Strona główna | RealizacjeWysmakowane wnętrza skąpane w bieli i szarości

Wysmakowane wnętrza skąpane w bieli i szarości

Szarość i biel dzięki swej neutralności oraz  uniwersalnemu charakterowi są obecne w domach od wielu lat i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Tonacje te stanowią bowiem idealną bazę do tworzenia różnorodnych aranżacji. Bez względu na to, czy preferujemy styl klasyczny czy nowoczesny, minimalistyczny czy bogaty w detale - szarość i biel w każdym wnętrzu sprawdzą się doskonale.

Biel to podstawa

O bieli można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest monotonna. Wbrew pozorom gama jej odcieni jest bogata w różnorodne, chłodniejsze i cieplejsze tony, które świetnie łączą się z bardziej zdecydowanymi kolorami - zarówno na ścianach, jak i w postaci dodatków. Neutralny i wyważony odcień White z kolekcji Tikkurila Off White tworzy doskonałe tło dla aranżacji bogatych w roślinne akcenty. Pomalowane nim ściany dodadzą stylizacji czystości i lekkości, a ponadto optycznie powiększą całe wnętrze. W pomieszczeniach takich jak sypialnia świetnie sprawdzą się natomiast białe tony delikatnie wpadające w róż, jak na przykład Lychee. Dzięki zastosowaniu cieplejszego odcienia aranżacja w subtelny sposób zyska na przytulności.

Szarość: spektrum możliwości

Gama szarości jest niezwykle szeroka - od delikatnych, jasnych tonów bliskich bieli jak np. 1964 z palety Tikkurila Deco Grey po intensywny, głęboki antracyt jak odcień 1969. Taka różnorodność daje praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Doskonale sprawdza się zestawianie różnych odcieni szarości "ton w ton", zgodne z coraz popularniejszym wnętrzarskim trendem Blend, ale też stosowanie jej z innymi barwami - zarówno pastelami, jak i wyrazistymi, mocnymi kontrastami. Szarość w wyjątkowy sposób wydobywa też kolory, faktury i wzory sąsiadujących z nią mebli czy dodatków, dając domownikom pole do aranżacyjnych eksperymentów.

Źródło i zdjęcie: Tikkurila
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej