Strona główna | RealizacjeMural o powierzchni 170 m2 w całości wykonany przy użyciu produktów Foveo Tech

Mural o powierzchni 170 m2 w całości wykonany przy użyciu produktów Foveo Tech

Dzisiejszego dnia Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA oficjalnie zaprezentuje kolejny mural o tematyce historycznej. Dzieło, przedstawiające ułanów z 5. Pułku Strzelców Konnych, które w najbliższy weekend zostało stworzone na ścianie jednej z dębickich kamienic, to drugi po Rzeszowie tego typu projekt wykonany z inicjatywy Śnieżki.

Tematyka zaprojektowanego dla  Dębicy muralu, zgodnie z ideą przedsięwzięcia, nawiązuje do lokalnej historii. Obraz inspirowany archiwalną fotografią z 1933 roku będzie przedstawiał ułanów 5. Pułku Strzelców Konnych, jednostki która w okresie międzywojennym stacjonowała w garnizonie Dębica.

Wielkoformatowe dzieło, dzięki współpracy z samorządem Miasta Dębica, zostało wykonane na ścianie budynku zlokalizowanego przy ul. Rzeszowskiej 15 ("Dom Seniora",przy Skwerze Mikołajkowów. Oficjalną prezentację muralu, połączoną z żywą lekcją historii z udziałem Stowarzyszenia Szwadron Jazdy 5. Pułku Strzelców Konnych zaplanowano na godzinę 11:00.


Udział rekonstruktorów odtwarzających tradycje kawaleryjskie będzie okazją do zaprezentowania m.in. umiejętności władania szablą i lancą na koniu, pokazu woltyżerki  oraz kadryla kawaleryjskiego. Spotkanie ma formę otwartą, a do udziału w nim zaproszona została między innymi młodzież szkolna. Dla uczestników przewidziano pamiątkowe pocztówki.

Mural o powierzchni 170 m2 w całości został wykonany przy użyciu produktów Foveo Tech, marki z portfolio Śnieżki.

Źródło: Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej