobić, by dokonać zauważalnych zmian w łazience?
Należy postawić na wybór odpowiedniej palety kolorystycznej i odważniejszą niż dotychczas zabawę stylem. To, na jakie barwy i dekoracje postawisz, może nawet spowodować, że nauczysz się kochać swoją łazienkę.
Tradycyjne łazienki nie są zbyt barwnymi przestrzeniami i nie skłaniają szczególnie do pochylenia się nad wystrojem i kolorem. Zachowują kolorystykę dość neutralną - kremy i biele. Wygląda to nie tylko świeżo, ale również jasno i lekko.
Jeśli jednak oczekujesz po swojej łazience czegoś więcej, postaraj się pomyśleć o niej jak o pokoju, integralnej części Twego mieszkania, a chętniej otworzysz się na nietypowe rozwiązania kolorystyczne.
W proponowanych aranżacjach użyliśmy farby lateksowej do wnętrz z dodatkiem srebra Śnieżka Kuchnia-łazienka. Produkt ten ma zwiększoną odporność na wilgoć, jest odporny na zmywanie i szorowanie a dzięki innowacyjnej technologii wykorzystującej czyste srebro posiada właściwości biobójcze, zwalczając i stabilizując ilość bakterii i grzybów na ścianach na poziomie najbardziej przyjaznym dla człowieka.
Inspirowana naturą
Szukając inspiracji, warto sięgnąć do pierwszego ze źródeł, z którego czerpie się natchnienie w kwestii kolorów - do natury, do całego jej bogactwa. Naturalna zieleń, elementy wodne i grafiki z pięknymi widokami lasów, czy wodospadów pozwalają pomieszczeniom stać się prawdziwymi sanktuariami. Każdy z tych naturalnych czynników przyczynia się do uprzyjemnienia atmosfery i sprzyja wyciszeniu.
Jednak łazienka inspirowana naturą to nie tylko zieleń i woda. To sięgnięcie przede wszystkim po naturalne materiały jak drewno i kamień - w surowym wydaniu, niebarwione. Drewniane meble i zabudowa grzejnika, kamienne akcesoria na przybory toaletowe a do tego miękkie tkaniny jak len czy imitacja wełny czynią zmieniają łazienkę w pomieszczenie pełne ciepła, tak odmienne od sterylnego modelu łazienki tradycyjnej. By spotęgować to wrażenie, warto ściany pomalować jasnym, ciepłym kolorem.
Łazienka też może być glamour
A może by tak pójść w zupełnie drugą stronę i łazienkę urządzić w stylu glamour? Glamour to przepych dający poczucie luksusu, bogactwa i wyrafinowania. To złoto, kryształy, połysk, blask, drogie kamienie i tkaniny. Kto jednak powiedział, że łazienka nie może posiadać tych wszystkich elementów?
Tworzenie tak efektownej aranżacji wcale nie oznacza konieczności posiadania ogromnego budżetu. Sekretem projektowania wnętrz jest dobór odpowiednich tkanin, faktur, materiałów i akcesoriów do tworzenia wrażenia. Stwórz zatem wrażenie rozrzutności i bogactwa w swojej własnej łazience. Dobieraj akcesoria, które wyglądają na drogie, choć wcale takie być nie muszą. Następnie podkreśl je odpowiednim kolorem ścian. Możesz użyć eleganckiej czerni, błyszczącego złota, romantycznej czerwieni, głębokich fioletów lub czekoladowych brązów. A jeśli będziesz chciał naprawdę zaszaleć dodaj do tego kryształy, frędzle i pióra. Jeśli jednak wolisz jedynie zaznaczyć obecność stylu glamour, a nie kompletnie się w nim zatopić, proponujemy ściany w kolorze ciepłego różu.
Retro zawsze na czasie
Każdy z nas lubi wracać pamięcią do przeszłości, wspominać miniony czas. Chyba właśnie dlatego styl retro jest stylem nieśmiertelnym i zawsze dobrze widzianym w mieszkaniu. Łazienka retro jest przytulna, ale zarazem elegancka i wyrafinowana.
Retro to styl nostalgiczny, obfitujący w pamiątki z nie tak odległej przeszłości. Szczotki do włosów i inne akcesoria do stylizacji z minionych lat mogą być przechowywane w ozdobnych starych kontenerkach, Kosmetyki w niewykończonych, ręcznie robionych pojemnikach. Umywalka, bateria łazienkowa, szafki a nawet żyrandol również powinny posiadać historycznego ducha. Grube ręczniki, lniane zasłonki, a także zasłona prysznicowa zawieszona nad wanną podkreślą całość, a ściany w jasnym kolorze stworzą wspaniałe tło dla tych wszystkich akcesoriów. W naszej aranżacji użyliśmy kolorów w odcieniach waniliowym i śmietankowym, które wpisuję się idealnie w styl retro. Dodatkowo, dla wzmocnienia efektu, warto w jednym miejscu na ścianie, np. pod lustrem, położyć jeden pas tapety w drobne, subtelne motywy kwiatowe.
Ciepła nowoczesność
Jeśli nie chcesz konkretnie stylizować swojej łazienki inspirując się naturą, glamour, czy retro, wybierz najbezpieczniejszą opcję, którą wydaje się być bardzo popularny styl nowoczesny. Gładkie powierzchnie, geometryczne kształty, piękny i funkcjonalny design akcesoriów i sprzętów. Czystość bez "zbędnych" dodatków, zaburzających harmonię. Jak ocieplić zbiór tych elementów? Oczywiście kolorem ścian. Baw się paletą kolorystyczną, nie patrząc na to, czy wypada użyć danej barwy. Zastosuj taką, która Tobie i Twojej rodzinie da poczucie ciepła we wnętrzu. A może podoba Ci się nasza propozycja ścian w kolorze Bananowego Sufletu?
Łazienka wcale nie musi być biała i sterylna. Swobodnie można w niej operować różnymi stylami, wnosić do jej wnętrz sprzęty, dekoracje i barwy, które w pierwszej myśli, wcale się z nią nie kojarzą. Możesz wszystko. Pamiętaj jednak, że aby zatrzymać na dłużej piękny, trwały efekt nowej stylizacji, musisz użyć dobrych produktów, zawłaszcza farb, przeznaczonych do pomieszczeń, w których występuje wilgoć. W tej kwestii najlepszym wyborem są lateksowe farby do wnętrz z dodatkiem silikonu Śnieżka Kuchnia i Łazienka.
Źródło i zdjęcia: Śnieżka
CZYTAJ WIĘCEJ
Biostatyczna farba Śnieżka Kuchnia-łazienka BAZA
Łazienka do remontu - poradnik dla domowych fachowców
Skuteczna ochrona na wypadek zalania, czyli jak uszczelnić łazienkę?
Kolorowy zastrzyk energii - farba Dekoral Łazienka&Kuchnia
Śnieżnobiała farba Łazienka & Kuchnia w jeszcze lepszym wydaniu
Wiosenny powrót do natury, czyli kilka słów o nadchodzących trendach łazienkowych
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Mikroorganizmy na powłokach zewnętrznych
Tynki w apartamentach
Pękający tynk
Termomodernizacja budynków na Ursynowie
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia