Strona główna | RealizacjeTikkurila: pozytywne wnętrza malowane Flamingo

Tikkurila: pozytywne wnętrza malowane Flamingo

Po długim panowaniu minimalistycznych, przytłumionych tonacji we wnętrzach nadeszła pora na żywe, zdecydowane barwy. W najmodniejszych aranżacjach coraz częściej pojawiają się odważne rozwiązania kolorystyczne, dające domownikom prawdziwy zastrzyk energii. Brzoskwiniowy kolor roku marki Tikkurila - Flamingo z kolekcji Color Now 2019 - to intrygująca propozycja, która pomoże stworzyć wyjątkowe wnętrze, wprowadzając w pozytywny nastrój każdego dnia.

Zestawienie intensywnych odcieni "ton w ton" to oryginalna propozycja, wzbudzająca zachwyt od pierwszego wejrzenia. Ściany przedpokoju pomalowane farbą Tikkurila Optiva Matt 5 w kolorze K319 Flamingo doskonale skomponują się z drzwiami pokrytymi emalią Tikkurila Everal Aqua Matt 10 w tym samym odcieniu. Ta niebanalna, a jednocześnie pełna harmonii kombinacja sprawi, że powiedzenie "piękno tkwi w prostocie" nabierze zupełnie nowego znaczenia.

Wyraziste ściany można też wzbogacić dekoracjami w jednakowej tonacji. Nawiązujący do nazwy odcienia Flamingo obraz z egzotycznym ptakiem będzie stanowił ciekawy motyw w wystroju, który przeniesie domowników myślami wprost na rajską plażę. Z kolei kwiaty lub figurka w tym samym kolorze to propozycja bardziej subtelnych detali, które dyskretnie uzupełnią aranżację.

Równie efektownym sposobem na wniesienie radosnego akcentu do wnętrza jest postawienie na nieco mniej oczywiste połączenie kolorów. Odcień Flamingo w zestawieniu z delikatnym różem H320 Magnolia i butelkową zielenią N439 Abyss z palety Tikkurila Color Now 2019 wydobędzie wyjątkowy urok kuchennej aranżacji. Taki wystrój idealnie sprawdzi się w tym pomieszczeniu, pobudzając nie tylko zmysły, ale i apetyt.

Źródło i zdjęcie: Tikkurila

CZYTAJ WIĘCEJ

5 pomysłów na nieoczywiste wykorzystanie farb
Tikkurila Off White: klasyka w najlepszym wydaniu



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej