Strona główna | RealizacjeMieszkanie w kolorze Avocado

Mieszkanie w kolorze Avocado

Butelkowa zieleń to jeden z najgorętszych trendów, który doskonale sprawdzi się w aranżacji wnętrz. Odcień odświeżający, elegancki, nadający wnętrzom charakteru. Coraz częściej używany we wnętrzach przez architektów i projektantów, głównie dzięki swojej uniwersalności. W połączniu ze złotem, różem i szarościami tworzy niezwykłe i gustowne aranżacje.

Butelkowa zieleń to barwa ciemna, energetyczna i nastrojowa, a przy tym bardzo elegancka. Nie od dziś wiadomo, że kolor ten wpływa kojąco i pozwala się odstresować, dlatego idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach, gdzie spędzamy najwięcej czasu i tych, które mają zapewnić relaks - do sypialni, salonu czy nawet kuchni. Butelkowa zieleń idealnie uzupełni styl vintage i boho. Elementy złota i drewna  stworzą z nią zgrany duet, co z pewnością znajdzie uznanie wśród miłośników oryginalnych wnętrz.


Dla osób lubiących nieco bardziej klasyczne połączenia, dobrze sprawdzi się matowy odcień głębokiej zieleni w połączeniu z beżami i brązami. To zestawienie to ukłon w stronę natury. Wycisza i wpływa pozytywnie na nastrój. Przy aranżacji tego typu wnętrz nie może także zabraknąć żywych roślin w doniczkach, terrariach czy w wiszących koszach i kwietnikach. Takie aranżacje mocno nawiązują to przyrody i natury, dzięki czemu są uspokajające i odprężające.


Wyrazista zieleń świetnie sprawdzi się również w połączeniu z subtelnym i delikatnym kolorem jakim jest róż. Nie ma chyba bardziej optymistycznego połączenia niż duet w odcieniach dojrzałego avocado i efektownych różowych kwiatów. Zielony koi, tonuje; różowy dodaje energii i optymizmu. To duet idealny do jadalni, sypialni czy pokoju dziecięcego - nie ma ograniczeń w stosowaniu takiej palety. Należy jednak pamiętać, aby zachować odpowiednie proporcje i umiar.

Źródło i zdjęcia: Dekoral
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej