Strona główna | RealizacjeModernizacja Roku - fasada ZPEC Zabrze z produktami marki Isover

Modernizacja Roku - fasada ZPEC Zabrze z produktami marki Isover

Ogólnopolską nagroda w kategorii Modernizacja Roku 2017 od Ministra Infrastruktury i Budownictwa otrzymała firma Wagstyl z Pszczyny. Do uhonorowanej nagrodą renowacji fasady Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej wykorzystano znakomite rozwiązanie ISOVER Super-Vent.

Zakres prac obejmował termomodernizację obiektu w systemie fasady wentylowanej. Obiekt pierwotnie służył jako miejska kotłownia, a w późniejszym czasie został przekształcony w biurowiec dla ZPECu. Inwestor w trakcie wyboru oferenta podkreślał trudność prac i wymagania, jakie stawia przyszłemu wykonawcy.  Projektant zmienił całkowicie wygląd obiektu z tzw. "klocka PRL" na nowoczesny obiekt wpisany w ścisłe centrum Zabrza.

Firma Wagstyl specjalizuje się w  fasadach wentylowanych i już od wielu lat współpracuje z marką Isover. Przed przystąpieniem do prac pracownicy firmy Wagstyl konsultowali się z Doradcami i Technologami firmy Isover, próbując znaleźć rozwiązania dla krzywych i niejednorodnych ścian.

Ostatecznie zastosowali produkt Super-Vent z wełny mineralnej szklanej. Dzięki jego elastyczności poradzili sobie z krzywymi ścianami, uzyskując równą i estetyczną powierzchnię a dzięki bardzo dobrym parametrom termicznym (lambda 0,032),  zmniejszyli grubość materiału zachowując wymagany współczynnik przenikania ciepła przez przegrodę.  

Cała realizacja była dużym wyzwaniem wykonawczym, ale firm Wagstyl stanęła na wysokości zadania i wykonała z precyzją i dokładnością cały zakres termomodernizacji, za co otrzymała nagrodę Modernizacja Roku 2017 od Ministra Infrastruktury i Budownictwa, pod patronatem Dziennika Rzeczpospolita.

Źródło i zdjęcie: Isover

CZYTAJ WIĘCEJ

Isover i Rigips prezentują Aku-Matrix 2019 - czyli jak projektować ciszę



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej