Strona główna | RealizacjePlanujesz docieplić dom? Zrób to latem

Planujesz docieplić dom? Zrób to latem

Docieplenie budynku spędza sen z powiek niejednemu inwestorowi. Jak to zrobić, jakie materiały wybrać i przede wszystkim... za ile? Większość prac termomodernizacyjnych zaczyna się wiosną i latem, nie tylko ze względu na sprzyjającą pogodę. Dodatkowa warstwa wysokiej jakości materiałów izolacyjnych zapewnia chłód latem i oszczędności na ogrzewaniu zimą.

Chroniąc się przed upałami, warto wywietrzyć mieszkanie w godzinach wieczornych, nocnych lub wczesnoporannych, a potem pozamykać okna. Zapewniając budynkowi dodatkową warstwę ocieplenia, możemy w trwały sposób uzyskać niższe temperatury w domu latem, nie pozwalając gorącym podmuchom wiatru na przedostanie się do środka. Zimą z kolei izolacja trzyma ciepło wewnątrz budynku, pozwalając wydatnie zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Jakiego materiału użyć do naszej elewacji?


Jeśli budynek ocieplany jest metodą lekką mokrą, co w Polsce dotyczy właściwie większości domów jednorodzinnych, a także kilkukondygnacyjnych budynków wielorodzinnych, docieplenie mogą stanowić płyty z wełny kamiennej z serii PAROC Linio. Wszystkie produkty z oferty producenta są dostosowane do otynkowanej ściany zewnętrznej i w tego typu konstrukcjach tworzą skuteczną barierę termiczną, akustyczną oraz przeciwogniową.

PAROC Linio 10

Płyta fasadowa stosowana do przegród termomodernizowanych lub zbudowanych na konstrukcji drewnianej. Posiada bardzo dobrą izolacyjność cieplną. Ze względu na wysoką elastyczność, rozwiązanie znakomicie dopasowuje się nawet do nierównej powierzchni fasady.

PAROC Linio 15

Podobnie jak poprzedniczka, znakomicie sprawdza się przy termomodernizacji elewacji z cienkowarstwowymi tynkami fasadowymi. Jest przy tym jednak bardziej wytrzymała na ściskanie i rozciąganie, co zapewnia z kolei nie tylko szczelność, ale i gładkość wykończenia, również wokół otworów na drzwi i okna.

PAROC Linio 80

To płyta lamellowa do zadań specjalnych, kiedy inwestorowi potrzebna jest grubsza warstwa izolacyjna. Cechą wyróżniającą ten produkt jest ułożenie włókien prostopadle do ocieplanej powierzchni. To rozwiązanie zapewnia większą przyczepność do podłoża oraz ogranicza konieczność wykorzystania łączników mechanicznych do montażu.

Wszystkie produkty z serii PAROC Linio są odporne na wilgoć oraz zmienne warunki atmosferyczne, dzięki czemu gwarantują wysoką wytrzymałość na lata. Bardzo istotną cechą produktów jest również zapewnienie zdrowego mikroklimatu wewnątrz budynku przy jednoczesnym ograniczeniu strat ciepła.

Źródło i zdjęcie: Paroc
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej