Mieszkanie w stylu angielskim - najmodniejsze aranżacje kolorystyczne
Styl angielski był niezwykle popularny w Europie w drugiej połowie XIX wieku Europie, czyli za czasów rządów królowej brytyjskiej Wiktorii. Stąd pochodzi jego zamienna nazwa: "styl wiktoriański". Stylistyka ta jest uważana za przykład tradycyjnej elegancji i dobrego smaku. Wnętrza aranżowane w te sposób zachwycają duża ilością naturalnego pięknie wykończonego drewna oraz bogactwem fascynujących, różnobarwnych tekstyliów, zdobionymi meblami, masywnymi drzwiami i dużymi oknami, miękkimi przytulnymi dywany i ciężkimi zasłonami, szerokimi drewnianymi schodami i kominkami. Planujesz urządzić mieszkanie w stylu angielskim? Zobacz nasze inspiracje.
Ponadczasowa stylistyka
Obecnie, prawie 200 lat od panowania królowej Wiktorii, dworski styl, który ją otaczał, nie przestaje kusić projektantów wnętrz, a tym samym nie odchodzi w zapomnienie, dumnie uświetniając wnętrza XXI-wiecznych domów. Wprowadź jego elementy do swojej kuchnio-jadalni, dzięki zdobionych drewnianym meblom i ciemnemu, drewnianemu parkietowi. Zobacz, jak dobrze w ich towarzystwie wygląda duży fotel z białej skóry. Lubisz wnętrza z odrobiną romantyzmu? My również, dlatego tak jak my pomaluj ściany farbą Śnieżka Satynowa w kolorze 508 Romantyczny Rejs.
Okazała kuchnia
Kuchnie wiktoriańskie stawiają na funkcjonalność. Jednak to, co odróżnia je od innych to ich dekoracyjność przejawiająca się np. w rzeźbionych frontach mebli. Również szklane witrynki to ukłon w stronę XIX wieku. Urządzając kuchnię, do której chcesz w delikatny sposób wprowadzić „angielski” charakter, wybierz drewniane meble z ozdobnym wykończeniem i oszklonymi szafkami. Połącz historycznego ducha z powiewem nowoczesności i postaw na modne szare ściany, używając do ich pomalowania farby Śnieżka Kuchnia-Łazienka w kolorze 805M Grota Solna.
Niebiańskie sny
Typowe cechy sypialni w stylu angielskim to duża liczba poduszek i piór oraz łóżko z baldachimem. Pamiętaj jednak, że nie musisz urządzać swojej sypialni z aż takim przepychem. Ważną rolę w angielskim wnętrzu odgrywają tekstylia, dlatego elementy dekoracyjne takie jak zasłony, poduszki i koce pomogą stworzyć Ci pożądany efekt. Dodatkowym atutem mogą być sztukaterie na ścianach pomalowanych odcieniami błękitu, dzięki którym poczujesz się jak w wiktoriańskim niebie. W naszej aranżacji użyliśmy farb Śnieżka Barwy Natury w odcieniach 164 Chabrowa Polana oraz 167 Klon Srebrzysty.
Subtelna łazienka
Czasem nawet jeden detal może nadać wnętrzu charakteru. Łazienka, do której wstawisz wysoce dekoracyjną drewnianą szafkę może przenieść Cię podczas kąpieli na XIX-wieczne salony. Do tego strojny żyrandol, lustro w ramie, ozdobne płytki oraz ściany pomalowane farbą Śnieżka Kuchnia-Łazienka w kolorze 901S Jaśminowy Aromat i angielska łazienka gotowa.
Salon miejscem spotkań
Kominek jest integralnym elementem projektu brytyjskich salonów. Taki wysoki kominek ozdobiony naturalnym kamieniem lub rzeźbionymi panelami z drewna stanowi istne centrum pokoju. Meble w angielskich pokojach dziennych powinny być wykonane z naturalnego drewna, jak dąb, orzech, mahoń, jesion, czy cis i być wysoce eleganckie - posiadać wdzięczne nogi, wyszukane rzeźby i inkrustacje. Niezbędnymi elementami wystroju wnętrz wiktoriańskich salonów są dywany, obrazy, wyroby z porcelany i srebra, żyrandole kryształowe, świeczniki, ekskluzywne tkaniny i wyważone dekoracje. Przenosząc ten styl na grunt nowoczesności, w swoim salonie zadbaj w o dużą ilość poduch z naturalnych materiałów, drewniane zdobione meble, sztukaterie i jeśli masz taką możliwość - o wcześniej wspomniany kominek. Ściany pomaluj farbą Śnieżka Satynowa w odcieniu 548 Kremowa Delikatność i ciesz się wnętrzem z nutą królewskiej atmosfery.
Bogaty i dekoracyjny styl angielski wcale nie musi przytłaczać mnogością dekoracji i ociekać krępującym luksusem. Dobrze skomponowana przestrzeń, bazująca jedynie na jego elementach, może być naprawdę przytulna.
Źródło i zdjęcia: Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Mikroorganizmy na powłokach zewnętrznych
Tynki w apartamentach
Pękający tynk
Termomodernizacja budynków na Ursynowie
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia